Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Bikerka Čábelická míří přípravu k Tokiu 2020

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Domácí report. mtb

TOMKET Pražský MTB pohár zná vítěze

V Praze Libuši a na Zličíně se rozhodovalo o celkových vítězích TOMKET Pražského MTB poháru 2019. Pořadatelé se před pořádáním finálových závodů netajili svým záměrem, učinit závěr celoroční soutěže v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů netradiční a zajímavý. A je potřeba zdůraznit, že se jim toto přání vyplnilo ve všech směrech.

Hlavní novinkou bylo pořádání dvou finálových závodů bezprostředně po sobě a s dvojnásobným bodováním. Zajímavé byly i vybrané lokality soutěží. Sobotní Libuš v komorním prostředí na čistě přírodní trati s těžkým výjezdem a technickými lesními pasážemi. V úplném protikladu se závodilo na Zličíně, kde na jezdce čekala uměle vybudovaná trať Bike Parku Zličín s dostatečným prostorem pro týmovou zónu, zázemí závodu i početné diváky.

A k zajímavosti víkendu přispělo i nepředvídatelné počasí. Navzdory tipu meteorologů se v Libuši závodilo za celodenního deště a v relativním chladnu a naopak Zličín si užíval sluníčka a teplého počasí. Jezdci si tedy mohli vyzkoušet v praxi úplně vše co současná disciplína olympijského cross country nabízí. Dvojnásobné bodování a netradiční model dvou důležitých závodů jdoucích ihned po sobě byly pohromou pro některé favority celoroční soutěže a poměrně zásadním způsobem zamíchaly celkovým pořadím poháru. Většina kategorií byla obsazená republikovou úrovní a tak závod častokrát představoval odvetu za červencové mistrovství České republiky v Hlinsku.

Celkovými vítězi jednotlivých kategorií TOMKET Pražského MTB poháru za rok 2019 a držiteli unikátního poháru s pražskou dlažební kostkou se stali v jenotlivých kategoriích následující jezdci a zvodnice:

Odrážedla: Maxim Mareček (Praha)

Děti 3 – 4 roky: Eva Bednaříková (Kross Bikeranch Team Junior)

Kluci 5 – 6 let: Daniel Kovář (Expres CZ Tufo Team Kolín)

Holky 5 – 6 let: Tereza Vajsejtlová (Bikeclinic Junior Team)

Kluci 7 – 8 let: Sebastian Pňovský (Silvini Team)

Holky 7 – 8 let: Nela Drábková (Čistý sport Kids Racing)

Kluci 9 – 10 let: Jan Vajsejtl (Bikeclinic Junior Team)

Holky 9 – 10 let: Babeta Kolářová (TJ Auto Škoda Mladá Boleslav)

Žáci I: Kryštof Bažant (TJ Sokol Plavy – Cyklo Benda)

Žákyně I: Hanka Viková (Dukla Praha)

Žáci II: Patrik Lienert (Ski and Bike Kunratice Team)

Žákyně II: Marika Pulkrabová (BSK Cyklo Market)

Kadeti: Jan Šindelář (Jaroslav Kulhavý Cycling team)

Kadetky: Hana Šindelářová (Jaroslav Kulhavý Cycling team)

Junioři: Tomáš Tlamka (NUTREND Specialized Racing)

Ženy, juniorky: Monika Tučková (Skibikecentrum.cz)

Muži Open/Elite: Ondřej Polanský (Bike Time Bulls Písek)

Masters I: Ota Zima (Oplt Cycling)

Masters II: Jiří Chyba (NUTREND Specialized Racing)

Masters III: Jiří Dušek (Ski a Bike Radotín)

SuperMasters: Miloš Vaněk (MKV Sport)

Tělesně handicapovaní: Tomáš Mastík (Černí koně)

Vyhlášení celkového pořadí seriálu se uskuteční na Slavnostním večeru TOMKET Pražského MTB poháru dne 15. listopadu 2019 v Lidovém domě Kbely. Mezi celkovými výherci TOMKET Pražského MTB poháru 2019 proběhne na slavnostní večeru napínavé losování. Šťastný výherce některé z dospělých kategorií (Muži Open a starší) získá vůz Toyota RAV 4 Hybrid od společnosti Emil Frey zapůjčený na tři měsíce a výherce v některé z dětských a mládežnických kategoriích si odveze horské kolo Specialized od společnosti Velocentrum Voleský.

FOTO Barbora Klap

Soubory: