Vendolský s Krausem mistry ČR v madisonu

Maraton v Harrachově vyhráli Adel a Cesnaková

Nestárnoucí Nash: skončila druhá na úvod SP v Iowě

České týmy v kolové bodovaly na 4. kole SP

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Třetí místo Pečínkové ve Světovém poháru

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily

ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Zahraniční report. mtb

Cink vyjel čtvrté místo ve Snowshoe

Český reprezentant Ondřej Cink obsadil na Světovém poháru horských kol v americkém Snowshoe v úvodním short tracku čtvrté místo. Zopakoval tak svůj nejlepší výsledek ze začátku srpna z italského Val di Sole. Z vítězství se radoval, nyní již osminásobný mistr světa, Švýcar Nino Schurter a před závěrečným závodem v cross country si s předstihem zajistil už sedmý triumf v seriálu Světového poháru.

Závod žen ovládla Švédka Jenny Rissvedsová, Češka Jitka Čábelická dojela dvacátá.

Cink jezdil po většinu závodu v čele startovního pole a v posledním z osmi okruhů se snažil udolat i Schurtera, ale ve spurtu se před něj těsně dostali ještě Francouzi Titouan Carod a Jordan Sarrou. Českého reprezentanta dělila od bronzu jediná sekunda, Jan Škarnitzl obsadil 31. místo.

Třiatřicetiletý olympijský vítěz Schurter vyhrál na krátké trati vůbec poprvé a sedmým triumfem v celkovém hodnocení Světového poháru vyrovnal rekord Francouze Juliena Absalona. Brazilec Henrique Avancini, který ho ještě mohl připravit o celkové prvenství, měl v posledním kole pád a dojel až osmý.

Své účinkování v SP zakončili již jezdci kategorie U23. Mezi ženami vyhrála v Snowshoe Evie Richardsová z Británie, celkovou vítězkou seriálu se ale stala dnes jedenáctá Němka Ronje Eiblová. Jediná česká zástupkyně startu Tereza Sásková dojela třináctá, celkově skončila o místo hůře. Závodu mužů kraloval Švýcar Philippo Colombo, celkový triumf ale uhájil mistr světa Rumun Vlad Dascalu, který dnes dojel čtvrtý.

Výsledky:

Short track:

Muži:

1. Schurter (Švýc.) 22:01, 2. Carod +2, 3. Sarrou (oba Fr.) +3, 4. Cink (ČR) +4, 5. L. Braidot (It.) +7, 6. Koretzky (Fr.) +8, ...31. Škarnitzl (ČR) +58.

Ženy:

1. Rissvedsová (Švéd.) 25:07, 2. Ferrandová-Prévotová (Fr.) +8, 3. Courtneyová (USA) +11, 4. McConnellová (Austr.) +15, 5. Terpsrtaová (Niz.) +18, 6. Woodrufová (USA) +21, ...20. Čábelická (ČR) +1:21.

Cross country:

Ženy U23:

1. Richardsová (Brit.) 56:16, 2. Stiggerová (Rak.) +1:06, 3. Lecomteová (Fr.) +1:35, 4. Boheová (Dán.) +2:16, 5. Bertaová (It.) +2:26, ...13. Sásková (ČR) +4:11.