Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Hník celkově třetí na Okolo Rumunska, Bárta pátý

Dráha Dráha

Vendolský s Krausem mistry ČR v madisonu

MTB MTB

Maraton v Harrachově vyhráli Adel a Cesnaková

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Nestárnoucí Nash: skončila druhá na úvod SP v Iowě

Sálovka Sálovka

České týmy v kolové bodovaly na 4. kole SP

Handicapovaní Handicapovaní

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Trial Trial

Třetí místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily


ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Zahraniční report. sálovka

České týmy v kolové bodovaly na 4. kole SP

Úspěšně si vedl český tým v kolové Sokol Zlín - Prštné, který hrál ve složení Ludvík Písek a Miroslav Gottfried ve čtvrtém kole Světového poháru, který se odehrál v německém Grosskoschenu. Mezi deseti týmy vybojovala česká dvojice čtvrté místo.

Týmy SC Svitávka 1 (Jiří Hrdlička st., Jiří Hrdlička ml.) a MO Svitávka 1 (Pavel Vitula, Pavel Richter) skončily na šestém resp. desátém místě. Vyhráli Rakušané Patrick Schnetzer a Markus Bröll (RC Höchst 1).

Týmu MO Svitávky 1 se ve skupině příliš nevedlo. Po pouhé jedné výhře patřilo týmu poslední místo ve skupině a v zápase o 9. místo pak úřadující mistři ČR neměli dostatek štěstí a odešli poraženi.

Ve druhé skupině o body soupeřily SC Svitávka a Sokol Zlín - Prštné, ale ke vzájemnému střetnutí dvou českých týmů nedošlo a zápas byl kontumován ve prospěch Zlína, což zřejmě rozhodlo o konečném pořadí ve skupině. SC Svitávka druhý a třetí zápas ve skupině vyhrála a v posledním skupinovém zápase nstačila na aktuální vicemistry světa z německého Steinu. Šest bodů znamenalo 3. místo ve skupině a zápas o 5. místo. Ve vyrovnaném souboji ve druhé polovině zápasu bohužel chybělo štěstí a otec a syn Hrdličkovi brali díky těsné prohře 2:4 konečné šesté místo.

K druhému utkání ve skupině nastoupila dvojice Písek, Gottfried proti jednomu z favoritů, dvojici Steinu G. Mlady, B. Mlady. Technická vyspělost německých hráčů byla patrná v průběhu celého utkání, které skončilo jejím vítězstvím 7:2. Ve třetím zápase se hráči Zlína utkali s družstvem Dornbirnu 2 a i když si v průběhu zápasu postupně vypracovali dvougólové vedení 4:2, utkání skončilo remízou 4:4. Zlín pomýšlel na postup do semifinále, a proto nezbývalo, než v závěrečném utkání ve skupině zvítězit nad švýcarským Altdorfem 2. To se nakonec podařili a po taktickém boji získala dvojice Písek, Gottfried nejen vítězství, ale i postup do semifinále.

V něm narazila zlínská dvojice na mistry světa z rakouského Höchstu a zápas skončil jednoznačným vítězstvím favorita 11:2. V zápase o 3. místo s domácím týmem Grosskoschenu, který byl hnán k vynikajícím výkonům téměř pěti sty diváky, podlehl Zlín 1:3 a bral tak v kvalitní konkurenci výborné čtvrté místo. Nutno doplnit, že z důvodu zdravotní indispozice Gottfrieda nastoupil k semifinálovému utkání a rovněž k utkání o třetí místo náhradník Tomáš Horák.

Dalším soutěžním kolem letošního seriálu bude 28. září turnaj v německém Niedermehnenu.

Soubory:

CÍCHA JAROSLAV
04.09.2019 | zobrazeno 121x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC