Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Bikerka Čábelická míří přípravu k Tokiu 2020

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Domácí report. dráha

Na Třebešíně od pátku do neděle Framar

Tradiční sprinterský Framar je letos rozšířen o celý jeden den programu, kdy se již tento pátek představí omniáři. Program začíná v 11:30 a potrvá do pozdního odpoledne. Hlavní hvězdou ve startovním poli je samozřejmě právě vítěz omnia na olympijských her 2016 Elia Viviani z Itálie.

Ale představí se i cyklisté z mnoha dalších zemí jako je Německo, Polsko, Maďarsko, Norsko či Rumunsko. Mezi hvězdy ve startovním poli lze jednoznačně zařadit i dalšího Itala Francesco Ceciho či Němec Michael Malcharek.

Sobotní a páteční program patří již tradičně sprinterům a program je celodenní, s vloženým závodem na horských kolech. Zde se představí hlavně děti ze třech turnusů příměstského tábora a pravidelného cyklistického kroužku. V sobotu je na programu i večerní posezení u ohně. Na dráze se tedy sejdou třeba i závodnici, kteří jsou ubytováni přímo na velodromu. !Podařilo se nám totiž rychleji dokončit rekonstrukci ubytování pro závodníky, saunu, posilovnu a dílnu a vše se tak stihne do Framaru," říká za pořadatel Marek Mixa.

Na dráze nebude chybět domácí špička, ale půjde i o jeden z posledních startů v modro-bílém dresu pro Richarda Habermanna. "Daří se nám plnit si předsevzetí a kromě samostatného týmu Elite, který letos objel i nějaké zahraniční závody, funguje i transfer do větších týmů. Richard přestupuje do TOPFOREX – LAPIERRE Pro Cycling Team, kde doplní naše odchovance, kteří zde působili letos. Jména jako Tomáš Čapek, Petr Klabouch, Martin Kohout či Jan Gavenda - ti všichni si prošli přípravou v SCM Kovo a zdárně se zapojili do jednoho z našich nejlepších týmů, čehož si moc vážíme. Po letošní skvělé sezóně, kdy dokázal Richard potrápit zejména na kritériích nejlepší domácí borce, doufáme, že se v příští sezóně zapojí mezi ty na stupních vítězů, jako se to podařilo i třeba ´našemu´ Danu Baborovi," dodal trenér KOVO Praha Marek Mixa.

04.09.2019 | zobrazeno 717x