Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Bikerka Čábelická míří přípravu k Tokiu 2020

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Domácí report. mtb

Finálové závody TOMKET Pražského MTB poháru

Významný víkend čeká bikery, kteří bojují o celkové umístění a unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou v TOMKET Pražském MTB poháru 2019. Seriál závodů horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní skupiny cyklistů letos završí dvojnásobně bodované, finálové závody 7. a 8. září v Libuši a na Zličíně.

„Finálový dvojzávod pořádáme záměrně,“ říká šéf celého seriálu, trenér Viktor Zapletal. „Každého našeho závodu se účastní téměř 400 dětí a závodníků v mládežnických kategoriích. Chtěli bychom u nich navodit závodní atmosféru, kterou z horských kol neznají, tedy dva po sobě jdoucí závody, navíc rozhodující o celkovém pořadí v celoroční soutěži, která má podobné obsazení a účast jako národní pohár. Pro mladé závodníky je velmi důležité, aby přemýšleli o závodě, připravili si s trenéry taktiku, ale také aby se ihned po sobotním závodě postarali o své kolo, správně se najedli, zvládli pozávodní regeneraci a psychickou tíhu toho, že dvojnásobně bodovaným závodem mohou zvrátit své dosavadní postavení v celém seriálu“, vysvětluje Viktor Zapletal nezvyklý záměr pořadatelů.

Libušský závod je navíc okořeněný tím, že ve všech kategoriích se mezi zástupci pražských klubů bude bojovat o prestižní tituly mistrů Prahy v disciplíně MTB XCO pro rok 2019. Zličín naopak bude mít statut velkého finále Dramatická je celoroční soutěž týmů TOMKET pražského MTB poháru, kde na celkové vítězství a atraktivní cenu v podobě příspěvku na tuzemské nebo zahraniční soustředění od patrona soutěže, cestovní agentury OK TOURS, aspiruje hned pět týmů. Jsou jimi: Expres CZ Tufo Team Kolín s celkovým součtem 591 bodů. Pouhé dva body za středočeským klubem je dětský Bikeclinic Junior Team. Na místě třetím je loňský vítěz, ambiciózní ADASTRA Cycling Team s 582 body, o bod méně má počtem závodníků malý, ale výkonnostně velmi silný NUTREND Specialized Racing a 580 bodů zatím získal mládežnický tým olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého - Jaroslav Kulhavý Cycling Team.

Mezi celkovými výherci TOMKET Pražského MTB poháru 2019 proběhne na slavnostní večeru 15. listopadu napínavé losování. Šťastný výherce některé z dospělých kategorií získá vůz Toyota RAV 4 Hybrid od společnosti Emil Frey zapůjčený na tři měsíce a výherce v některé z dětských a mládežnických kategoriích si odveze horské kolo Specialized od společnosti Velocentrum Voleský.

Trénink na přírodní trati v Libuši bude možný v průběhu pátečního odpoledne od 16:00 hodin. Zličínský Bike Park je otevřený k tréninku celoročně, trať pro závod bude vytyčená v průběhu čtvrtka a pátečního odpoledne.

Propozice na finálové závody Libuš a Zličín ZDE: http://prahamtb.cz/?page_id=8

Přihlášky ZDE: http://prahamtb.cz/?page_id=18