Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Hník celkově třetí na Okolo Rumunska, Bárta pátý

Dráha Dráha

Vendolský s Krausem mistry ČR v madisonu

MTB MTB

Maraton v Harrachově vyhráli Adel a Cesnaková

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Nestárnoucí Nash: skončila druhá na úvod SP v Iowě

Sálovka Sálovka

České týmy v kolové bodovaly na 4. kole SP

Handicapovaní Handicapovaní

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Trial Trial

Třetí místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily


ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. mtb

Finálové závody TOMKET Pražského MTB poháru

Významný víkend čeká bikery, kteří bojují o celkové umístění a unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou v TOMKET Pražském MTB poháru 2019. Seriál závodů horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní skupiny cyklistů letos završí dvojnásobně bodované, finálové závody 7. a 8. září v Libuši a na Zličíně.

„Finálový dvojzávod pořádáme záměrně,“ říká šéf celého seriálu, trenér Viktor Zapletal. „Každého našeho závodu se účastní téměř 400 dětí a závodníků v mládežnických kategoriích. Chtěli bychom u nich navodit závodní atmosféru, kterou z horských kol neznají, tedy dva po sobě jdoucí závody, navíc rozhodující o celkovém pořadí v celoroční soutěži, která má podobné obsazení a účast jako národní pohár. Pro mladé závodníky je velmi důležité, aby přemýšleli o závodě, připravili si s trenéry taktiku, ale také aby se ihned po sobotním závodě postarali o své kolo, správně se najedli, zvládli pozávodní regeneraci a psychickou tíhu toho, že dvojnásobně bodovaným závodem mohou zvrátit své dosavadní postavení v celém seriálu“, vysvětluje Viktor Zapletal nezvyklý záměr pořadatelů.

Libušský závod je navíc okořeněný tím, že ve všech kategoriích se mezi zástupci pražských klubů bude bojovat o prestižní tituly mistrů Prahy v disciplíně MTB XCO pro rok 2019. Zličín naopak bude mít statut velkého finále Dramatická je celoroční soutěž týmů TOMKET pražského MTB poháru, kde na celkové vítězství a atraktivní cenu v podobě příspěvku na tuzemské nebo zahraniční soustředění od patrona soutěže, cestovní agentury OK TOURS, aspiruje hned pět týmů. Jsou jimi: Expres CZ Tufo Team Kolín s celkovým součtem 591 bodů. Pouhé dva body za středočeským klubem je dětský Bikeclinic Junior Team. Na místě třetím je loňský vítěz, ambiciózní ADASTRA Cycling Team s 582 body, o bod méně má počtem závodníků malý, ale výkonnostně velmi silný NUTREND Specialized Racing a 580 bodů zatím získal mládežnický tým olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého - Jaroslav Kulhavý Cycling Team.

Mezi celkovými výherci TOMKET Pražského MTB poháru 2019 proběhne na slavnostní večeru 15. listopadu napínavé losování. Šťastný výherce některé z dospělých kategorií získá vůz Toyota RAV 4 Hybrid od společnosti Emil Frey zapůjčený na tři měsíce a výherce v některé z dětských a mládežnických kategoriích si odveze horské kolo Specialized od společnosti Velocentrum Voleský.

Trénink na přírodní trati v Libuši bude možný v průběhu pátečního odpoledne od 16:00 hodin. Zličínský Bike Park je otevřený k tréninku celoročně, trať pro závod bude vytyčená v průběhu čtvrtka a pátečního odpoledne.

Propozice na finálové závody Libuš a Zličín ZDE: http://prahamtb.cz/?page_id=8

Přihlášky ZDE: http://prahamtb.cz/?page_id=18

Průběžné pořadí před finálovými závody ZDE: http://prahamtb.cz/?page_id=20

FOTO Barbora Klap

CÍCHA JAROSLAV
03.09.2019 | zobrazeno 148x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC