Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Bikerka Čábelická míří přípravu k Tokiu 2020

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Domácí report. mtb

To nejlepší z Krkonoš! Finále ČP XCM již 14. září

Šestá zastávka seriálu NOVA CUP se uskuteční v Harrachově a účastníci se mají opravdu na co těšit!

Chybět nebude pořádné bikování ani rodinná Nova jízda, která je oblíbená zejména mezi rodiči s dětmi a širokou veřejností. Při comebacku, kdy se závod v Harrachově uskutečnil naposledy v roce 2017, se na start postaví česká maratonská špička včetně olympijského vítěze Dominika Haška či sportovního moderátora TV Nova Štěpána Sokola.

Tou nejprestižnější záležitostí bude závod trasy A, který je zařazen do Českého poháru v maratonu. Trasa nabídne porci 128 kilometrů a jezdci na ní zdolají celkem šest významných česko-polských vrcholů. Na české straně Krkonoš jde o výjezd na Čertovu horu (1.021 m n. m.), Dvoračky (1.140 m n. m.), Horní Mísečky (1.024 m n. m.), Pláň (1.077 m n. m.) a závěrečný český vrchol Slezské sedlo (Špindlerovka) (1.197 m n. m.) Na polské straně účastníky čeká několik desítek kilometrů zábavných trailů v okolí Borowice. Závěrečným stoupáním bude Wysoki Kamień (1.058 m n. m.), odkud se bude pomalu klesat zpět do Harrachova.

Atraktivní bude také jedna z prémií v úvodu závodu, která je vypsána pro nejrychlejšího muže a ženu na tomto vrcholu. Tou bude speciální výhra v podobě kola Trek, které věnoval Český svaz cyklistiky. Ke každému kolu je navíc možnost výběru příslušenství v hodnotě 20 tisíc korun.

O to nejlepší nepřijdou ani jezdci na trase B s délkou 50 kilometrů, kde bude nejvyšším bodem trasy v Wysoki Kamień nacházející se na polském území. Obdobnou trasou se vydá i rodinná Nova jízda, přizpůsobená mladším účastníkům, jenž objedou vrchol Vysokého jizerského hřebene v polské části Jizerských hor.

V zázemí biatlonového areálu "Na kolečku” bude připraven i program pro děti. Dětské závody, které jsou pro děti do 12 let zdarma díky Chupa Chups, budou díky pestrému terénu v areálu nevšedním zážitkem jak pro malé, tak velké.

V rámci startovního balíčku na trase A, B a Nova jízdy je kromě startu na vybrané trase a zpracování výsledků, občerstvení na trase, teplé jídlo, pivo a limo z Havlíčkobrodského pivovaru Rebel a italská káva Segafredo.

Po závodě je k dispozici mytí kola v zóně Kärcher. Soutěžit se bude o hodnotné ceny, mezi nimiž bude například elektronika Niceboy, produkty Mitas, Simax, Kilpi či dárkový certifikát na víkendový pobyt do Hotelu Chateau Kotěra.

V tombole se objeví mobilní nízkotlaký čisticí stroj s bateriovým pohonem Kärcher OC, kávovar Segafredo, cyklonavigaci Mio a hlavní cenou bude kolo značky Head.

Neváhejte a přijeďte si 14. září užít skvělý sportovní den a poznat to nejlepší z Krkonoš.

Podrobnosti o závodě naleznete na www.novacup.cz.

Filip Švestka
03.09.2019 | zobrazeno 457x