Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Hník celkově třetí na Okolo Rumunska, Bárta pátý

Dráha Dráha

Vendolský s Krausem mistry ČR v madisonu

MTB MTB

Maraton v Harrachově vyhráli Adel a Cesnaková

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Nestárnoucí Nash: skončila druhá na úvod SP v Iowě

Sálovka Sálovka

České týmy v kolové bodovaly na 4. kole SP

Handicapovaní Handicapovaní

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Trial Trial

Třetí místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily


ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Zahraniční report. silnice

Reprezentační tým juniorů startoval v Itálii

Juniorský reprezentační tým ve složení Mathias Vacek, Pavel Bittner, Bruno Stoček, Jakub Bouček, Jakub Ťoupalík a Filip Řeha v minulém týdnu absolvoval 44. ročník etapového závodu Giro della Lunigiana (UCI 2.1). Pro závodníky to byl poslední start v mezinárodní konkurenci před blížícím se Mistrovstvím světa v Anglii.

Český tým o sobě dal výrazně vědět hned v úvodní etapě. Pavel Bittner v ní vyhrál závěrečný spurt pelotonu, což pro něj znamenalo nepopulární čtvrté místo v etapě. O vítězi se v ní rozhodlo ve stoupání asi osm kilometrů před cílem, kde se podařilo odjet dvěma závodníkům, z nichž měl v závěru více sil Marco Brenner z Německa. 

Druhý den byla na programu rovinatá sedmdesáti kilometrová etapa a následně časovka jednotlivců. V dopolední části programu český tým opět sázel na Pavla Bittnera, který v hromadném dojezdu obsadil 11. příčku. V časovce se pak odpoledne blýskl skvělým pátým nejlepším časem Mathias Vacek, kterého to posunulo na páté místo v průběžném hodnocení mezi juniory prvním rokem byl průběžně druhý.  

Následovala královská etapa, která pro národní výběr ale nebyla příliš úspěšná: „Etapa se sice nerozhodovala v kopcích, ale po rovině bylo hodně úniků, ze kterých se nakonec vytvořila velmi silná skupina. Kluci bohužel žádný z těchto rozhodujících útoků nezachytili. V závěru se přesto snažili vytvořit pozici pro Mathiase Vacka, když mu jeli tempo, přesto už do boje o přední příčky nepromluvili. I třetí den ale byli vidět, vědět o sobě dal hlavně Bruno Stoček, který v několika pokusech o únik byl,“ řekl reprezentační trenér Tomáš Konečný. Nejlepšího výsledku ve třetí etapě dosáhl Jakub Bouček, když dokončil na 22. místě. 

Závěrečná etapa si svou náročností nezadala s tou královskou. Rozhodující únik v ní ale nastal až v posledním okruhu okruhu, kdy ve stoupání odjel Marco Brenner, který předchozí den také nestihl zareagovat a chtěl si připsat aspoň další etapový skalp. Čeští závodníci etapu dokončili v hlavní skupině, nejlepším z nich byl Mathias Vacek, když obsadil 18. místo, které mu nakonec patřilo také v celkovém hodnocení.

„Vacek s Boučkem dokončili poslední den v hlavní skupině, měli jsme tedy opět zastoupení mezi nejlepšími. Závod byl ale celkově spíše posledním testem před mistrovstvím světa. Cílem bylo, aby se tým sjel, vyzkoušel si pomáhat, dodržovat taktiku, vědět o sobě v průběhu závodu. Zároveň jsme ale dávali pozor na pády, kluci se nesnažili všude být za každou cenu. V poslední etapě jsme se tomu přeci jen nevyhnuli, když spadl Filip Řeha a nedokončil tak závod, naštěstí ale vyvázl jen s odřeninami. Nyní budou závodníci finišovat přípravu na vrchol sezóny, kde může tým pomýšlet velmi vysoko,“ naznačil Konečný.

Celkovým vítězem se stal italský závodník Andrea Piccolo před svými krajany Alessiem Martinellim a Andreou Pirasem.

 

Výsledky: https://www.procyclingstats.com/race/giro-internazionale-della-lunigiana/2019/gc

Judita Lorencová
02.09.2019 | zobrazeno 530x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC