Vendolský s Krausem mistry ČR v madisonu

Maraton v Harrachově vyhráli Adel a Cesnaková

Nestárnoucí Nash: skončila druhá na úvod SP v Iowě

České týmy v kolové bodovaly na 4. kole SP

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Třetí místo Pečínkové ve Světovém poháru

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily

ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Zahraniční report. mtb

Cink dojel šestý na MS bikerů

Nejlepšího českého výsleku na letošním světiovém šampionátu bikerů v kanadském Mont-Sainte Anne dosáhl Ondřej Cink, který v elitní kategorii mužů dojel na šestém místě. Již celkově osmý titut a pátý v řadě získal Švýcar Nino Schurter. Světový šampionát vyhrál suverénním způsobem, stříbro vybojoval jeho krajan Mathias Flückiger a bronz Francouz Stéphane Tempier.

Osmadvacetiletý Cink potvrdil svá slova o tom, že mu náročná trať sedí. Od začátku se pohyboval na čele a dlouho byl také ve hře o medaile. Ještě v závěru pátého okruhu ze sedmikolového závodu jel na druhé pozici za neohroženým Schurterem, za kterým nakonec zaostal o 1:34. Přesto je to pro něj po bronzu z roku 2015 z Vallnordu druhý nejlepší výsledek na mistrovství světa.

„Jsem strašně spokojený, hlavně s tím, jak ten závod probíhal. Jak jsem odstartoval a jak si hlídal čelo v prvním kole. A z toho se pak odvíjel ten zbytek. Snažil jsem se pak samozřejmě bojovat o co nejlepší umístění, ale ztrácel jsem v tom dlouhém sjezdu do cíle. Rozhodla technika. Cíl jsem měl do desítky, takže jsem se šestým místem moc spokojený,“ uvedl pro mtbs.cz Ondřej Cink.

V předposledním kole se boj o stříbro zúžil na souboj Gerhardta Kerschbaumera (It.), M. Flückigera a Stephane Tempiera z Francie. Nejvíce sil měl Kerschbaumer, který se svých soupeřů dokázal zbavit a vypadalo to, že obhájí svoji loňskou stříbrnou pozici, ale defekt zadního kola jeho úsilí zmařil. Kromě M. Flückigera a Tempiera se před něj ještě dostal další Francouz Titouan Carod, takže na něj zbyla až pátá pozice.

Další čeští jezdci na nejlepší nestačili. Jaroslav Kulhavý zakončil nepovedenou sezonu 48. místem, o deset příček za ním byl klasifikován Jan Vastl a Jan Škarnitzl závod nedokončil

Výsledky:

Muži Elite:

1. Schurter 1:27:05, 2. M. Flückiger (oba Švýc.) +30, 3. Tempier +38, 4. Carod (oba Fr.) +56, 5. Kerschbaumer (It.) +1:02, 6. Cink +1:34, ...48. Kulhavý +8:46, 58. Vastl -1 kolo, Škarnitzl (všichni ČR) nedokončil.