Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Dráha Dráha

Kraus s Pietrulou druzí v Brémách na Šetidenních

MTB MTB

Horská kola čeká nelehká sezona

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

Hekele podepsal statut reprezentanta a pojede MS

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace ze zasedání Prezidia ČSC
Prezidium Českého svazu cyklistiky se sešlo v úterý 14.1.2020 ke svému prvnímu jednání v roce 2020 a..

PF 2020
Přejeme Vám i Vašim blízkým krásné a klidné Vánoce. Šťastný a úspěšný rok 2020. Český svaz cyklisti..

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 26.01.2020 Přímý přenos dalšího závodu Světového poháru v dráhové cykli...
Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Český pohár na silnici se přesouvá do Ostravy

V neděli 25. 8. se pojede pátý závod Českého poháru na silnici ŠKODA CUP 2019. Další závod seriálu bude společně se sobotním Memoriálem Jana Veselého a dalšími dvěma podniky mládežnického Českého poháru na silnici TECHNISERV CUPu hostit Ostravsko. Letos si navíc pořadatelé připravili také bohatý doprovodný program, včetně veřejné jízdy na záchranu přírody, skákadel, fitness zóny nebo dopravních soutěží s Městskou policií a BESIPem.

V sobotu 24. srpna se pojede tradiční večerní kritérium na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě za účasti nejlepších českých závodníků kategorie Elite. Příležitost poměřit své síly ale dostanou také příchozí, mládež a ženy v rámci Českého poháru na silnici TECHNISERV CUPu, jejichž závody budou předcházet hlavnímu večernímu programu. 

Druhý den závodníci naváží silničním závodem v nedaleké Slatině, který je zařazený do kalendáře ŠKODA CUPu jako jeho předposlední zastávka. Pohárový závod, už třináctý, to bude také pro mládež a ženy.

"Je to velká cyklistická událost pro závodníky i diváky. Těšíme se na všechny jak na okruhu v Porubě, kde si trať mohou ve veřejném závodě vyzkoušet i příchozí, tak ve Slatině a okolních obcích, kde budou registrovaní závodníci všech kategorií bojovat o umístění v Českém poháru. Je to předposlední kolo a jde o hodně," říká Vítězslav Dostál ředitel Memoriálu Jana Veselého, který sám na kole objel celou zeměkouli.

Pohárový závod povede po 24,1 kilometrů dlouhém a profilově náročném okruhu, celkem závodníci zdolají 168,7 kilometrů. 

Určitě stojí za to přijet fandit nebo jen prostě vyjít před dům v době průjezd závodu,“ říká předseda Organizačního výboru akce Oldřich Zvolánek. „Jsme si vědomi, že závod působí určité komplikace v dopravě. Ale věříme, že jsem na vše ve spolupráci s policií, vedením jednotlivých obcí, dopravci i pořadatelskou službou dobře připraveni tak, aby se celý závod stal výjimečným sportovním a společenským zážitkem“ dodává Zvolánek.  

Podle předběžné startovní listiny se ve Slatině sejde kompletní česká špička v čele s vedoucím týmem Topforex-Lapierre a nejúspěšnějším českým týmem Elkov Author v čele s průběžně vedoucím závodníkem celkového pořadí Dominikem Neumanem. 

Oba víkendové dny budou nesmírně atraktivní pro aktivní sportovce i diváky. Skvěle propojují vrcholové výkony v silniční cyklistice, s těmi rekreačními.  I letos totiž pokračuje projekt spolupráce pořadatelů se Záchrannou stanicí v Bartošovicích. Každý účastník veřejného závodu pro příchozí děti i dospělé „Jízda pro Plaváčka“, který zaplatí startovné ve výši 100 kč, přispěje na záchranu vydry říční. Stačí si vzít koloběžku, trojkolku, odrážedlo nebo kolo a 24. 8. se registrovat na závod. Na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě budou připraveny uzavřené okruhy v délce 1 200 m. Děti mají za úkol ujet tato kola tři a dospělí pak šest. Startovné je pro všechny stejné. Start závodu dětí je ve 13:00 a dospělých pak ve 13:20.

 

Zdroj: TZ

Judita Lorencová
21.08.2019 | zobrazeno 1358x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC