Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

V Opočně o společné tituly i nominaci do Tokia

Dráha Dráha

Sprinteři v Cambridge neuspěli

MTB MTB

Horská kola čeká nelehká sezona

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

Štybar v terénu dvakrát ve druhé desítce

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Školení trenérů licence B ( II.tř.)
Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si připomenout další termín školení trenérů licence B ( II.tř...

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
SP Austrálie ČT4 SPORT 15.12.2019 Přímý přenos ze závodu světové série v dráhové cyklistice z ...

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Czech Tour startuje v Ostravě

Nejprestižnější závod na českých a moravských silnicích Czech Tour odstartuje svůj již jedenáctý ročník ve čtvrtek v Ostravě. Na jeho startu bude dvacet sedmičlenných týmů, to znamená porci 140 cyklistů. Mezi nimi jsou dvě stáje UCI World Tour - Mitchelton-Scott a Bora-hansgrohe - ale i česká stáj Elkov Author.

"Letos došlo ke zkrácení názvu na Czech Tour a myslím, že je to podstatná změna," řekl ředitel závodu Jaroslav Vašíček. "Bez podpory dvou moravských krajů by Czech Tour nebyl tam kde je," vyzdvihl podporu Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Významnou novinkou je i start závodu v Ostravě. "Letos v Trojhalí v Ostravě začínáme a projedeme celou Ostravou. Hodně mě také těší, že jsme dokázali spojit oboje moravské hory Jeseníky a Beskydy," dodal Vašíček a upozornil i na to, že horská prémie na Bumbálce bude na slovenské straně, metr před českou hranicí.

"Jsem rád, že Czech Tour se dostala do Ostravy. A spojit cyklistiku s horami, to nejedno cyklistické srdce musí zaplesat," zdůraznil Jan Krkoška, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje. A jeho protějšek Petr Vrána, náměstek hejtmana Olomouckého kraje přidal. "Těší mě, že tak významnou akci mohu přivítat v našem kraji a stejně tak skutečnost, že propojujeme náš kraj s Moravskoslezským." Technicky velmi náročné bylo přivést cyklisty do středu Ostravy. "Týmová časovka se pojede v unikátním prostředí Národní technické památky, v dolní části Vítkovic. Je složité zavřít značnou část města a věřím, že se to vydaří. Je to poprvé a snad ne naposledy a věřím, že je začátek tradice," řekl ředitel krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza.

Bojovat se bud o pět trikotů: žlutý - nejlepší jezdec celkového pořadí (Moravskoslezský a Olomoucký kraj), zelený - bodovací soutěž (Satum), puntíkatý - nejlepší vrchař (Emco), bílý - nejlepší mladý závodník do 23 let (Best of British Cars) a červený - nejlepší český závodník (Prim).

Ozdobou závodu je bezpochyby start Jihoafričana Daryla Impeye z týmu Mitchelton-Scott, vítěze deváté etapy letošní Tour de France. "Čas od Tour byl dostatečný, pár týdnů na odpočinek stačilo. Tým je zde favoritem a já jako jeho lídr mám ty nejvyšší ambice, chci zde zvítězit. Vítězná etapa na Tour je vždy zvláštní věc, splněný sen, o němž sní všichni. Sezona asi nebyla ideální, ale Tour se zdařila a zde máme velké ambice," řekl Impey, který v roce 2013 na Tour jel dokonce ve žlutém trikotu. "To je jistě to nejvíc a žlutý trikot je svatý grál pro každého cyklistu. Byl to zlom v mé kariéře a vnímám to jako zatím svůj největší úspěch."

Sportovní ředitel stáje Mitchelton Scott Matthew White před dvaceti lety jezdit v barvách stáje Husqvarna-ZVVZ. "Z té doby si toho moc nepamatuji, před dvěma lety jsem byl v Praze, když k nám šel Roman Kreuziger, ale jen pár hodin. Czech Tour jsme si vybrali proto, že má ideální polohu, jsme silní a chceme jej vyhrát. Bude to i kvalitní příprava na další podniky, které přijdou v další části sezony," řek White.

Etapy Czech Tour 2019

15.8.2019 Ostrava TTT                         start 17:00                  16,2 km

16.8.2019Olomouc Frýdek-Místek      start11:30                  finish cca 16:06-16:34         186,6km

17.8.2019Olomouc Uničov                  start11:00                  finish cca 15:20-15:32         173,0 km

18.8.2019Mohelnice Šternberk           start10:30                  finish cca 15:07-15:21         178,0 km

 

Kompletní informace: www.czechcyclingtour.cz

 

Zdroj: TZ, foto: Jan Brychta / Czech Tour 2019

Judita Lorencová
15.08.2019 | zobrazeno 486x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC