Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Český pohár na silnici se přesouvá do Ostravy

Dráha Dráha

GP Prostějov – Memoriál Ot. Malečka příští týden

MTB MTB

Dramatická soutěž týmů TOMKET Pražského MTB poháru

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Písek s Gottfiedem pátí v Evropě

Handicapovaní Handicapovaní

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Trial Trial

Šest medailí z Wadowic

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Výběrové řízení - dodávkové automobily


ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Výběrové řízení - Světelné tabule
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na světelné tabule...

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Czech Tour startuje v Ostravě

Nejprestižnější závod na českých a moravských silnicích Czech Tour odstartuje svůj již jedenáctý ročník ve čtvrtek v Ostravě. Na jeho startu bude dvacet sedmičlenných týmů, to znamená porci 140 cyklistů. Mezi nimi jsou dvě stáje UCI World Tour - Mitchelton-Scott a Bora-hansgrohe - ale i česká stáj Elkov Author.

"Letos došlo ke zkrácení názvu na Czech Tour a myslím, že je to podstatná změna," řekl ředitel závodu Jaroslav Vašíček. "Bez podpory dvou moravských krajů by Czech Tour nebyl tam kde je," vyzdvihl podporu Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Významnou novinkou je i start závodu v Ostravě. "Letos v Trojhalí v Ostravě začínáme a projedeme celou Ostravou. Hodně mě také těší, že jsme dokázali spojit oboje moravské hory Jeseníky a Beskydy," dodal Vašíček a upozornil i na to, že horská prémie na Bumbálce bude na slovenské straně, metr před českou hranicí.

"Jsem rád, že Czech Tour se dostala do Ostravy. A spojit cyklistiku s horami, to nejedno cyklistické srdce musí zaplesat," zdůraznil Jan Krkoška, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje. A jeho protějšek Petr Vrána, náměstek hejtmana Olomouckého kraje přidal. "Těší mě, že tak významnou akci mohu přivítat v našem kraji a stejně tak skutečnost, že propojujeme náš kraj s Moravskoslezským." Technicky velmi náročné bylo přivést cyklisty do středu Ostravy. "Týmová časovka se pojede v unikátním prostředí Národní technické památky, v dolní části Vítkovic. Je složité zavřít značnou část města a věřím, že se to vydaří. Je to poprvé a snad ne naposledy a věřím, že je začátek tradice," řekl ředitel krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza.

Bojovat se bud o pět trikotů: žlutý - nejlepší jezdec celkového pořadí (Moravskoslezský a Olomoucký kraj), zelený - bodovací soutěž (Satum), puntíkatý - nejlepší vrchař (Emco), bílý - nejlepší mladý závodník do 23 let (Best of British Cars) a červený - nejlepší český závodník (Prim).

Ozdobou závodu je bezpochyby start Jihoafričana Daryla Impeye z týmu Mitchelton-Scott, vítěze deváté etapy letošní Tour de France. "Čas od Tour byl dostatečný, pár týdnů na odpočinek stačilo. Tým je zde favoritem a já jako jeho lídr mám ty nejvyšší ambice, chci zde zvítězit. Vítězná etapa na Tour je vždy zvláštní věc, splněný sen, o němž sní všichni. Sezona asi nebyla ideální, ale Tour se zdařila a zde máme velké ambice," řekl Impey, který v roce 2013 na Tour jel dokonce ve žlutém trikotu. "To je jistě to nejvíc a žlutý trikot je svatý grál pro každého cyklistu. Byl to zlom v mé kariéře a vnímám to jako zatím svůj největší úspěch."

Sportovní ředitel stáje Mitchelton Scott Matthew White před dvaceti lety jezdit v barvách stáje Husqvarna-ZVVZ. "Z té doby si toho moc nepamatuji, před dvěma lety jsem byl v Praze, když k nám šel Roman Kreuziger, ale jen pár hodin. Czech Tour jsme si vybrali proto, že má ideální polohu, jsme silní a chceme jej vyhrát. Bude to i kvalitní příprava na další podniky, které přijdou v další části sezony," řek White.

Etapy Czech Tour 2019

15.8.2019 Ostrava TTT                         start 17:00                  16,2 km

16.8.2019Olomouc Frýdek-Místek      start11:30                  finish cca 16:06-16:34         186,6km

17.8.2019Olomouc Uničov                  start11:00                  finish cca 15:20-15:32         173,0 km

18.8.2019Mohelnice Šternberk           start10:30                  finish cca 15:07-15:21         178,0 km

 

Kompletní informace: www.czechcyclingtour.cz

 

Zdroj: TZ, foto: Jan Brychta / Czech Tour 2019

Judita Lorencová
15.08.2019 | zobrazeno 293x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC