Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Bikerka Čábelická míří přípravu k Tokiu 2020

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Zahraniční report. trial

Šest medailí z Wadowic

Výborné výsledky přivezli trialisté z MS do 16 let v Polsku: celkem šest medailí z individuálních kategorií (plus sedmá z týmové soutěže) je dosud nejlepší výsledek v historii české účasti na UCI Trials World Youth Games.

Patnáct kvalifikovaných jezdců ze sobotního semifinále dávalo naděje na medailová umístění - nicméně i favorité mohou ve finále propadnout. Čeští jezdci nakonec dokázali v neděli proměnit šest nominací.

V kategorii poussin (9-10 let) zajel Jiří Sehnal téměř bezchybnou jízdu se ziskem 290 + 300 bodů v jednotlivých kolech (maximum je 300). Tento výsledek mu vynesl stříbrnou medaili za španělským jezdcem Alvaro Gimenezem (600 b.) a před domácím závodníkem Adamem Szlagou (540 b.).

Youth girls (9-11 let) ovládla Španělka Alba Riera, která stejně jako v kvalifikaci zajela za maximální možný zisk 600 bodů a nedala tak nikomu šanci. Česká závodnice Alžběta Vaněčková tak skončila na druhém místě se 480 body a o jedno místo tak vylepšila svůj loňský bronz, třetí skončila rovněž Španělka Andrea Peréz.

Kategorie benjamin (11-12 let) přinesla dramatické výsledky a nečekané rozuzlení. Nejen, že vítěz kvalifikace Fusalba (ESP) ve finále úplně propadl a skončil na dvanáctém místě, ale hned čtyři závodníci dovezli shodné bodové zisky 290 + 300 bodů.  Při rovnosti doplňkových kriterií (všichni měli 9x60 a 1x50 bodů) rozhodovalo pořadí v kvalifikaci. Vítězem se stal Španěl Travis Asenjo, druhé místo Němec Viktor Ellert a třetí místo netradičně obsadili dva závodníci současně - protože naprosto shodný výsledek (a to včetně času!) zajali i v kvalifikaci: čeští jezdci Vojtěch Hříbek a Jakub Kalaš mají oba bronzovou medaili.

Ve starších dívkách - girls (12-15 let) - se  poté, co po chybě vypadla z boje o zlato loňská vítězka Vera Barón (ESP), otevřela se cesta k titulu i pro Češky. Eliška Hříbková dovezla stejné body jako další ze Španělek Laia Esquis (obě 530 bodů), větší počet šedesátek ale rozhodl ve prospěch zlaté Laiy a Hříbková si odváží stříbrnou medaili. Loňská vítězka mladších dívek Denisa Pecháčková nastoupila již ve starší kategorii a skončila čtvrtá.

Chlapecká kategorie minimes (13-14 let) byla jedna ze dvou, kde nevyhrálo Španělsko. Zlato patří Kotaro Yokatarovi (JAP), stříbro Danielu Cegarrovi (ESP) a bronz míří do České republiky: postaral se o to René Vymětal, který fantastickou jízdou ve druhém kole dohnal ztrátu a těsně se protáhl na stupně vítězů ke zklamání francouzkého týmu, jejichž jezdec skončil čtvrtý a Francie tak letos nezískala na WYG ani jednu medaili.

Jedinou kategorií, kde naši závodníci na stupně vítězů nedosáhli tak zůstala kategorie cadet (15-16 let).

Celková medailová tabulka letošních World Youth Games včetně týmové soutěže je následující: Španělsko 10 medailí, Česká republika 7, Japonsko 3, Německo 1, Polsko 1. Českému týmu se v posledních čtyřech letech pravidelně daří dosáhnout na stupně vítězů v týmové soutěži. Letos závodníci ukázali, že s nimi konkurence musí napevno počítat i v individuálních kategoriích.

UCI Trials World Youth Games letos slavily jubilejní dvacátý ročník.

Kompletní výsledky najdete na https://www.uci.org/trials/events/uci-trials-world-youth-games

Radek Janka
14.08.2019 | zobrazeno 468x