Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Jandová má první profesionální smlouvu v týmu UCI

Dráha Dráha

Poslední dráhový šampionát ovládli jezdci Dukly

MTB MTB

Horská kola čeká nelehká sezona

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

Boroš a Vaníčková vyhráli celý seriál Toi Toi Cupu

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Školení trenérů licence B ( II.tř.)
Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si připomenout další termín školení trenérů licence B ( II.tř...

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
SP Austrálie ČT4 SPORT 15.12.2019 Přímý přenos ze závodu světové série v dráhové cyklistice z ...
Cyklistika 2019 ČT4 SPORT 24.12.2019 Roman Kreuziger popisuje klíčové okamžiky Tour de France, MS...
Cyklistika 2019 ČT4 SPORT 24.12.2019 Roman Kreuziger popisuje klíčové okamžiky Tour de France, MS...

Partneři ČSC

Zahraniční report. trial

Šest medailí z Wadowic

Výborné výsledky přivezli trialisté z MS do 16 let v Polsku: celkem šest medailí z individuálních kategorií (plus sedmá z týmové soutěže) je dosud nejlepší výsledek v historii české účasti na UCI Trials World Youth Games.

Patnáct kvalifikovaných jezdců ze sobotního semifinále dávalo naděje na medailová umístění - nicméně i favorité mohou ve finále propadnout. Čeští jezdci nakonec dokázali v neděli proměnit šest nominací.

V kategorii poussin (9-10 let) zajel Jiří Sehnal téměř bezchybnou jízdu se ziskem 290 + 300 bodů v jednotlivých kolech (maximum je 300). Tento výsledek mu vynesl stříbrnou medaili za španělským jezdcem Alvaro Gimenezem (600 b.) a před domácím závodníkem Adamem Szlagou (540 b.).

Youth girls (9-11 let) ovládla Španělka Alba Riera, která stejně jako v kvalifikaci zajela za maximální možný zisk 600 bodů a nedala tak nikomu šanci. Česká závodnice Alžběta Vaněčková tak skončila na druhém místě se 480 body a o jedno místo tak vylepšila svůj loňský bronz, třetí skončila rovněž Španělka Andrea Peréz.

Kategorie benjamin (11-12 let) přinesla dramatické výsledky a nečekané rozuzlení. Nejen, že vítěz kvalifikace Fusalba (ESP) ve finále úplně propadl a skončil na dvanáctém místě, ale hned čtyři závodníci dovezli shodné bodové zisky 290 + 300 bodů.  Při rovnosti doplňkových kriterií (všichni měli 9x60 a 1x50 bodů) rozhodovalo pořadí v kvalifikaci. Vítězem se stal Španěl Travis Asenjo, druhé místo Němec Viktor Ellert a třetí místo netradičně obsadili dva závodníci současně - protože naprosto shodný výsledek (a to včetně času!) zajali i v kvalifikaci: čeští jezdci Vojtěch Hříbek a Jakub Kalaš mají oba bronzovou medaili.

Ve starších dívkách - girls (12-15 let) - se  poté, co po chybě vypadla z boje o zlato loňská vítězka Vera Barón (ESP), otevřela se cesta k titulu i pro Češky. Eliška Hříbková dovezla stejné body jako další ze Španělek Laia Esquis (obě 530 bodů), větší počet šedesátek ale rozhodl ve prospěch zlaté Laiy a Hříbková si odváží stříbrnou medaili. Loňská vítězka mladších dívek Denisa Pecháčková nastoupila již ve starší kategorii a skončila čtvrtá.

Chlapecká kategorie minimes (13-14 let) byla jedna ze dvou, kde nevyhrálo Španělsko. Zlato patří Kotaro Yokatarovi (JAP), stříbro Danielu Cegarrovi (ESP) a bronz míří do České republiky: postaral se o to René Vymětal, který fantastickou jízdou ve druhém kole dohnal ztrátu a těsně se protáhl na stupně vítězů ke zklamání francouzkého týmu, jejichž jezdec skončil čtvrtý a Francie tak letos nezískala na WYG ani jednu medaili.

Jedinou kategorií, kde naši závodníci na stupně vítězů nedosáhli tak zůstala kategorie cadet (15-16 let).

Celková medailová tabulka letošních World Youth Games včetně týmové soutěže je následující: Španělsko 10 medailí, Česká republika 7, Japonsko 3, Německo 1, Polsko 1. Českému týmu se v posledních čtyřech letech pravidelně daří dosáhnout na stupně vítězů v týmové soutěži. Letos závodníci ukázali, že s nimi konkurence musí napevno počítat i v individuálních kategoriích.

UCI Trials World Youth Games letos slavily jubilejní dvacátý ročník.

Kompletní výsledky najdete na https://www.uci.org/trials/events/uci-trials-world-youth-games

Radek Janka
14.08.2019 | zobrazeno 376x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC