Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Český pohár na silnici se přesouvá do Ostravy

Dráha Dráha

GP Prostějov – Memoriál Ot. Malečka příští týden

MTB MTB

Dramatická soutěž týmů TOMKET Pražského MTB poháru

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Písek s Gottfiedem pátí v Evropě

Handicapovaní Handicapovaní

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Trial Trial

Šest medailí z Wadowic

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Výběrové řízení - dodávkové automobily


ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Výběrové řízení - Světelné tabule
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na světelné tabule...

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Zahraniční report. handicapovaní

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Velmi dobře si vedli na závěrečném podniku Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Baie-Comeau čeští jezdci. Kateřina Antošová (H3) po stříbru v časovce vybojovala v silničním závodu bronz, stejně úspěšný byl v silničním závodu Patrik Jahoda (H1) a Ivo Koblasa (C2) získal dokonce v silničním závodu stříbro

Nejprve Antošová nestačila na Francesku Porcellatovou z Itálie a jen o několik decimetrů skončila za Annikou Zeyenovou z Německa. „Závod byl rychlý, průměrný čas na okruh byl dokonce rychlejší než při časovce. Jsem ráda, že jsem vybojovala třetí místo s minimální ztrátou. Je to pro mě motivace doladit formu na mistrovství světa v Emmenu, řekla Kateřina Antošová, která také vybojovala dres pro vítězku celkového hodnocení Světového poháru 2019 v kategorii H3.

Po čtvrtém místu v časovce vystoupil na stupně vítězů i Patrik Jahoda. Po „bramborové“ časovce měl velkou motivaci získat cenný kov. „Hned po startu závodu následoval velmi rychlý sjezd, kde jsem za každou cenu chtěl být co nejvíce osamocen, protože hned po sjezdu následovala nebezpečná pravotočivá zatáčka, do které se brzdilo z 75km/h. Za mnou se odehrála ošklivá nehoda, která vyřadila ze závodu dva mé konkurenty. První dvě místa byla od startu nedosažitelná, takže jsem hned bojoval o třetí místo s Finem Sopanenem. V kopcích se mi podařilo Sopanenovi ujet a vypracoval jsem si až dvouminutový náskok, který se ale v posledním kole smrkl na pouhých 40 vteřin," řekl Patrika Jahoda.

Velice dramatický byl závod mužů kategorie C2. Koblasa se od prvních metrů držel čela pelotonu, úspěšně zvládl rychlý sjezd, ale také prudký výjezd, který s přibývajícími koly byl stále výživnější. Když do cílové rovinky přijela po spolu vedoucí čtyřčlenná skupinka, bylo zřejmé, že se rozhodne až v závěrečném spurtu.

Dvě stovky metrů před cílem vyrazil Koblasa, kterého se zachytil v těsném závěsu devatenáctiletý Francouz Alexandre Leaute, který českého jezdce v posledních metrech těsně předjel, třetí skončil ve shodném čase celé trojice Kanaďan Tristen Chernove, čtvrtý Australan Darren Hicks, vítěz časovky, zaostal za medailí o dvě vteřiny. Michal Stark dojel ve stejné kategorii na 13. místě.

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
12.08.2019 | zobrazeno 94x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC