Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Český pohár na silnici se přesouvá do Ostravy

Dráha Dráha

GP Prostějov – Memoriál Ot. Malečka příští týden

MTB MTB

Dramatická soutěž týmů TOMKET Pražského MTB poháru

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Písek s Gottfiedem pátí v Evropě

Handicapovaní Handicapovaní

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Trial Trial

Šest medailí z Wadowic

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Výběrové řízení - dodávkové automobily


ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Výběrové řízení - Světelné tabule
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na světelné tabule...

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Zprávy SCM

Sedmnáct prostějovských titulů na dráhovém MČR

Prostějovská mládež na domácím velodromu na mistrovství republiky na dráze ve vytrvalostních disciplínách mládeže a žen ukázala svou sílu. Vybojovala neuvěřitelných sedmnáct mistrovských dresů a devět dalších cenných kovů.

Na programu byly disciplíny stíhací závod jednotlivců, stíhací závod družstev, bodovací závod a scratch. Prostějovští závodníci získali aspoň jeden mistrovský titul v každé z těchto disciplíny a stíhacímu závodu družstev naprosto dominovali, když ovládli tři ze čtyřech kategorií, ve kterých některý ze závodníků v modrožlutém dresu startoval.  

Nejvíce mistrovských titulů získala žákyně Patricie Müllerová, která nedala žádné ze soupeřek v individuálních disciplínách šanci. Další tituly získali kadetka Gabriela Bártová ve scratchi a bodovačce, junior René Smékal ve scratchi, žák Stanislav Pátík v bodovačce a Radovan Štec mezi kadety také v bodovačce, k čemuž přidal ještě titul ze stíhacího závodu jednotlivců. 

Ve stíhacím závodě družstev tým TUFO-PARDUS Prostějov dominoval kategoriím žáků, kadetů a juniorů, děvčata ve společné kategorii žákyň a kadetek získala stříbro. Žákovský tým startoval ve složení Vojtěch Koblížek, Stanislav Pátík a doplněn byl dvěma závodníky z týmu Kovo Praha Richardem Kobrem a Robertem Kobrem. V kadetech na nejvyšší stupínek vystoupali Matyáš Koblížek, Radovan Štec, Petr Kovařčík a Ondřej Pokorný, všichni jsou přitom odchovanci Prostějova. V juniorech startoval ve vítězném družstvu Lukáš Kolařík a René Smékal, které doplnil Filip Řeha (Force Team Jeseník) a David Vitner (Roman Kreuziger Cycling Academy), když prostějovský Max Müller nemohl startovat z důvodu zranění při pádu ve scratchi. 

Dívky, které nestačily pouze na tým TJ Stadion Louny startovaly ve složení Gabriela Bártová, Patricie Müllerová a Eliška Grulichová s hostující Adélou Pernickou z Bike Pro Racing. 

„Forma našich závodníků na MČR byla skvělá a všichni prodali, co v nich je. Je to pro ně zaslouženou odměnou za práci odvedenou v tréninku a zodpovědný přístup. Z výsledků máme samozřejmě radost naše dresy byly vidět a počet titulů a medailí je opravdu velký. Nebudeme ale usínat na vavřínech, stále je na čem pracovat. Prozatím však víme, že jdeme správnou cestou a stále patříme mezi nejlepší mládežnické týmy u nás,“ měl radost trenér prostějovské mládeže Martin Cetkovský.

Soubory:

JAKUB EDR
01.08.2019 | zobrazeno 409x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC