Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Petr Vakoč: Být lídrem bude velká výzva

Dráha Dráha

Sára Kaňkovská devátá v keirinu na SP

MTB MTB

Bikerka Čábelická míří přípravu k Tokiu 2020

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

Cyklokrosařka Nash uhájila v SP třetí místo

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem získali na MS bronz v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace ze zasedání Prezidia ČSC
Prezidium Českého svazu cyklistiky se sešlo v úterý 14.1.2020 ke svému prvnímu jednání v roce 2020 a..

PF 2020
Přejeme Vám i Vašim blízkým krásné a klidné Vánoce. Šťastný a úspěšný rok 2020. Český svaz cyklisti..

Provoz sekretariátu přes vánoční svátky
Sekretariát ČSC bude od 23.12.2019 do 1.1.2020 uzavřen.

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Světový pohár v dráhové cyklisti... ČT4 SPORT 31.01.2020 Záznam dalšího závodu Světového poháru v dráhové cyklistice...

Partneři ČSC

Domácí report. mtb

Čábelická a Cink mají zlato z mistrovství ČR

Mistry České republiky v cross country se na šampionátu v Hlinsku stali Jitka Čábelická (Gapp system-Cabtech MTB Racing Team) a Ondřej Cink (KROSS Racing Team). V závěrečném závodu seriálu Hello bank! STRABAG Cupu MTB 2019 Čábelická obhájila své loňské zlato, Cink uspěl potřetí, když předtím se radoval v letech 2013 a 2015.

Cink potvrdil, že letos je jasnou českou jedničkou a závod se jel zcela pod jeho taktovkou. Hned po startu ujeli všem soupeřům spolu s Janem Vastlem (Superior XC Team). Ve skupině pronásledovatelů jezdili Tomáš Paprstka, Jan Škarnitzl, Marek Rauchfuss, Martin Stošek a nejlepší si dojížděl po nepovedeném startu král poslednídesítky let Jaroslav Kulhavý. Ve třetím okruhu nastoupil Cink a pak simjiž jen kontroloval své jasné vedení a bezpečně si dojel pro třetí mistrovský titul.

Na Vastla se dotáhli Škatnitzl a v letošní sezoně skvěle jezdící Stošek (Vitalo Future Cycling). První z této trojice unikl Stošek a dojel si trochu překvapivě pro stříbrnou medaili před Škarnitzlem, který v posledním kole nechal za sebou Vastlovi. Kulhavý bojoval, ale rozhodně nejezdí v takové pohodě jako v minulých letech a dojel až na sedmém místě.

"Vypadalo na pohodový závod, ale necítil jsem se úplně ideálně a proto jsem rád, že i tak to dalo na vítězství. Doufám, že na mistrovství Evropy ty pocity budou lepší. Když jsem odjel Honzovi (Vastlovi), tak jsem si vytvořil náskok a závod poté kontroloval, ale pocity nebyly úplně ideální," řekl Ondřej Cink.

Čábelická před rokem po řadě druhých a třetích místo konečně vybojovala titul, to ještě jako Škarnitzlová, letos o jejím zlatu nebylo prakticky pochyb hned od začátku. Za ní o další medaile bojovaly závodnice kategorie U23 Jana Czeczinkarová (Mitas Mercedes-Benz Praha Trek) a Tereza Sásková (ČS Specialized Junior MTB Team). Stříbro nakonec získala Czeczinkarová o deset vteřin před Sáskovou, druhá žena elite Karla Štěpánová dojela celkově čtvrtá, ale již s odstupem přes dvě minuty. Bronz získala veteránka Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou).

"Závod to byl docela těžký. Náročný kopec a pak zábavný sjezd. Technika mi moc nešla, zachránila mě výkonnost. Loni jsem celý závod jela sama, letos mě naháněly mladé holky a neustále mě nutily jet naplno. Nemohla jsem ztratila koncentraci, obhajoba byla trošku složitější. Bylo potřeba se koncentrovat celou dobu. Nyní mě čeká ME a dnes mi to ukázalo, že snad výkonnost je dobrá a budu ráda když podám v Brně co nejlepší výkon," řekla Jitka Čábelická.

Výsledky:

Muži:

1. Cink (KROSS Racing Team) 1:31:23, 2. Stošek (Vitalo Future Cycling) +35, 3. Škarnitzl (Mitas Mercedes-Benz Praha Trek) +1:00, 4. Vastl (Superior XC Team) +1:27, 5. Rauchfuss (Kross BikeRanch Team) +4:08, 6. Průdek (Gapp system-Cabtech MTB Racing Team) +5:49, 7. Kulhavý (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +6:09

Ženy:

1. Čábelická (Gapp system-Cabtech MTB Racing Team) 1:27:46, 2. Czeczinkarová (Mitas Mercedes-Benz Praha Trek) +29 - 1. U23, 3. Sásková (ČS Specialized Junior MTB Team) +39 - 2. U23, 4. Štěpánová (Superior XC Team) +2:40, 5. Tvarůžková (Expres CZ - TUFO Team Kolín) +3:19 - 3. U23, 6. Havlíková (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou) +4:32

Junioři: 1. Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) 1:00:52, 2.Šuc (IVAR CS - Author Team) +34, 3. Kučera (Expres CZ - TUFO Team Kolín) +1:14, 4. Elčkner (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +3:55, 5. Žvak (Expres CZ - TUFO Team Kolín) +4:17, 6. Marek (ČS Specialized Junior MTB Team) +4:46.

Juniorky:

1. Holubová (kola-bbm.cz) 59:50, 2. Mišoňová +1:31, 3. Kadlecová (obě ADASTRA Cycling Team) +2:59, 4. Veverková (COPR TJ Přeštice) +5:47, 5. Šafářová (ČS Specialized Junior MTB Team) +7:27, 6. Obořilová (Drahanský Sport Team) +9:27.

CÍCHA JAROSLAV
21.07.2019 | zobrazeno 1284x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC