Časové změny zatraktivní pohárové MTB víkendy

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Padla šestka, házej znovu

Školení trenérů licence B ( II.tř.)
Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si připomenout další termín školení trenérů licence B ( II.tř...

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

MS urban cycling 2019 Čína ČT4 SPORT 20.11.2019 Sestřih ze světového šampionátu v disciplínách trial, freest...
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice

Zahraniční report. mtb

Skvělý Cink - pátý na SP v Les Gets

Ondřej Cink vybojoval v Les Gets, ve čtvrtém závodu seriálu Světového poháru páté místo a vyrovnal svůj nejlepší výsledek sezony. Závod ovládl mistr světa Švýcar Nino Schurter, jež si zapsal své 32. vítězství v kariéře. Mezi ženami kralovala vedoucí žena seriálu a mistryně světa Američanka Kate Courtneyová, česká reprezentantka Jitka Čábelická dojela na 18. příčce.

“Výborné výsledky na Světovém poháru v Les Gets i Andoře samozřejmě znamenají nezanedbatelnou porci bodů českého týmu do olympijského rankingu,” komentuje stručně výkony českých jezdců reprezentační trenér Viktor Zapletal.

Lídr Světového poháru Schurter je tak již jen jedno vítězství od rekordu francouzské legendy Juliena Absalona. Olympijský vítěz z Ria a šestinásobný mistr světa vyhrál o čtyři sekundy před Italem Gerhardem Kerschbaumerem a navázal na týden staré prvenství z Vallnordu, kde zvítězil poprvé v sezoně.

Cink v předchozím závodě v Andoře útočil na premiérové vítězství v kariéře, ale po problémech s tepovou frekvencí a vynucené pauze dojel desátý. I tentokrát bojoval o medailové umístění, za třetím Brazilcem Henriquem Avancinim nakonec zaostal o deset sekund. Ve finiši se snažil vybojovat alespoň čtvrtou příčku, ale Francouz Stéphane Tempier ho za sebou těsně udržel. Schurter vede po čtyřech závodech průběžné pořadí před Avancinim, Cink se posunul na osmou příčku.

V závodu žen Čábelická vybojovala svůj nejlepší výsledek ve Světovém poháru. Na vítěznou Courtneyovou ztratila 3:45 minuty. Američana si upevnila vedení v seriálu před Švýcarkou Jolandou Neffovou, která skončila druhá.

Dobře jel ale i Jan Vastl, 27. místo je jeho životním výsledkem. Bojovný výkon ukázal také Jan Škarnitzl, který dokončil závod na 41. místě. Karla Štěpánová, kterou limitují setrvalé zdravotní potíže, skončila 58.

Výsledky:

Ženy:

1. Courtneyová (USA) 1:26:29, 2. Neffová (Švýc.) +33, 3. Bandauová (Něm) +1:05, 4. Freiová (Švýc.) +1:15, 5. Ferrand Prevotová (Fr.) +1:32, 6. Smithová (Kan.) +1:40, ...18. Čábelická +3:45, 58. Štěpánová -1 kolo (obě ČR).

Průběžné pořadí (po 4 ze 7 závodů):

1. Courtneyová 1265, 2. Neffová 1090, 3. Terpstraová (Niz.) 815, ...21. Čábelická 346, 41. Štěpánová 135.

Muži:

1. Schurter (Švýc.) 1:22:10, 2. Kerschbaumer (It.) +4, 3. Avancini (Braz.) +38, 4. Tempier (Fr.) +48, 5. Cink (ČR) +48, 6. Disera (Kan.) +1:08, ...27. Vastl +4:16, 41. Škarnitzl +5:42, 77. Vobecký -1 kolo (všichni ČR).

1. Schurter 1160, 2. Avancini 915, 3. M. van der Poel (Niz.) 899, ...8. Cink 555, 32. Škarnitzl 223, 42. Vastl 147.

Muži U23:

1. Dascalu (Rum.) 1:13:22, 2. Brandl (Něm.) +22, 3. Fincham (Kan.) +46, ...37. Zadák +5:36, 39. Průdek (oba ČR) +5:39.

Ženy U23:

1. Eiblová (Něm.) 1:13:54, 2. Richardsová (Brit.) +30, 3. Stiggerová (Rak.) +1:13, ...18. Sásková (ČR) +6:44.