Časové změny zatraktivní pohárové MTB víkendy

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Padla šestka, házej znovu

Školení trenérů licence B ( II.tř.)
Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si připomenout další termín školení trenérů licence B ( II.tř...

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

MS urban cycling 2019 Čína ČT4 SPORT 20.11.2019 Sestřih ze světového šampionátu v disciplínách trial, freest...
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice

Zahraniční report. mtb

Cink osmý na SP v Short Tracku

Výbornou formu potvrdil ve francouzském Les Gets v dalším závodu seriálu Světového poháru ve Short Tracku Ondřej Cink. Osmým místem si zajistil start do nedělního závodu v cross country z první řady. Dařilo se Jitce Čábelické, která skončila šestnáctá a na startovním roštu bude ve druhé řadě.

Do SP se ve velkém stylu se vrátil Nizozemec Mathieu van der Poel, který si připsal letos již třetí triumf ve Short Tracku. Závod žen rozhodla dvě kola před finišem Kate Courtneyová z USA.

V ženách nejlépe odstartovala Jolanda Neffová ze Švýcarska, ale celý peloton byl téměř pohromadě. Aktivní byla Němka Elisabeth Brandauová, která v polovině závodu zaútočila, ale Courtneyová její pokus zlikvidovala. Naopak sama dva okruhy před cílem nastoupila a malý náskok si udržela až do cíle.

Dobře jela jediná česká bikerka Čábelická, která si dojela pro nejlepší výsledek letošního seriálu. "Vůbec se mi nepovedl start, stála jsem za Neffovou a doufala, že toho využiji, ale ještě tam byla Pendrelová a nějak se to tam semlelo a byla jsem vzadu. S výkonem jsem spokojená, dokázala jsem se propracovat dopředu a vyjet si na neděli druhou lajnu, řekla pro mtbs.cz k závodu Čábelická.

Mužský prašný závod byl nesmírně zajímavý. Co okruh, to nástup a jiný lídr. M. van der Poel vyrazil od startu a na čele bojoval s Henriquem Avancinim z Brazílie. Čelo si také hlídali Švýcar Nino Schurter, domácí Victor Koretzky a David Valero Serrano ze Španělska.

V polovině vyrazil k útoku Belgičan Jens Schuermas, ale soupeři ho nenechali ve vedení dlouho. V závěru se střídal útok za útokem. Avancini v závěrečném kole udělal malou chybu, kdy ho v uličkách Les Gets podjel M. van der Poel a okamžitě zvýšil tempo a posledních 100 metrů sprintoval, což stačilo na další jeho vítězství. Vteřinu ztratil Avancini na druhém místě, dvě sekundy Koretzky na třetím a Schurter na čtvrtém.

Ondřej Cink nezačal ideálně, pohyboval se v prašném oblaku kolem dvacátého místa, ale postupně se prodíral výš. Závěrečná tři kola si hlídal top desítku s cílem zakončit závod do 8. místa a v neděli tak stát v první startovní lajně. A jeho plán vyšel dokonale, se ztrátou šesti vteřin dojel osmý.

"Startovat z první lajny je pořád lepší, už několikrát jsem jel z druhé a vždycky jsem musel hodně dotahovat. Jsem rád, že se mi to teď povedlo a můžu zkusit bojovat z první řady, už kvůli tomu prachu bude důležitý být vepředu," řekl Ondřej Cink. Janu Škarnitzlovi o jediné místo utekla třetí startovní řada, když dojel na 25. místě.

Výsledky:

Ženy:

1. Courtneyová (USA) 19:30, 2. Ferrand Prevotová (Fr.) +7, 3. Brandauová (Něm.) +7, 4. Neffová +7, 5. Forchiniová (obě Švýc.) +12, ...16. Čábelická (ČR) +36.

Muži:

1. M. van der Poel (Niz.) 21:51, 2. Avancini (Braz.) +1, 3. Koretzky (Fr.) +2, 4. Schurter (Švýc.) +2, 5. Schuermas (Belg.) +3, 6. Marotte (Fr.) +4, ...8. Cink +6, 25. Škarnitzl (oba ČR) +26.