Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Petr Kelemen přestupuje do CCC Development Teamu

Dráha Dráha

Vyhlášení ČP na dráze mládeže a žen

MTB MTB

Časové změny zatraktivní pohárové MTB víkendy

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

V Táboře pojede cyklokrosový SP 38 reprezentantů

Sálovka Sálovka

Titul v kolové již popáté v řadě pro Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Školení trenérů licence B ( II.tř.)
Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si připomenout další termín školení trenérů licence B ( II.tř...

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
MS urban cycling 2019 Čína ČT4 SPORT 20.11.2019 Sestřih ze světového šampionátu v disciplínách trial, freest...
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice

Partneři ČSC

Zahraniční report. mtb

Neffová a Avancini vyhráli Short Track ve Vallnord

Po přestávce pokračuje Světový pohár bikerů v lyžařském středisku Vallnord v Andoře. V úvodním závodu ve Short Track se nejlepší čtyřicítka mužů a žen musela popasovat s velmi náročným okruhem, navíc se značným převýšením, navíc ve vysoké nadmořské výšce. Vítězství vybojovali Švýcarka Jolanda Neffová a Henrique Avancini z Brazílie. Z Čechů dojel nejlépe desátý Ondřej Cink a těsně mu unikla první řada na startu v hlavním nedělním závodu

V ženách pevně kralovaly Švýcarky. Na čele jezdily Alessandra Kellerová, potom Ramona Forchiniová a pochopitelně Neffová. Kellerová nejlépe zvládla nejprudší výjezd po sjezdovce, najela první do sjezdu a vytvořila si i slibný náskok, jenže soupeřky ho zlikvidovaly a rozhodl až výjezd na přemostění jen 100 metrů před cílem, kde výborně zužitkovala svou rychlost Neffová, která vyhrála před Kellerovou a Američankou Kate Courtneyovou a Forchiniovou. První čtveřice se vtěsnala do dvou vteřin.

Jitka Čábelická se poprvé se nedokázala prokousat do postupové čtyřiadvacítky a skončila až na 34. pozici. "Nejtěžší Short Track to byl, nějak mi to nechutnalo. Začátek nebyl špatnej, ale asi jsem se moc zbrkle chtěla dostat dopředu a pak jsem nebyla schopná otočit nohama. Konec jsem pak už jen odšmajdala do cíle," řekla pro web mtbs.cz Čábelická.

Závod mužů kontroloval Avancini. S jistotou likvidoval veškeré pokusy soupeřů o úniky. Neuspěli Švýcar Mathias Flückiger, Ital Gerhard Kerschbaumer. Brazilec jel závěrečná dvě kola na první pozici a cílem projel před Nino Schurterem ze Švýcarska a Francouzem Maxime Marottem.

Velmi dobře si vedl i Cink, který si hlídal dobrou pozici. I když v cíli později přiznal, že na víc neměl. "Docela drastický ten Short Track v této výšce. Cross country není tak intenzivní, takže tam si věřím víc. Dneska se mi trochu nepovedl start, resp. v první zatáčce se to zavřelo a tam jsem ztratil. Pořád jsem pak musel jet doraz, abych si je doskočil. Povedlo se mi dostat i do první skupiny, ale tam jsem pak byl jako na gumě, už jsem nemohl zrychlit víc. Cíle jsem dosáhl, ale samozřejmě mě mrzí, že to není první lajna," řekl Cink.

První ostrá zatáčka byla osudná i Janu Škarnitzlovi, ve šťouchanici mu na sypkém povrchu podklouzlo přední kolo a šel k zemi. Ze startovního prostoru tak odjížděl jako poslední závodník, nakonec se mu podařilo stíhací jízdu dokončit na 27. pozici.

Výsledky:

Muži:

1. Avancini (Braz.) 21:07, 2. Schurter (Švýc.) +1, 3. Marotte (Fr.) +1, 4. Kerschbaumer (It.) +2, 5. Carod +4, 6. Sarrou (oba Fr.) +6, ...10. Cink +12, 27. Škarnitzl (oba ČR) +1:06.

Ženy:

1. Neffová 22:40, 2. Kellerová (obě Švýc.) +1, 3. Courtneyová (USA) +1, 4. Forchiniová (Švýc.) +2, 5. Terpstraová (Niz.) +8, 6. Ferrandová Prevotová (Fr.) +14, ...34. Čábelická (ČR) +1:59.

CÍCHA JAROSLAV
05.07.2019 | zobrazeno 373x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC