Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre dominoval v Rakousku

Dráha Dráha

Babor a Stenbergová kralovali na Třebešíně

MTB MTB

O devět titulů pojede v Brně přes 450 závodníků

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Písek s Gottfiedem pátí v Evropě

Handicapovaní Handicapovaní

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

Trial Trial

Pečínková čtvrtá ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Výběrové řízení - Světelné tabule
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na světelné tabule...

ČSC hledá uchazeče o tvorbu nového webu


Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 02.08.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 02.08.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 03.08.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Zahraniční report. mtb

Neffová a Avancini vyhráli Short Track ve Vallnord

Po přestávce pokračuje Světový pohár bikerů v lyžařském středisku Vallnord v Andoře. V úvodním závodu ve Short Track se nejlepší čtyřicítka mužů a žen musela popasovat s velmi náročným okruhem, navíc se značným převýšením, navíc ve vysoké nadmořské výšce. Vítězství vybojovali Švýcarka Jolanda Neffová a Henrique Avancini z Brazílie. Z Čechů dojel nejlépe desátý Ondřej Cink a těsně mu unikla první řada na startu v hlavním nedělním závodu

V ženách pevně kralovaly Švýcarky. Na čele jezdily Alessandra Kellerová, potom Ramona Forchiniová a pochopitelně Neffová. Kellerová nejlépe zvládla nejprudší výjezd po sjezdovce, najela první do sjezdu a vytvořila si i slibný náskok, jenže soupeřky ho zlikvidovaly a rozhodl až výjezd na přemostění jen 100 metrů před cílem, kde výborně zužitkovala svou rychlost Neffová, která vyhrála před Kellerovou a Američankou Kate Courtneyovou a Forchiniovou. První čtveřice se vtěsnala do dvou vteřin.

Jitka Čábelická se poprvé se nedokázala prokousat do postupové čtyřiadvacítky a skončila až na 34. pozici. "Nejtěžší Short Track to byl, nějak mi to nechutnalo. Začátek nebyl špatnej, ale asi jsem se moc zbrkle chtěla dostat dopředu a pak jsem nebyla schopná otočit nohama. Konec jsem pak už jen odšmajdala do cíle," řekla pro web mtbs.cz Čábelická.

Závod mužů kontroloval Avancini. S jistotou likvidoval veškeré pokusy soupeřů o úniky. Neuspěli Švýcar Mathias Flückiger, Ital Gerhard Kerschbaumer. Brazilec jel závěrečná dvě kola na první pozici a cílem projel před Nino Schurterem ze Švýcarska a Francouzem Maxime Marottem.

Velmi dobře si vedl i Cink, který si hlídal dobrou pozici. I když v cíli později přiznal, že na víc neměl. "Docela drastický ten Short Track v této výšce. Cross country není tak intenzivní, takže tam si věřím víc. Dneska se mi trochu nepovedl start, resp. v první zatáčce se to zavřelo a tam jsem ztratil. Pořád jsem pak musel jet doraz, abych si je doskočil. Povedlo se mi dostat i do první skupiny, ale tam jsem pak byl jako na gumě, už jsem nemohl zrychlit víc. Cíle jsem dosáhl, ale samozřejmě mě mrzí, že to není první lajna," řekl Cink.

První ostrá zatáčka byla osudná i Janu Škarnitzlovi, ve šťouchanici mu na sypkém povrchu podklouzlo přední kolo a šel k zemi. Ze startovního prostoru tak odjížděl jako poslední závodník, nakonec se mu podařilo stíhací jízdu dokončit na 27. pozici.

Výsledky:

Muži:

1. Avancini (Braz.) 21:07, 2. Schurter (Švýc.) +1, 3. Marotte (Fr.) +1, 4. Kerschbaumer (It.) +2, 5. Carod +4, 6. Sarrou (oba Fr.) +6, ...10. Cink +12, 27. Škarnitzl (oba ČR) +1:06.

Ženy:

1. Neffová 22:40, 2. Kellerová (obě Švýc.) +1, 3. Courtneyová (USA) +1, 4. Forchiniová (Švýc.) +2, 5. Terpstraová (Niz.) +8, 6. Ferrandová Prevotová (Fr.) +14, ...34. Čábelická (ČR) +1:59.

CÍCHA JAROSLAV
05.07.2019 | zobrazeno 202x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC