Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

I druhou virtuální Grand Prix vyhrál Daniel Turek

Dráha Dráha

Mistrovství Olomouckého kraje na dráze

MTB MTB

Strabag Cup – ČP XCO - NOVÉ TERMÍNY

BMX BMX

Trénuj s repre BMX - 7. díl Matěj Bohuslávek

Cyklokros Cyklokros

Cyklokros do nové sezóny se změnami

Sálovka Sálovka

Trénuj s repre SÁLOVKA - 2. díl Adéla Přibylová

Handicapovaní Handicapovaní

Zrušení SP Para-cycling v kanadském Baie-Comeau

Trial Trial

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Trial Ženská cyklistika

Tour de Feminin 2020 - zrušení

Informace ČSC
ČSC vypisuje výběrová řízení - investice


Revidovaný UCI silniční kalendář 2020


ČSC vypisuje výběrové řízení - investice
Předmětem veřejné zakázky je dodávka kamerového systému pro zabezpečení sportoviště. Dodávka kam..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 28.05.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 29.05.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 08.06.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California

Partneři ČSC

Zahraniční report. sálovka

Písek s Gottfiedem pátí v Evropě

Česká reprezentační dvojice ve složení Ludvík Písek a Miroslav Gottfried vybojovala páté místo na evropském šampionátu, který se uskutečnil ve švýcarském Möhlinu. A úspěch se ale nerodil snadno. Mistry Evropy se stali Rakušané Patrick Schnetzer a Markus Bröll, kteří ve finál přehráli německou dvojici Bernd Mlady, Gerhard Mlady 8:2.

Reprezentační trenér Milan Chovančík k pátému místu svých svěřenců řekl: "Kdyby mi někdo před turnajem řekl, zda chceme páté místo, tak to okamžitě bez mrknutí oka beru. Nakonec ale chyběl jen krůček od toho, abychom bojovali o medaile. Je mi trochu líto, že pouze jediná prohra za celý turnaj nás posunula až na páté místo. V základní skupině jsme narazili v prvním zápase na reprezentační tým Francie. Nakonec jsme byli rádi za remízu 3:3, ale věřím, že kdyby Mirek s Ludvíkem nebyli nervózní z tohoto velkého turnaje, tak bychom se vyvarovali několika úplně zbytečných chyb a zvítězili bychom," řekl Chovančík.

"Hned další zápas byl studenou sprchou pro Rakousko 2, které nám podlehlo 1:2. Tým Německa 2 jsme přehráli 5:3 a pak už nám stačila jen remíza s týmem Švýcarsko 1 k tomu, abychom měli zaručený postup. Bohužel právě tento klíčový zápas nám nevyšel dle našich představ. Soupeř se rychle ujal vedení a nedařilo se nám prolomit dobrou obranu. Při našem zvýšeném tlaku naopak Švýcaři okamžitě trestali. Jen díky horšímu skóre jsme tak ve skupině skončili na třetím místě," pokračoval Chovančík.

V boji o 5. místo se střetli čeští hráči se Švýcarskem 2. V posledním zápase Písek s Gottfiedem zvítězili sice nízkým rozdílem 2:1, ale hru předvedli velmi dobrou a zápas měli pod kontrolou.

"Kluci odehráli výborný turnaj. Mirek Gottfried dokázal, že patří k rychlým a tvrdým útočníkům a Ludvík Písek k těm nejlepším světovým brankářům. Určitě jsme zanechali na turnaji velmi dobrou stopu. Po ukončení jsme obdrželi řadu pochval jak z řad diváků, tak i konkurenčních týmů a reprezentačních trenérů. Češi se prostě nezapřou a naši borci jsou toho příkladem. Ne strojová hra, ale myšlenka, nápaditost, změna tempa hry, výborně ovládnutá technika. To vše jsou naše přednosti, kterých si všímá celý svět sálové cyklistiky. Ještě nám sice schází krok k tomu, abychom se dotáhli na vítěze turnaje či na stříbrné Němce. Musím férově konstatovat, že tyhle dva týmy mají aktuálně výrazný odstup od celého zbytku světa, což dokazují již několik let za sebou. Přesto nic netrvá věčně a věřím, že v brzkých letech se podaří České republice dosáhnout medailového úspěchu a připomenout tak éru bratří Pospíšilů. Velký dík nepatří pouze hráčům, ale i podpoře ze strany Českého svazu cyklistiky, který nám vytvořil podmínky pro to, abychom se maximálně mohli soustředit na samotnou hru," dodal Chovančík:

Výsledky:

ČR - Francie 3:3, - Rakousko II 2:1, - Německo II 5:3, - Švýcarsko I 2:5. Semifinále: Německo I - Rakousko II 7:4, Rakousko I - Švýcarsko I 9:3.

Finále: Rakousko I - Německo I 8:2,

o 3. místo: Švýcarsko I - Rakousko II 7:3,

o 5. místo: ČR - Švýcarsko II 2:1,

o 7. místo: Francie - Švýcarsko III 6:4,

o 9. místo: Belgie - Německo II 7:2.

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
02.07.2019 | zobrazeno 535x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC