Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre dominoval v Rakousku

Dráha Dráha

Babor a Stenbergová kralovali na Třebešíně

MTB MTB

O devět titulů pojede v Brně přes 450 závodníků

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Písek s Gottfiedem pátí v Evropě

Handicapovaní Handicapovaní

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

Trial Trial

Pečínková čtvrtá ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Výběrové řízení - Světelné tabule
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na světelné tabule...

ČSC hledá uchazeče o tvorbu nového webu


Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 02.08.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 02.08.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 03.08.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Domácí report. mtb

Čábelická a Stošek mají tituly z maratonu

Jitka Čábelická (GAPP System - Cabtech MTB) a Martin Stošek (Vitalo Future Cycling) se stli v Mostě domácími bikovými šampiony v maratonu, oba v této disciplíně slavili premiérový titul.

Mostecká trať doznala značných změn, ta letošní měřila 72 kilometrů. Na asfaltu si závodníci moc neodpočinuli, celá trať křižovala tři vrchy – Ressl, Hněvín a Široký vrch. Premiéra na mistrovství a hned vítězná - Stošek potvrdil, že letos je v tuzemských maratonech jasná česká jednička. Úspěch jeho týmu podtrhl stříbrný Kristián Hynek, bronz získal Matouš Ulman (Česká Spořitelna Accolade), jehož útok ve stoupání na Hněvín na 28. kilometru rozhodl o medailistech. Trio nedalo svým soupeřům šanci je dostihnout a po dalších 20 kilometrech se i čelní trojice rozpadla. Nejprve ujel Stošek, poté Hynek za sebou v posledních těžkých stoupáních nechal Ulmana. Dvojnásobný vítěz šampionátu konaného na zdejší trati Pavel Boudný (EthicSport) závod nedokončil, stejně jako Jaroslav Kulhavý (Jaroslav Kulhavý Racing). „

Jsem maximálně spokojenej, všechno, včetně podpory klapalo. Nástup jsem ani neplánoval, viděl jsem, že mám díru, a tak jsem zrychlil. Původně jsme za to chtěli brát až kolem autodromu, ale Ulman měl jinou taktiku a rozškubal to už na Hněvíně. Mistrák v maratonu jsem ještě nejel, nejlépe jsem byl na republice v cross country pátý,“ prozradil Stošek.

Ze závodů cross country si pro maratonský mistrovský dres odskočila Čábelická, přestože se na něj nijak nepřipravovala. Své největší soupeřce Janě Pichlíkové (Kross Bike Ranch) dokázala odjet už v úvodních stoupáních a v cíli, i přes zvolnění tempa, měla náskok skoro bezmála tři minuty . Třetí dojhela vítězka loňského ročníku Milena Cesnaková (Maloja Rocky Mountains).

„Od startu jsem zkusila odjet, abych si mohla jet svoje tempo, což se mi povedlo. Závěr mi pak už moc nechutnal, dojezd do cíle po vysoké trávě byl trochu za trest. Ale jinak jsem s výkonem velmi spokojená," řekla Čábelická

Výsledky:

Ženy (72 km):

1. Čábelická (GAPP System - Cabtech MTB racing team) 3:40:07, 2. Pichlíková (Kross BikeRanch Team) +2:43, 3. Cesnaková (Maloja - Rocky Mountain Team) +6:37, 4. Ježková (GT Opportunity Brno) +8:47, 5. Neumanová (Česká spořitelna- Accolade) +10:35, 6. Karásková Erbanová (Orbea Lawi Team) +12:19.

Muži (72 km):

1. Stošek 2:58:22, 2. Hynek (oba Vitalo Tuture Cycling) +1:06, 3. Ulman (Česká spořitelna- Accolade) +1:57, 4. Rauchfuss (Kross BikeRanch Team) +4:17, 5. Kobes (Skibicentrum.cz) +5:42, 6. F. Adel (Superior Velsbike Team) +5:42.

 

CÍCHA JAROSLAV
24.06.2019 | zobrazeno 321x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC