Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Petr Kelemen přestupuje do CCC Development Teamu

Dráha Dráha

Vyhlášení ČP na dráze mládeže a žen

MTB MTB

Časové změny zatraktivní pohárové MTB víkendy

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

V Táboře pojede cyklokrosový SP 38 reprezentantů

Sálovka Sálovka

Titul v kolové již popáté v řadě pro Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Školení trenérů licence B ( II.tř.)
Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si připomenout další termín školení trenérů licence B ( II.tř...

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
MS urban cycling 2019 Čína ČT4 SPORT 20.11.2019 Sestřih ze světového šampionátu v disciplínách trial, freest...
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice

Partneři ČSC

Domácí report. mtb

Čábelická a Stošek mají tituly z maratonu

Jitka Čábelická (GAPP System - Cabtech MTB) a Martin Stošek (Vitalo Future Cycling) se stli v Mostě domácími bikovými šampiony v maratonu, oba v této disciplíně slavili premiérový titul.

Mostecká trať doznala značných změn, ta letošní měřila 72 kilometrů. Na asfaltu si závodníci moc neodpočinuli, celá trať křižovala tři vrchy – Ressl, Hněvín a Široký vrch. Premiéra na mistrovství a hned vítězná - Stošek potvrdil, že letos je v tuzemských maratonech jasná česká jednička. Úspěch jeho týmu podtrhl stříbrný Kristián Hynek, bronz získal Matouš Ulman (Česká Spořitelna Accolade), jehož útok ve stoupání na Hněvín na 28. kilometru rozhodl o medailistech. Trio nedalo svým soupeřům šanci je dostihnout a po dalších 20 kilometrech se i čelní trojice rozpadla. Nejprve ujel Stošek, poté Hynek za sebou v posledních těžkých stoupáních nechal Ulmana. Dvojnásobný vítěz šampionátu konaného na zdejší trati Pavel Boudný (EthicSport) závod nedokončil, stejně jako Jaroslav Kulhavý (Jaroslav Kulhavý Racing). „

Jsem maximálně spokojenej, všechno, včetně podpory klapalo. Nástup jsem ani neplánoval, viděl jsem, že mám díru, a tak jsem zrychlil. Původně jsme za to chtěli brát až kolem autodromu, ale Ulman měl jinou taktiku a rozškubal to už na Hněvíně. Mistrák v maratonu jsem ještě nejel, nejlépe jsem byl na republice v cross country pátý,“ prozradil Stošek.

Ze závodů cross country si pro maratonský mistrovský dres odskočila Čábelická, přestože se na něj nijak nepřipravovala. Své největší soupeřce Janě Pichlíkové (Kross Bike Ranch) dokázala odjet už v úvodních stoupáních a v cíli, i přes zvolnění tempa, měla náskok skoro bezmála tři minuty . Třetí dojhela vítězka loňského ročníku Milena Cesnaková (Maloja Rocky Mountains).

„Od startu jsem zkusila odjet, abych si mohla jet svoje tempo, což se mi povedlo. Závěr mi pak už moc nechutnal, dojezd do cíle po vysoké trávě byl trochu za trest. Ale jinak jsem s výkonem velmi spokojená," řekla Čábelická

Výsledky:

Ženy (72 km):

1. Čábelická (GAPP System - Cabtech MTB racing team) 3:40:07, 2. Pichlíková (Kross BikeRanch Team) +2:43, 3. Cesnaková (Maloja - Rocky Mountain Team) +6:37, 4. Ježková (GT Opportunity Brno) +8:47, 5. Neumanová (Česká spořitelna- Accolade) +10:35, 6. Karásková Erbanová (Orbea Lawi Team) +12:19.

Muži (72 km):

1. Stošek 2:58:22, 2. Hynek (oba Vitalo Tuture Cycling) +1:06, 3. Ulman (Česká spořitelna- Accolade) +1:57, 4. Rauchfuss (Kross BikeRanch Team) +4:17, 5. Kobes (Skibicentrum.cz) +5:42, 6. F. Adel (Superior Velsbike Team) +5:42.

 

CÍCHA JAROSLAV
24.06.2019 | zobrazeno 547x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC