Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Petr Kelemen přestupuje do CCC Development Teamu

Dráha Dráha

Vyhlášení ČP na dráze mládeže a žen

MTB MTB

Časové změny zatraktivní pohárové MTB víkendy

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

V Táboře pojede cyklokrosový SP 38 reprezentantů

Sálovka Sálovka

Titul v kolové již popáté v řadě pro Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Školení trenérů licence B ( II.tř.)
Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si připomenout další termín školení trenérů licence B ( II.tř...

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
MS urban cycling 2019 Čína ČT4 SPORT 20.11.2019 Sestřih ze světového šampionátu v disciplínách trial, freest...
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice

Partneři ČSC

Zahraniční report. silnice

Junioři excelovali na 32. LVM Saarland Trofeo

Na start dalšího závodu ze seriálu světového poháru Nation’s cup se postavil reprezentační výběr juniorů ve složení Pavel Bittner, Mathias Vacek, Jakub Ťoupalík, Jakub Hník, Filip Řeha a Martin Volf. Závodníci o sobě dali vědět, když vybojovali celkem dvě první a dvě druhá místa v některé z pěti etap.

Perfektní zázemí jim z důvodu termínové kolize s EH v Minsku poskytl tým Roman Kreuziger Cycling Academy v čele se sportovním ředitelem Petrem Kubiasem.

Od první etapy závodníci plnili domluvenou týmovou taktiku. Lídrem na celkové pořadí byl zvolen Mathias Vacek, zatímco Pavel Bittner a Jakub Ťoupalík byli horkými kandidáty na etapová vítězství. V úvodní etapě se k pódiovému umístění nejvíce přiblížil Vacek, když přijel v jedenáctičlenné skupině a skončil pátý. Pavel Bittner pak vyhrál spurt pelotonu a obsadil velmi dobré 12. místo. 

Druhá etapa byla pro český tým smolná, když v ní spadl Jakub Hník a Filip Řeha. Jakub to odnesl odřeninami, Filipovo kolo ale zlomeným rámem. Vývoj etapy hlídaly silné týmy, když nechaly odjet závodníky, kteří nemohli pomýšlet na přední příčky průběžného pořadí a nechaly skupinku dojet s náskokem až do cíle. Nejlepšího umístění ten den dosáhl Vacek, když skončil patnáctý a v průběžné klasifikaci figuroval na shodné příčce.

V sobotu byly na programu hned dvě půl etapy. Dopolední se jela na okruzích s rovinatým profilem, takže se předpokládalo, že o vítězi rozhodne hromadný dojezd. 

Do etapy jsme šli s tím, že se jdeme porvat o vítězství. Kluci se v závěru snažili vytvořit co nejlepší pozici pro Pavla Bittnera, kterému se pak podařilo vyhrát. Navíc před dvěma domácími závodníky a do první desítky se vešel ještě osmý Jakub Ťoupalík,“ řekl sportovní ředitel Petr Kubias.

Odpoledne pak závodníky čekala novinka, kterou si pořadatelé připravili, v podobě týmové časovky. Čeští reprezentanti se jí opět zhostili výborně.

Do časovky startovali kluci hodně namotivovaní. Stanovili jsme si, v jakém složení musí dojet do cíle, každý tak odvedl svůj kus práce. Jakub Hník i Filip Řeha byli po pádu potlučení, i přesto do toho dali všechno, stejně jako Martin Volf. Posledních patnáct kilometrů pak už bylo na trojici Vacek, Bittner, Ťoupalík a jeli neuvěřitelně. Na vítězné Němce ztratili jen něco přes půl minuty, což je vzhledem k tomu, že mají s touto disciplínou o mnoho více zkušeností a přijeli do cíle téměř kompletní, opravdu dobrý výsledek,“ pokračuje Kubias. 

Úspěch podtrhl český tým ještě v závěrečné etapě, kdy zazněla česká hymna opět zásluhou Bittnera a Vacek skončil druhý.

Závodilo se na okruhu, na kterém byla dvě stoupání. V plánu bylo, že Mathias Vacek zkusí zaútočit, nicméně německý tým si kluky hlídal, protože měli první tři v pořadí, nicméně se mu podařilo aspoň peloton roztrhat. Asi patnáct kilometrů před cílem se ještě pokusil nastoupit Pavel Bittner, který si před vrchařskou prémií rychle vytvořil asi desetisekundový náskok, a ze sjezdu ho ještě navýšil. Skupina ho měla na dosah, náskok si ale i za pomoci Mathiase Vacka s Jakubem Ťoupalíkem, kteří byli ve skupině za ním, udržel. Skvělý týmový výkon pak už jen podtrhl druhým místem Mathias, Jakub skončil třináctý,“ dodal sportovní ředitel.

V celkové klasifikaci patřilo Mathiasovi Vackovi páté místo, Pavel Bittner skončil sedmý a první desítku uzavřel Jakub Ťoupalík. 

 

Výsledky: https://www.procyclingstats.com/race/trofeo-karlsberg/2019/gc

Judita Lorencová
23.06.2019 | zobrazeno 854x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC