Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Petr Kelemen přestupuje do CCC Development Teamu

Dráha Dráha

Vyhlášení ČP na dráze mládeže a žen

MTB MTB

Časové změny zatraktivní pohárové MTB víkendy

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

V Táboře pojede cyklokrosový SP 38 reprezentantů

Sálovka Sálovka

Titul v kolové již popáté v řadě pro Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Školení trenérů licence B ( II.tř.)
Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si připomenout další termín školení trenérů licence B ( II.tř...

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
MS urban cycling 2019 Čína ČT4 SPORT 20.11.2019 Sestřih ze světového šampionátu v disciplínách trial, freest...
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice

Partneři ČSC

Zahraniční report. silnice

Silniční závod na EH: Nosková 32., Bárta 9.!

Silniční závody druhých Evropských her jsou minulostí. Na jejich start se postavilo celkem sedm českých závodníků. V ženské kategorii nás reprezentovaly Nikola Nosková a Jarmila Machačová, v mužích pak František Sisr, Jan Bárta, Dominik Neuman, Petr Hampl a Jakub Otruba.

V sobotu byl na programu závod žen. V ženské kategorii se zde sešla velmi silná konkurence, když nechyběla žádná z favoritek. Na rovinatém městském okruhu měly situaci pod kontrolou Holanďanky. V první části závodu se podařilo odjet tříčlenné skupince závodnic, ta však byla ke konci závodu dostižena a do posledních kilometrů najížděl peloton kompaktní. Na posledních třech kilometrech se však ve třísetmetrovém stoupání po kostkách rozdělil na skupiny, o vítězce se pak rozhodlo ve spurtu první z těchto skupin. Nejvíce sil měla v závěru Lorena Wiebes z Holandska, která vyhrála před svou krajankou Marianne Vos a domácí Tatsianou Sharakovou. Nejlepší českou závodnicí byla na 32. místě Nikola Nosková, Machačová dokončila na 41. příčce.

Holky to měly v této konkurenci opravdu těžké, startovaly jen dvě, nicméně udržely krok s nejlepšími. Nikola dojela ve druhé skupině, trať jí moc nevyhovovala, nicméně i tak ukázala, že je po delší závodní pauze zpět a dokáže závodit se špičkou. Je mladá a takovéto starty jsou pro ni cennou zkušeností. Jarmila jela také velmi slušně, ze třetí skupiny dospurtovala třetí,“ zhodnotil výkon závodnic reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Dnes pak přišel na řadu silniční závod mužů, ve kterém Českou republiku reprezentovala hned pětice závodníků. Jejich závod měl v podstatě stejný scénář, jako ten ženský. Už v prvním kole odjela skupina závodníků, kteří ale byli v závěru dostiženi. Aktivní byli na čele zejména Italové, kteří závod tvořili. Po dostižení úniku tak vyprovokovali další únik a na čele se vytvořila sedmičlenná skupina. Český lídr František Sisr se však v ten moment pohyboval na konci pelotonu a únik nezachytil. Do posledního okruhu tak najížděla sedmička závodníků s náskokem deseti vteřin. Čeští závodníci v ten moment jeli tempo na čele pelotonu a snažili se ještě vývoj závodu zvrátit, nicméně s nimi nikdo nechtěl spolupracovat a uprchlíky nedostihli. Jan Bárta to přesto nevzdal a vyprovokoval únik čtyřčlenné skupiny, která se vydala na stíhací jízdu, ale ani ta nebyla úspěšná.

Je škoda, že Franta nevyužil šance a zaváhal v momentě, kdy se skupina od pelotonu odpoutala. Líbilo se mi ale, že to kluci nevzdali a snažili se s tím ještě něco udělat. Od pelotonu pak ještě odskočil Honza Bárta spolu se třemi soupeři a ukázal, že je zde ve vynikající formě,“ popisoval závod mužů Konečný.

V úterý už je na programu časovka jednotlivců, v té se představí Jarmila Machačová, Nikola Nosková, Jan Bárta a Jakub Otruba.

V časovce žen může určitě překvapit Nikola, vždyť ani v minulém roce byla medaile z evropského šampionátu do 23 let nad očekáváním. Ve výborné formě tu ale je Honza Bárta, který to dnes ukázal. Už jen to, že mu v závěru odpadl z háku celý peloton o něčem svědčí, v časovce to musí prodat,“ sdělil své vyhlídky reprezentační trenér.

Judita Lorencová
23.06.2019 | zobrazeno 610x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC