Časové změny zatraktivní pohárové MTB víkendy

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Padla šestka, házej znovu

Školení trenérů licence B ( II.tř.)
Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si připomenout další termín školení trenérů licence B ( II.tř...

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

MS urban cycling 2019 Čína ČT4 SPORT 20.11.2019 Sestřih ze světového šampionátu v disciplínách trial, freest...
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice

Zahraniční report. silnice

Jakoubek nejlepším mladíkem na Tour of Malopolska

Etapovému závodu předcházelo kritérium Golden ring of Cracow v samotném srdci Krakovi. Na jeho startu byly daké dva české týmy, CK Příbram Fany Gastro ve složení Boubal, Hebík, Gruber, Modlitba, Malik a Jakoubek a Topforex-Lapierre v sestavě Lehký, Klabouch, Blaško, Foltán, Kouhout a Andrle.

Kritérium se jelo nejprve jako kvalifikace, tedy bodovací závod a nejlepších 12 závodníků se postavilo v zápětí na start vylučovacího závodu, kde v každém okruhu vypadl ze závodu poslední na pásce. Kvalifikaci ovládl Martin Boubal a do nejlepší dvanáctky se dostal i Martin Hebík a Roman Lehký. Velkou početní přesilu zde měli závodníci poslkého týmu Voster ATS a jezdci CCC Development. Boubal obsadil 6.místo a Hebík 7.místo

Následoval etapový závod Tour of Malopolska, který se jel ve velmi kopcovitém terénu. Příbramští závodníci chtěli hned v první etapě zaútočit na dres nejlepšího sprintera, pokusil se o to mladý závodník Tomáš Jakoubek, který byl nedávno součástí reprezentačního výběru U23 na Závodě míru U23. Po první prémii na 20.km se spolu s polákem Piaskowim odpoutali od pelotonu do samostatného úniku, kde Tomáš vyhrál i druhou a třetí prémii. Zhruba v polovině závodu je dostihla pěti členná skupina a náskok narostl až k 6 minutám. Cíl etapy byl na prudkém stoupání u Zámku ve Wieliczce, kde zvítězil Budiak (Wibatech Merx) a Tomáš dokončil na 7.místě. Zaslouženě tak oblékl dres pro nejlepšího sprintera a vedoucího jezdce kategorie U23.Velmi slušného výsledku dosáhl také Petr Klabouch z Topforexu, když projel cílem jako třináctý a zařadil se na 3. místo v kategorii do 23 let.

Druhá etapa přichystala na závodníky ještě více hor a také teploty přes 35 stupňů. Celý příbramský tým pracoval pro svého teprve 20 letého lídra. V posledních 20 km se ve stoupání peloton nadělil a v čelní 18 členné skupině zůstal Jakoubek s Boubalem. Spurt bohužel ovlivnila překážející motorka pořadatele, ale i tak Tomáš obsadil skvělé 7. a Martin 9.místo. Tomáš i po této etapě udržel oba dva dresy, tedy jak červený pro sprintera tak modrý pro nejlepšího mladíka. Navíc v celkovém pořadí poskočil na 6. příčku.

Závěrečná etapa s cílem ve výšce 1175 m.n.m. měla rozhodnout o celkovém vítězi závodu, když závodníci do cíle museli zdolat 15 km stoupání. Hned v úvodních kilometrech se do úniku pětičlenné skupiny zapojil i Martin Hebík a bránil tak útok na sprinterský dres. Tato skupina byla dojeta až v cílovém stoupání. Zbytek týmu opět skvěle pracoval pro svého lídra a snažil se mu připravit pozici na závěrečné stoupání. V cílovém stopání se strhla tvrdá bitva o celkové prvenství v závodu a na čele zůstala pětice závodníků. Tomáš dokončil na 15.místě se ztrátou dvou minut na vítězného Stachowiaka (Voster ATS), který zvítězil celkově. Tento výkon zajistil Tomášovi vítězství v kategorii U23 a udržení celkového 6.místa, tedy bodované pozice do světového žebříčku. Souboj o dres nejlepšího sprintra nakonec Tomáš o jedinný bod prohrál, ale i tak je to pro Tomáše zajisté životní úspěch. Čtvrté místo v kategorii do 23 let nakonec celkově obsadil Petr Klabouch, který byl také nejvýše postaveným závodníkem Topforexu, když byl klasifikován jako dvacátý.