Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Petr Kelemen přestupuje do CCC Development Teamu

Dráha Dráha

Vyhlášení ČP na dráze mládeže a žen

MTB MTB

Časové změny zatraktivní pohárové MTB víkendy

BMX BMX

Dominik Nekolný Mistrem světa BMX Flatland!

Cyklokros Cyklokros

V Táboře pojede cyklokrosový SP 38 reprezentantů

Sálovka Sálovka

Titul v kolové již popáté v řadě pro Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Padla šestka, házej znovu

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Školení trenérů licence B ( II.tř.)
Vážení sportovní přátelé, dovolujeme si připomenout další termín školení trenérů licence B ( II.tř...

Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
MS urban cycling 2019 Čína ČT4 SPORT 20.11.2019 Sestřih ze světového šampionátu v disciplínách trial, freest...
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice
M ČR 2019 ČT4 SPORT 20.11.2019 Záznam z domácího šampionátu v dráhové cyklistice

Partneři ČSC

Domácí report. mtb

Strabag Cup na Zadově pro Campuzaovou a Swensona

Seriál nejvyšší domácí soutěže horských kol Strabag Cup pokračoval dnes na šumavském Zadově již svým čtvrtým dějstvím a Český pohár tak vstoupil do své druhé poloviny. Mezi muži slavil jasné vítězství Američan Keehan Swenson, závod žen vyhrála Daniela Chávez Peón Campuzanová z Mexika. Druzí skončili Jan Škarnitzl (Mitas Mercedes-Benz Praha) a jeho sestra Jitka Čábelická (Gapp system-Cabtech), kteří také vedou průběžnému pořadí seriálu.

Pořadatelé z Bike klubu Vimperk připravili několik nových sekcí - rock garden, klopenky i skoky. "Okruh stále zůstal přírodní tak, jak ho všichni znají. Zůstal sjezd pod lanovkou a výjezd po sjezdovce, ten je jen kratší. Celý okruh je o pár stovek metrů zkrácen, měří lehce pod čtyři kilometry," řekl Jiří Lutovský za pořadatele. A pochvalovali si i závodníci, trať byla technicky i fyzicky náročná.

Mezi muži zaskočil všechny domácí jezdce Američan Swenson. Úvodní dvě kola se jej držel Jan Vastl, ale strojovému tempu soupeře nestačil rychle ani on. Naopak horší start měl Šakrnitzl a kupředu se propracovával až z osmého místa, ale nakonec to vytáhl až stříbrný stupeň, když se v závěru dostal před Vastla.

"Jsem nadmíru spokojen. Po Novém Městě jsem měl nějakou vizozku, proto jsem začal trochu volněji, jen tak, kam mě tělo pustilo. Z osmého místa jsem se posunul dost vysoko, pomohlo mi, že trať byla těžká a i delší, z toho jsem těžil," říkal Jan Škarnitzl. Když se začal posouvat kupředu, tak již měl Swensom náskok kolem padesáti vteřin. "To mi bylo jasné, že na něj se nedotáhnu. Soustředil jsem se na souboj o třetí místo, o něž jsem bojoval s Paprstkou a Němcem Martinem Gluthem. V závěru jsem se ale dotáhl na Vastla, jeli jsme spolu tři kola, ale on pak chyboval v technické pasáži ve výjezdu. Tam jsem získal pár vteřin a využil toho," dodal Škatnitzl.

Po prvním kole se do čela závodu žen dostala Čábelická, ale Mexičanka Campuzanová na ni neustále vyvíjela tlak a dvě kola před koncem se před českou jedničku dostala. Získala malý náskok, který si pak bezpečně pohlídala až do cílové pásky. Zajímavý a napínavý byl ale souboj o třetí místo. V úvodu jezdila třetí Tereza Sásková (ČS Specialized Junior MTB Team), ale do souboje o bronz se přidaly Slovenka Janka Keseg Števková, Jana Czezcinkarová (Mitas Mercedes-Benz Praha) a Karla Štěpánová (Superior XC Team). Nejlépe závěr závodu zvládla Czeczinkaková a kromě třetího místa skončila nejlepší jako závodnice kategorie U23.

"Druhé místo, takže spokojenost. Výhra by jistě byla lepší, ale Daniela prostě dnes měla v závěru více sil. Dostala jsem ale do vedení v průběžné klasifikaci, i když jsem jeden závod nejela, a to mi dělá také radost," řekla Jitka Čábelická.

Výsledky:

Muži:

1. Swenson (USA) 1:35:43, 2. Škarnitzl (Mitas Mercedes-Benz Praha) +1:17, 3. Vastl (Superior XC Team) +1:48, 4. Paprstka (Expres CZ-Tufo Team Kolín) +3:00, 5. Ulík (SR/Expres CZ-Tufo Team Kolín) +3:22, 6. Jelínek (Mitas Mercedes-Benz Praha) +3:42.

Pořadí po čtvrtém závodu:

1. Škarnitzl 800, 2. Paprstka 630 3. Vastl 610.

Ženy:

1. Campuzanová (Mex.) 1:23:52, 2. Čábelická (Gapp system-Cabtech) +16, 3. Czeczinkarová (Mitas Mercedes-Benz Praha) +41, 4. Keseg Števková (SR) +1:11, 5. Štěpánová (Superior XC Team) +2:03, 6. Sásková (ČS Specialized Junior MTB Team) +2:30.

Pořadí po čtvrtém závodu:

1. Čábelická 740, 2. Czeczinkarová 740, 3. Štěpánová 560.

Juniorky:

1. Maxwellová (N. Zél.) 1:09:12, 2. Mišoňová (ADASTRA Cycling Team) +1:13, 3. Holubová (kola-bbm.cz) +2:12.

Junioři

1. Elčkner (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) 1:13:56, 2. Marek (ČS Specialized Junior MTB Team) +25, 3. Sáska (ČS Specialized Junior MTB Team) +1:24.

CÍCHA JAROSLAV
02.06.2019 | zobrazeno 430x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC