Mistrovský titul v kolové žáků pro Svitávku

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde

GP v dráhové cyklistice, Brno ČT4 SPORT 21.06.2019 Reportáž z vrcholné akce dráhových cyklistů

Zahraniční report. sálovka

Stříbrní Hrdlička st. s Loskotem v SP v kolové

Již 3. kolo Světového poháru v kolové se uskutečnilo v německém Müchelnu a skvěle si vedla česká dvojice Jiří Hrdlička st. a Pavel Loskot reprezentující barvy SC Svitávky I. Ve svém prvním soutěžním kole vybojovala skvělé druhé místo. Naposledy byl český tým ve finále kola Světového poháru v roce 2014 zásluhou Šmída a Skotáka z Favoritu Brno.

Jiří Hrdlička st. a Pavel Loskot ve skupině obsadili druhé místo se sedmi body po dvou výhrách, jedné remíze a jediné prohře. V semifinále narazil český tým na silnou mladou dvojici z rakouského Dornbirnu I a o vítězi musely za nerozhodného stavu 4:4 rozhodovat až čtyřmetrové údery. Svitávečtí rozstřel zvládli a postoupili do finále.

Tam opět nestačila základní hrací doba a po čtrnácti minutách a stavu 4:4 se muselo prodlužovat. V něm tentokrát bohužel český pár těsně nestačili na německý RSV Sangerhausen (Max Rückschloss, Eric Haedicke) a podlehl 5:6.

Jako druhý český tým startovala díky divoké kartě dvojice SC Svitávka U23 ve složení Roman Staněk a Jiří Hrdlička jun. Pro tuto dvojici mělo být toto kolo hlavně o sbírání cenných zkušeností. Po základní skupině se tým díky nejlepšímu skore při rovnosti bodů tří týmů zařadil na třetí místo ve skupině a byl tak nasměrován k boji o 5. místo. To po nepříznivém vývoji zápasu proti rakouskému RV Dornbirn II (Pascal Fontain, Patrick Köck) otočil ze stavu 0:3 na 4:4 a po čtyřmetrových úderech se Češi mohli radovat z vítězství 9:8 a ze zisku skvělého pátého místa.

Jde o skvělý počin dvou českých týmů a navíc z jednoho oddílu. Naposledy se dvěma českým týmům podařilo nejlepší umístění v roce 2007, kdy obsadili svitávečtí 2. a 6. pozici na jednom z kol seriálu Světového poháru konaném v České Republice.