Vendolský s Krausem mistry ČR v madisonu

Maraton v Harrachově vyhráli Adel a Cesnaková

Nestárnoucí Nash: skončila druhá na úvod SP v Iowě

České týmy v kolové bodovaly na 4. kole SP

Další tři české medaile na SP handicapovaných

Třetí místo Pečínkové ve Světovém poháru

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily

ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Zahraniční report. silnice

Junior Bouček vyhrál etapový závod na Slovensku

Mezinárodní etapový závod Trenčianskym regiónom absolvoval v uplynulém týdnu český tým kadetů a juniorů RBB INVEST FORCE CYCLING TEAM ve složení Jakub Bouček, Pavel Novák, Josef Otta, David Kopelent a Jan Vondráček.

Bouček se dostal do vedení hned po úvodní etapě, kterou byla časovka do vrchu Jankov dlouhá téměř pět kilometrů, když zvítězil s náskokem třinácti vteřin. Velmi dobře si v první etapě počínal také Pavel Novák, věkem ještě kadet, když skončil desátý.

Druhou etapou byl silniční závod, který se jel na třech okruzích o celkové délce 114 kilometrů. Mladí závodníci si s takovou dávkou kilometrů poradili za pouhé dvě hodiny a čtyřicet tři minut, když jeli průměrnou rychlostí téměř 42 km/h. Závodníci z RBB INVEST FORCE CYCLING TEAM předvedli skvělý týmový výkon korunovaný šestým místem Josefa Čekala v hromadném spurtu. Lídr týmu Bouček dojel v čase hlavní skupiny na 14. příčce, do první dvacítky se vešel ještě osmnáctý Jan Vondráček.

Závěrečná třetí etapa se jela za deštivého počasí, závodníci v něm absolvovali pět okruhů o celkové délce 110 kilometrů. Přesto, že v dešti postihl vedoucího Boučka přibližně dvacet kilometrů před cílem pád, společnou týmovou prací českého týmu se mu povedlo dostat zpět do závodu. V etapě nakonec obsadil třetí místo, čímž potvrdil své kvality a stal se celkovým vítězem závodu s náskokem devatenácti vteřin. Celek RBB INVEST FORCE CYCLING TEAM navíc předvedl skvělou týmovou souhru a na konto si připsal významný úspěch v mezinárodní konkurenci.