Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Šest závodníků jede reprezentovat na EYOF

Dráha Dráha

Babor a Stenbergová kralovali na Třebešíně

MTB MTB

Česká spořitelna Specialized má štafetový titul

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Písek s Gottfiedem pátí v Evropě

Handicapovaní Handicapovaní

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

Trial Trial

Pečínková čtvrtá ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
ČESKÁ TELEVIZE - EVROPSKÉ HRY V MINSKU
Rozhovor o úspěších cyklistů na Evropských hrách v Minsku.

Výběrové řízení - Světelné tabule
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na světelné tabule...

ČSC hledá uchazeče o tvorbu nového webu


Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 02.08.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 02.08.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 03.08.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Mládež má za sebou druhý víkend TECHNISERV CUPu

Třetí a čtvrtý závod Českého poháru mládeže a žen se konal v Kyjově. V sobotu závodníci absolvovali kritérium, které má oproti silničnímu závodu poloviční příděl bodů. Ten přišel na řadu v neděli, když bojovali o medaile na stejně náročné trati jako elitní muži.

Sobotní program začal startem náboru, po kterém následovaly žákovské kategorie. Mezi mladšími žáky a žačkami to znamenalo vítězství pro Marka Riegera (Kovo Praha) a Markétu Huračovou (CK Feso Petřvald). Ve starších žácích nejvíce bodů získal Richard Kobr (TJ Lokomotiva Beroun), v žačkách pak do toho dne neporažena Patricie Müllerová (TUFO-PARDUS Prostějov). Kadetské kategorie byly v Kyjově opravdu nabité. Na startu se sešlo na devadesát závodníků a přes třicet závodnic této kategorie. Nejvíce sil pak měli Martin Čepek a Dagmar Hejhalová, oba z Dukly Praha. 

Do Dukly putovalo vítězství i mezi juniorkami, které startovaly společně se ženami. To získala Kristýna Burlová, když se letos zatím nenašla její přemožitelka, za sebou nechala Kláru Vernerovou (IVAR CS - Author Team) a juniorskou reprezentantku Veroniku Jandovou (TJ Favorit Brno). V juniorech zvítězil s velkým bodovým náskokem favorizovaný Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský) před Jakubem Ťoupalíkem (Cycling Academy Tábor) a Lukášem Kolaříkem (TUFO-PARDUS Prostějov). Pódium v kategorii žen opět téměř kompletně obsadila Dukla Praha, když zvítězila úřadující mistryně republiky Jarmila Machačová před týmovou kolegyní Terezou Neumanovou. Třetí místo vybojovala Kamila Janů (ČEZ Cyklo Team Tábor). 

V neděli čekal závodníky silniční okruh v okolí Kyjova s cílem na strážkovickém kopci. S tímto stoupáním si mezi mladšími žáky a žačkami nejlépe poradili Martin Kadúc (CyS-Akadémia Petra Sagana) a Alice Mikulášková (TJ Favorit Brno).  Ve starších žácích triumfoval stejně jako předchozí den Richard Kobr, mezi dívkami ale došlo ke změně, když jako první protnula cílovou pásku Vanda Dlasková (TJ AŠ Ml. Boleslav). V kadetech putovalo vítězství tentokrát do Mapei Merida Kaňkovský zásluhou Daniela Mráze, v kadetkách do Dukly Praha díky Anně Růžičkové. 

V juniorech si prohodili pořadí z předchozího dne Jakub Ťoupalík s Pavlem Bittnerem, takže se Ťoupalík radoval z vítězství. Pódium doplnil na třetím místě Jakub Bouček (RBB Invest Force Cycling Team). V juniorkách zůstalo vítězství beze změny, Kristýna Burlová opět excelovala. Druhá dojela Veronika Jandová a třetí Aneta Lochmanová (MG Bike Team). Kategorie žen byla tentokrát kompletně v režii pražských závodnic, když na své sobotní vítězství navázala Jarmila Machačová, která zvítězila před Melissou Van Neck a Terezou Neumanovou (všechny Team Dukla Praha). 

Další díl Českého poháru na silnici mládeže a žen TECHNISERV CUP 2019 čeká závodníky 18. května v Kroměříži. 

Výsledky z neděle: https://sportsoft.cz/cs/zavod/overview/3976

 

Foto: Josef Vaishar / Cycling.photography

Soubory:

Judita Lorencová
15.04.2019 | zobrazeno 1089x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC