Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

I druhou virtuální Grand Prix vyhrál Daniel Turek

Dráha Dráha

Mistrovství Olomouckého kraje na dráze

MTB MTB

Šumavský pohár startuje

BMX BMX

Trénuj s repre BMX - 7. díl Matěj Bohuslávek

Cyklokros Cyklokros

Cyklokros do nové sezóny se změnami

Sálovka Sálovka

Trénuj s repre SÁLOVKA - 2. díl Adéla Přibylová

Handicapovaní Handicapovaní

Zrušení SP Para-cycling v kanadském Baie-Comeau

Trial Trial

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Trial Ženská cyklistika

Tour de Feminin 2020 - zrušení

Informace ČSC
ČSC vypisuje výběrová řízení - investice
Níže naleznete odkazy na další výběrová řížení.

Techniserv Cup 2020
Techniserv Cup 2020 se rozjede již o víkendu 20.6. a 21.6.2020 a to Olomouckým kritériem a Hanáckými..

ČSC vypisuje výběrová řízení - investice


Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 02.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 03.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 05.06.2020 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Domácí report. mtb

Kulhavý vyráží na svůj pátý Cape Epic

Dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav Kulhavý vyráží na svůj pátý Cape Epic. Už v neděli stane na startu 16. ročníku nejznámějšího závodu na horských kolech. Za obhajobou loňského vítězství vyrazí do JAR oproti původním plánům, ve dvojici s Novozélanďanem Samem Gazem.

Jen dvanáct dnů před startem se český biker dozvěděl, že jeho parťák z loňska Howard Grotts (USA) onemocněl a vystřídá ho právě Gaze. "Bylo to rozhodnutí týmu Specialized, ono asi ani nic jiného nezbývalo. Mě to pochopitelně mrzí, protože jsme se vloni s Howiem sehráli a i přes prvotní porodní bolesti jsme si sedli a doplňovali se. Uvidíme, jak to půjde se Samem, je úplně jiný než Howie, je výbušný, bude chtít být pořád na čele, je to bojovník. Bude to jeho první Cape Epic, a to je asi největší jeho handicap," řekl v Praze, těšně před svým odletem do Jihoafrické republiky novinářům Kulhavý.

Obhájce loňského vítězství Kulhavý ale nechtěl příliš hovořit o tom, že jede potvrdit vítězství. Sám tvrdí, že připraven je dobře, stejně jako vloni. “Pro mě jsou jednoznačnými favority Manuel Fumic a Henrique Avancini, kteří byli vloni třetí, ale měli hodně defektů. My nejsme bez šance, jen jsme bez Samových zkušeností s podobným typem závodů. Budu rád, když se nám podaří vyhrát etapu a v celkovém pořadí být co nejvýš, ale v tuto chvíli nejsem schopen říci: jedeme vyhrát,” uvedl čtyřiatřicetiletý Kulhavý, který se do Afriky vydává jako poslední z kvarteta českých elitních závodníků.

Na letiště ho doprovázel dlouholetý trenér Viktor Zapletal, popřát všechno nejlepší mu přijel i František Raboň, který také měl tu čest závodit na Cape Epicu po boku Christophera Sausera. Včera Járovi přivezl, jako zástupce firmy Kalas, poslední kusy dresů, a to nejen pro sebe, ale i pro norského kolegu Kristiána Hynka.

Po příletu do Kapského Města přes Londýn ho čeká focení, nadační závod ve slumu, tisková konference, ladění kola a týmové porady. Program do startu má nabitý. “Rychle to uteče, těším se, až to odstartuje," dodal Kulhavý.

CÍCHA JAROSLAV
12.03.2019 | zobrazeno 676x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC