Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš už příští týden

Dráha Dráha

Pavel Kelemen 13. ve sprintu na MS

MTB MTB

Pražské schody čeká dvouletá pauza

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Krasojezdci Německa vládli SP v Praze

Handicapovaní Handicapovaní

EP handicapovaných v Praze opět oceněn UCI

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Zahraniční report. dráha

Češi na MS v keirinu neuspěli

Bez úspěchu skončil pro dráhové cyklisty Pavla Kelemena a Tomáše Bábka na mistrovství světa v Pruszkówě závod v keirinu. Oba skončili ve čtvrtfinále a v konečném hodnocení jim patří 13. resp. 16. místo. Zvítězil Nizozemec Matthijs Büchli, který byl ve středu členem vítězného sprinterského týmu.

Oba čeští reprezentanti bez potíží zvládli první kolo a z druhých míst ve svých rozjížďkách si zajistili přímý postup do čtvrtfinále. Sešli se v něm v závěrečné třetí jízdě, ale mezi postupující čtveřici se nevešel ani jeden z nich. Pátému Kelemenovi chybělo 51 tisícin sekundy, šestému Bábkovi 62 tisícin.

„Bohužel nenaskytl se mi tam moment, kdy bych mohl dobře zaútočit, protože si mne ohlídali. Zůstal jsem tam zavřený na nějaké čtvrté páté pozici, na pásce mě ještě dva lidi předjeli. Je to hořké zklamání, moje medailové očekávání se rozplynulo,“ řekl Bábek, který se před šampionátem netajil přáním získat zlatou medaili. V Polsku chtěl doplnit svou medailovou sbírku ze světových šampionátů o nejcennější kov. Předloni v Hongkongu byl druhý na kilometru s pevným startem a v keirinu skončil třetí.

Ve stíhacím závodu družstev na 4000 metrů zvítězili Australané v novém světovém rekordu 3:48,012 jedoucí v sestavě Samuel Welsford, Kelland O´Brien, Leigh Howard a Alexander Porter. Stejnou disciplínu žen ovládly jejich krajanky Annette Edmondsonová, Ashlee Ankudinoffová, Georgia Bakerová a Amy Cureová.

Jen o pár desítek minut později triumfoval Welsford i ve scratchi, Čech Nicolas Pietrula závod nedokončil.

Výsledky:

Muži:

Stíhací závod družstev:

Finále: Austrálie (Welsford, O´Brien. Howard, Porter) 3:48,012 - světový rekord - Británie (Hayter, Clancy, Emadi, Tanfield) 3:50,819, o 3. místo: Dánsko (Hansen, Johansen, Pedersen, von Folsach) 3:51,804 - Kanada (Gee, Foley, Jamieson, Lamoureux) 3:56,382, 5. Německo, 6. Švýcarsko.

Scratch:

1. Welsford (Austr.), 2. Eefting (Niz.), 3. Sexton (N. Zél.), 4. Ch. Volikakis (Řec.), 5. R. Oloveira (Port.), 6. Walls (Brit.), ...Pietrula (ČR) nedokončil.

Keirin:

1. Büchli (Niz.), 2. Nitta (Jap.), 3. Bötticher (Něm.), 4. Gůaetzer (Austr.), 5. Carlin (Brit.), 6. Vigier (Fr.), ...13. Pavel Kelemen, 16. Bábek (oba ČR).

Ženy:

Stíhací závod družstev:

Finále: Austrálie (Edmondsonová, Ankudinoffová, Bakerová, Cureová) 4:14,333 - Británie (Kennyová, Archibaldová, Barkerová, Dickinsonová) 4:14,537, o 3. místo: Nový Zéland (Drummondová, Bothaová, Edmondstonová, Jamesová) 4:16,479 - Kanada 4:20,321, 5. Itálie, 6. Německo..

FOTO Martin Straka

CÍCHA JAROSLAV
28.02.2019 | zobrazeno 229x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC