Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš už příští týden

Dráha Dráha

Pavel Kelemen 13. ve sprintu na MS

MTB MTB

Pražské schody čeká dvouletá pauza

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Krasojezdci Německa vládli SP v Praze

Handicapovaní Handicapovaní

EP handicapovaných v Praze opět oceněn UCI

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

U Olomouce se pojedou nové silniční závody mládeže

Bělkovice-Lašťany a Čechovice, které leží jen pár kilometrů od Olomouce, budou novou zastávkou závodů Českého poháru na silnici. Čechovice pak i závodu nesoucí název Hanácké okruhy, ty se budou konat jako Mistrovství Moravy a přebor Olomouckého kraje mládeže.

Pohárový závodní víkend začne v sobotu 8. 6. kritériem v Bělkovicích-Lašťanech, které se pojede jako pátý závod seriálu ČP. Mládež a ženy zde budou závodit na okruhu dlouhém 1,3 km. O den později je čeká silniční závod, který vede po třináctikilometrovém okruhu a dle profilu nebude vůbec jednoduchý. Na stejné trase se pak o dva měsíce později, konkrétně 17. 8., bude konat šampionát Moravy a krajský přebor.

V mládí jsem tu jel závody, které se mi zalíbily a utkvěly v paměti, i to byl jeden z důvodů, proč se pojede právě v Čechovicích. Při výběru jsem ale současně dbal na to, aby byla trať zvlněná a zároveň nevedla po příliš frekventovaných silnicích. Zdejší okruh se pak přímo nabízel. Je na něm řada rozmanitých úseků, tedy jak stoupání, tak sjezdy, je technický, a i z hlediska diváků zajímavý. Nabízí se jim několik možností, kde své favority podpořit. Třeba přímo ve stoupání, které vede vesnicí, tam je to z hlediska diváckého nejatraktivnější. Zároveň to nebude vůbec jednoduché, obzvlášť když bude foukat,“ říká k výběru tras ředitel závodu Radomír Lichnovský a dodává: „Líbí se mi i lokalita pro kritérium. Měří 1300 metrů a když jsme si ho s panem Kaňkovským projížděli, usoudili jsme, že je přímo ideální. Cíl je do mírného stoupání, takže to bude super.“

Trať silničního závodu prošla zkouškou už v minulém roce, kdy se tu konal závod Moravského poháru a osvědčila se: „Na loňský Moravský pohár, který se tu jel a pojede zas, byl velký ohlas. Na základě pozitivní zpětné vazby jsme se rozhodli zkusit závod Českého poháru mládeže a žen a pokud budou opět všichni spokojeni, počítám s tím, že by se toto místo mohlo stát jeho tradiční zastávkou. Nebráním se výhledově ani elitnímu závodu, ale vše má svůj čas.“

Přípravy týmu organizátorů pomalu vrcholí. Pro technické zázemí poskytne v obou případech své prostory a kanceláře místní hostinec:„Zabezpečen je už i policejní doprovod a možnost parkování. Do organizace se zapojila celá obec. Z organizačního hlediska je spolupráce velmi dobrá,“ prozrazuje ředitel závodu.

 

 

Foto:Jan Brychta / Světcyklistiky.cz

Judita Lorencová
28.02.2019 | zobrazeno 770x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC