Jan Bárta celkově vyhrál Tour du Loir et Cher

GP ČSC Velká cena Olomouckého kraje už za měsíc

Druhé kolo TOMKET MTB poháru vyhrál Kulhavý

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Svitávka na SP v Ailingenu osmá

EP handicapovaných v Praze opět oceněn UCI

Trialová sezona začíná

Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde

V rámci tohoto seriálu se tedy pojedou pouze závody v Polsku, na Slovensku a v Maďarsku. „Vzhledem k tomu, že dosavadní silniční komise nebyla schopna zajistit pořadatele mezinárodního závodu V4, bylo prezídium nuceno na svém prvním zasedání rozhodnout o zrušení tohoto závodu," stojí v prohlášení po jednání Prezídia z 29. ledna.

"To, že jsme museli tento mezinárodní závod zrušit, je pro Český svaz cyklistiky velmi smutné. Věříme ale, že se silniční komisi podaří oslovit některého z pořadatelů, který bude schopen a ochoten se pořádání tohoto mezinárodního závodu v příštích letech ujmout a důstojně jej zorganizovat," píše se v rozhodnutí Prezídia ČSC.

Zrušení tohoto závodu je především smutné z pohledu českých týmů a jednotlivých jezdců. Bez náročného cestování totiž měli možnost získat body do světového žebříčku a tím i vylepšit celkové bodové hodnocení České republiky v žebříčku, který je rozhodný pro zisk míst našich jezdců k účasti na světovém šampionátu.

Vedení Českého svazu cyklistiky by zároveň chtělo požádat cyklistikou veřejnost, zejména pořadatele závodu, kteří by měli o pořádání tohoto podniku v příštích letech zájem, aby se obrátili přímo na Český svaz cyklistiky na email: info@ceskysvazcyklistiky.cz.

JAKUB EDR
06.02.2019 | zobrazeno 1002x