Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš už příští týden

Dráha Dráha

Pavel Kelemen 13. ve sprintu na MS

MTB MTB

Pražské schody čeká dvouletá pauza

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Krasojezdci Německa vládli SP v Praze

Handicapovaní Handicapovaní

EP handicapovaných v Praze opět oceněn UCI

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Prestiž cyklokrosového Toi Toi Cupu stoupá

Otevření cyklokrosového seriálu Toi Toi Cup zahraničním závodníkům začíná nést ovoce. Prestiž seriálu stoupá, na české okruhy jezdí často velmi kvalitní konkurence. A naši závodníci díky tomu, že polovina ze závodů je v první kategorie kalendáře UCI mají možnost získávat body do světového a nemusí tolik cestovat.

„A že je cyklokros velmi populárním televizním sportem, dokazují i následující čísla. Česká televize odvysílala z Toi Toi Cup 2018 čtyři přímé přenosy a tři záznamy, které sledovalo na ČT Sport 1.086650 diváků. Toto číslo ale není konečné, ještě čekáme na sledovanost z mistrovství ČR, ze Světových pohárů a z mistrovství světa. Věřím, že překonáme televizní sledovanost z minulé sezóny," pochvaluje se předseda cyklokrosové komise Petr Balogh.

V letošní jubilejní padesáté sezoně Českého poháru a 12. ročníku Toi Toi Cupu zaznamenali pořadatelé rekordní účast. Do sedmi závodů se přihlásilo 466 závodníků - 340 mužů a 126 žen, z toho bylo 350 Čechů a 116 cizinců ze 14 zemí. Celkový počet přihlášek obsahoval 2643 jmen - 1 881 mužů a 762 žen, z toho 2 400 Čechů a 243 zahraničních.

Všech sedm závodů se vysílalo i na obrazovkách České televize – čtyři závody kategorie C1 v přímém přenosu a tři závody kategorie C2 ze záznamu. Cyklokros měl na české poměry velkou sledovanost, těchto sedm závodů vidělo 1 086 650 diváků. U sledovaných závodů kategorie C1 a C2 startovali v kategorii Muži Elite+U23 závodníci z 13 států, v kategorii žen závodnice z 12 států a v kategorii juniorů závodníci z 9 států.

„Tyto počty nás velice těší a zvyšují konkurenceschopnost a marketingovou přitažlivost celého seriálu,“ pochvaluje si Petr Balogh rekordní účast.

CÍCHA JAROSLAV
10.01.2019 | zobrazeno 382x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC