Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Komise mládeže ČSC začala nastolovat změny

Dráha Dráha

Mládež si dělila medaile v omniu

MTB MTB

Registrace UCI Mountain Bike Teams 2019

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Czeczinkarová druhá, Heleke třetí v Rakousku

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem obsadili na MS páté místo

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Registrace UCI Mountain Bike Teams 2019
Od roku 2019 se UCI MTB týmy musí registrovat přes online platformu dataride. V příloze naleznete př..

Informace k vydávání členských licencí ČSC 2019


Školení trenérů III. třídy Brno
Školení trenérů III. třídy Brno v sobotu 19. ledna od 9,00 hodin - neděle 20.ledna do 17,00 hodin. ..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
SP Velká Británie ČT4 SPORT 21.12.2018 Záznam ze závodu světové série v dráhové cyklistice z Londýn...
SP Nizozemsko ČT4 SPORT 23.12.2018 Přímý přenos závodu mužů z nizozemského Namuru
SP Nizozemsko ČT4 SPORT 23.12.2018 Záznam závodu žen z nizozemského Namuru

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Návrat Petra Vakoče do pelotonu

Zpátky do smečky. Tak se nazývá blog Petra Vakoče (Quick-Step Floors), kde začal sto dní před návratem sdílet svou cestu zpět do pelotonu. Už jste ho navštívili?

V lednu to bude rok, co Petra srazilo nákladní auto na soustředění v Jihoafrické republice a zlomilo mu šest obratlů. Absolvoval tři operace, měsíce rehabilitace, opět sedl na kolo a nyní se vrací zpět. 

Říkal jsem si, že by bylo fajn sdílet, co se mi stalo a hlavně návrat zpět. Chtěl bych tím lidem ukázat, že se překážky dají překonávat a záleží především na tom, jak se k nim člověk postaví. Zároveň by mohlo být pro fanoušky zajímavé, co takový návrat vlastně obnáší, jak probíhá moje příprava a co všechno v ní absolvuji,“ říká Petr ke svému rozhodnutí nechat veřejnost nahlédnout do jeho života.

Pro mnohé by takový úraz znamenal konec kariéry, ani Petr zpočátku nevěděl, zda se dokáže vrátit. Momentálně je ale pevně rozhodnutý vrátit se tam, kde byl a znovu bojovat o vítězství.

Ze začátku jsem vůbec nemyslel na návrat, soustředil jsem se na to, abych chodil, hýbal se. Začal jsem tomu věřit až když doktoři řekli, že mě dají dohromady. Většinu času se mi dařilo myslet pozitivně, soustředit se na to, jak se můj stav zlepšuje a mít z toho radost. Nejhorší pro mě byly momenty, když jsem měl nějakou představu, jak dlouho asi bude rekonvalescence trvat a má představa nevycházela, pořád se to protahovalo. Trvalo, než jsem přijal, že bude potřeba další operace, pak zase že budu mít korzet déle, než jsem si původně myslel a podobně. Nakonec jsem ale vždycky byl rád, že to dopadlo ještě takhle, že chodím, hýbu se, žiju... Bylo taky super, že jsem mohl operace absolvovat v Praze. Jsou tu výborní doktoři, měl jsem blízko rodinu, chodilo za mnou hodně kamarádů, takže nakonec ten čas ubíhal rychle.“

V době rekonvalescence ale rozhodně nezahálel. Se svým kamarádem vyvinul zdravé jídlo do kapsy Pokeat a začal podnikat.

Byznys jsme připravovali už půl roku před nehodou, intenzivně jsme na tom pracovali přibližně od loňského října. Původně jsem se chtěl do podnikání zapojovat méně, nakonec mi ale dost pomohlo, že jsem měl kam směřovat energii a neměl moc čas přemýšlet. Hodně mě to bavilo. Teď už se ale zase více soustředím na trénink a věnuji se tomu jen ve volném čase.“ 

V současné době tak je v plné přípravě na sezónu, na první start by se chtěl postavit už v únoru a pomýšlí také na účast na nějaké z GrandTour. 

V prosinci budeme mít s týmem soustředění a testy, tam se uvidí, kdy začnu závodit. Prvním startem by měl být etapový závod Tour de la Provence. Chtěl bych taky absolvovat ardenské klasiky, aby se tělo adaptovalo na plnou zátěž a plán je takový, že to budu směřovat ke startu na Vueltě. Ve hře je i Giro, ale to je méně pravděpodobné. Každopádně věřím, že bych nějakou GrandTour mohl v příští sezóně objet.“ 

V letošním roce také Petrovi končila smlouva, tým Quick-Step Floors mu ji ale na rok prodloužil a dopřál mu tak klid na rekonvalescenci.

Věděl jsem, že smlouvu dostanu. Chci se teď vrátit na stejný level, dělám pro to vše a věřím, že se vrátím mentálně silnější,“ vzkazuje Petr.

Přejeme Petrovi, aby jeho návrat úspěšný byl a pokud u toho chcete být i Vy, sledujte blog petrvakoc100.cz!

 

 

Foto: Sigfrid Eggers

Judita Lorencová
30.11.2018 | zobrazeno 254x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC