Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš už příští týden

Dráha Dráha

Pavel Kelemen 13. ve sprintu na MS

MTB MTB

Pražské schody čeká dvouletá pauza

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Krasojezdci Německa vládli SP v Praze

Handicapovaní Handicapovaní

EP handicapovaných v Praze opět oceněn UCI

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. cyklokros

Světový pohár se pojede v Táboře po pěti letech

Po dlouhých pěti letech se jeden ze závodů cyklokrosového Světového poháru vrací do Tábora. Půjde o devatenáctý závod slavného seriálu v Česku, z toho čtrnáctý právě v jihočeském městě. Na programu je 17. listopadu.

„V tomto krásném prostředí se na zdejším okruhu již dlouho jezdí vrcholné světové závody, přivítali jsme zde třikrát mistrovství světa, dvakrát šampionát starého kontinentu a několikrát podnik Světového poháru,“ zdůraznil Petr Marek, prezident Českého svazu cyklistiky.

V loňském roce se na stejném místě jelo mistrovství Evropy. A trať v areálu Komora se nemění. "Zůstává stejná, je tak vymazlená, že není potřeba ji měnit,“ říká Petr Balogh, šéf cyklokrosové komise ČSC.

A dívat se bude opět na co. Nejen závod žen s Kateřinou Nash, možná tím úplně největším bude bitva v mužské kategorii Elite – přijedou Mathieu van der Poel i Wout van Aert. Van Aert je trojnásobným mistrem světa, van der Poel ovládl mistrovství světa jednou, ale v dalších závodech se často zdá neporazitelný.

České fanoušky hlavně ale těší zpráva, ž do Čech přijela z USA Kateřin Nash. Čtyřicetiletá cyklistka se představí už tuto sobotu na Toi Toi Cupu v Kolíně, potom pojede v Táboře a před svým návratem do USA pojede ještě SP v Koksijde. Loni se stala prezidentkou komise sportovců UCI, ale závodit nepřestala. Za sebou má letos již dva závody SP, ve Waterloo dojela třetí, v Iowě po pádu skončila sedmá. A v Táboře plánuje útočit na stupně vítězů.

„Netuším, kolikrát se ještě může objevit v Táboře, proto doufám, že se přijde podívat co nejvíc fanoušků. Závody žen jsou teď možná nejdramatičtější,“ láká Balogh. Nash letos počet závodů nijak moc nesnížila, ale jezdí i jiné než vrcholné podniky. Start v Česku pro ni ale zůstává speciální.

„Tábor je pro mě vždycky ještě trochu speciálnější. Pocházím z Prachatic, a tak je to pro mě domácí závod s domácí podporou,“ říká Nash. „Přála bych si bahno. A spokojená budu, když vyhraju,“ má jasno držitelka dvou bronzů z mistrovství světa v St. Wendelu a Bielesu.

Českou jedničkou v kategorii elite je mistr republiky Michael Boroš. „Přál bych si, aby se zpomalilo. Všechny závody od startu sezony jsou strašně rychlé. Možná by stačilo, aby aspoň trochu napršelo. První desítku beru jako povinnost. Když to bude cokoliv lepšího, budu spokojený,“ říká Boroš. Pojedou i Jan Nesvadba, Tomáš Paprstka nebo Adam Ťoupalík, který letos v této kategorii jezdí prvním rokem.

V závodu mužů do 23 let budou Češi spoléhat na Josefa Jelínka a juniorského vicemistra světa Tomáše Kopeckého. Největší naděje na stupně vítězů pak mají domácí v juniorech. Zde se po letech sešla nadprůměrná generace cyklokrosařů. Čtveřice Jakub Ťoupalík, Tomáš Ježek, Jan Zatloukal a David Šulc má před sebou slibnou budoucnost.

„Všichni čtyři mohou jet o stupně vítězů. Tak silnou generaci jsme neměli třeba deset let,“ říká Balogh. Třeba Ježek na stupně vítězů dosáhl na Světovém poháru v Bernu, kde skončil třetí. „Zvládl závod skvěle. Tam jsme se pódiovým umístěním namlsali,“ dodává Dlask.

Foto:

CÍCHA JAROSLAV
08.11.2018 | zobrazeno 428x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC