Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Jan Bárta má bronz z časovky na Evropských hrách

Dráha Dráha

Sára Kaňkovská má čtyři tituly

MTB MTB

Čábelická a Stošek mají tituly z maratonu

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Sokol Zlín-Prštné mistrem ČR v kolové U23

Handicapovaní Handicapovaní

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

Trial Trial

Trial čeká nabitý začátek června

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
POZVÁNKA NA KONFERENCI ČSC
POZVÁNKU NA KONFERENCI ČSC o novelizaci stanov ČSC naleznete v příloze.

Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 05.07.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 07.07.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Mládežnický KALAS CUP 2018, líheň mladých talentů

Současně s elitním KALAS CUPem skončila také jeho verze pro mládežnické kategorie a ženy. Celkem šestkrát se na start postavilo na šest set mladých nadějí silniční cyklistiky.

V mládežnických kategoriích nevládl jeden silný tým, jak tomu bylo v případě mužů Elite, mezi ženami ale podobnou suverenitu předvedl tým Dukly Praha. Závodnice Dukly obsadily kompletní stupně vítězů, když zvítězila Nikola Bajgerová před Jarmilou Machačovou a Melissou Van Neck.

V juniorských kategoriích byly celkové výsledky poznamenány milou povinností závodníků reprezentovat na mezinárodních akcích a mistrovství světa. Až poslední závod při absenci do té doby vedoucího juniora Petra Kelemena (Dukla Praha) tak rozhodl, že ho na druhé místo odsunul David Kulhánek (CK MTB Maraton). Třetí skončil Vojtěch Řepa z Favoritu Brno. Stejně tak tomu bylo v případě juniorek, kde nakonec zvítězila Kamila Janů (ČEZ Cyklo Team Tábor) před Markétou Hájkovou (SKP Duha Lanškroun), třetí místo uhájila s těsným jednobodovým náskokem Anna Součková (TJ Kovo Praha).

Velice suverénní vítězství letos zaznamenal kadet Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský), který měl v konečném součtu na druhého Davida Šulce (Ivas CS-Author Team) náskok přes sto bodů, když kromě Kyjova zvítězil v každém ze závodů. Třetí místo získal velmi nadějný Josef Čekal (CK Příbram – Fany Gastro). V kadetkách na celkové vítězství dosáhla Gabriela Bártová (Pardus-Tufo Prostějov), druhá skončila Tereza Obořilová (Drahanský Sport Team) a třetí Kristýna Burlová (Dukla Praha). 

Pouze pět bodů rozhodlo o celkovém vítězství Adama Seemana (TJ Stadion Louny) v kategorii starších žáků, pohár za druhé místo si nakonec převzal Daniel Mráz (TJ Uničov) a třetí skončil Richard Kobr (Dukla Praha). Ve starších žákyních stačilo Simoně Spěšné (MS Bike Academy Racing) jen pět startů k tomu, aby s přehledem zvítězila v kategorii starších žákyň. Druhé místo patřilo Anně Růžičkové (Dukla Praha) a třetí Anně Jaborníkové (Sportcomplex Břeclav). 

„Elitní pohár se neliší od toho mládežnického. Lídři kategorií byli, stejně tak jako v elitě, odlišeni dresy od partnera soutěže KALAS Sportswear a mladí závodníci to rozhodně nebrali na lehkou váhu. Byť v jejich kategoriích ještě nehraje tolik roli týmová taktika, i letos jsme byli svědky toho, že si v kadetech a juniorech týmoví kolegové pomáhají a mají radost ze společného úspěchu. Je dobré vidět, že dorůstají silné ročníky, které umí závodit a snad brzy rozšíří řady elitní kategorie,“ říká Edr.

Stejně jako na závodech mužů i v případě mládeže na většině z nich nechyběl reprezentační trenér Tomáš Konečný: „Je pro mě důležité mladé závodníky sledovat, poznat, jak přemýšlí, jak si umí v závodě poradit. Samotné výsledky mnoho neřeknou. Závodníci ale mají velkou motivaci v KALAS CUPu uspět. Svým výkonem si mohou říct o účast na reprezentační akci, nebo si vybojovat místo v soupisce reprezentace na následující sezónu,“ prozrazuje trenér.

 

 

Foto: Jan Brychta / Světcyklistiky.cz

Judita Lorencová
11.10.2018 | zobrazeno 1293x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC