Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Jan Bárta má bronz z časovky na Evropských hrách

Dráha Dráha

Sára Kaňkovská má čtyři tituly

MTB MTB

Čábelická a Stošek mají tituly z maratonu

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Sokol Zlín-Prštné mistrem ČR v kolové U23

Handicapovaní Handicapovaní

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

Trial Trial

Trial čeká nabitý začátek června

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
POZVÁNKA NA KONFERENCI ČSC
POZVÁNKU NA KONFERENCI ČSC o novelizaci stanov ČSC naleznete v příloze.

Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 05.07.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 07.07.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Ohlédnutí za letošním ročníkem KALAS CUPu

Přes sedm set závodníků od mladších žáků po elitní muže se postavilo na start některého ze závodu Českého poháru na silnici pod letošním názvem KALAS CUP 2018. Poháry za celkové umístění už byly rozdány při příležitosti posledního závodu seriálu v Židovicích a zde je malá rekapitulace.

Pro elitní kategorie začal pohár tradiční českou jarní klasikou Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš. Mládežnické kategorie a ženy se na první start postavily v nedaleké Zbraslavi. V kalendáři mužů Elite bylo celkem sedm podniků nejvyšší české soutěže.

„Takto postavený kalendář zajišťuje určitou prestiž soutěže a větší účast závodníků. Závodníci mají čas na přípravu, nedochází ani k termínovým kolizím s reprezentačními akcemi. Díky tomu na nich může být reprezentační trenér, který sleduje výkony závodníků v závodech poháru kvůli nominacím. Samotné výsledky jim totiž nemusejí vždy odpovídat, hlavně, když je v popředí týmová taktika,“ říká k seriálu jeho ředitel Jakub Edr a dodává: „Všem pořadatelům, kteří se organizace chopili patří velké poděkování. Uspořádat silniční závody není jednoduché, přesto se toho vždy zhostí výborně.“

Loňskému ročníku elitního poháru dominoval Elkov Author. Na začátku letošní sezóny ale avizovali, že domácí závody pro ně nebudou prioritou a nebudou vždy na startu v kompletní sestavě. Přesto se scénář opakoval a v první desítce bylo, kromě celkového vítěze Matěje Zahálky, dalších pět závodníků z hradeckého týmu. Druhé místo nakonec vybojoval Petr Hampl z brněnského TJ Favoritu, třetí místo ale už zase putovalo do Elkovu zásluhou Jana Rajcharta, který také zvítězil v kategorii do 23 let. Soutěž týmů ovládli také suverénně. Druhé místo obsadil tým CK Příbram - Fany Gastro, třetí AC Sparta Praha. Nejlepším nováčkem soutěže se stal Tomáš Bárta z Pardus Tufo Prostějov.

„Většinu závodů letos měl opět v režii Elkov Author. Na Bítěši, v Židovicích a ve Valticích se ale sešla také silná zahraniční konkurence a doufáme, že bude v příštích letech ještě větší. Příležitost poměřit síly s elitou opět dostali i nadějní junioři, doufejme tedy, že je v příštím roce uvidíme na startu. Kategorie nováčků byla oproti loňskému roku obsazenější, tak snad tomu bude i v příští sezóně,“ doufá Edr.

Reprezentační trenér Tomáš Konečný pak dodává: „Z juniorů do elitní kategorie přestupuje další silná generace. Věřím, že budou v kategorii mužů držet krok, učit se od zkušenějších a konkurence opět posílí. Úroveň závodů je vysoká, pořadatelé to skvěle zvládli, závody byly vždycky dobře uspořádané. Počet startujících se zvedá a na samotných závodech bylo vidět, že jsou pro všechny týmy důležité. Z každého závodu jsou navíc sestřihy nejdůležitějších momentů pravidelně v pořadu Spurt na ČT, což opět ukazuje na prestiž soutěže, její váhu mezi domácími závody a zároveň je to dobrou prezentací silniční cyklistiky.“ 

 

Foto: Jan Brychta /Světcyklistiky.cz

 

Soubory:

Judita Lorencová
09.10.2018 | zobrazeno 808x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC