Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre a Elkov-Author ve Španělsku

Dráha Dráha

Dráhaře čeká vrchol sezony

MTB MTB

Cink druhý ve druhé etapě Sunshine Cup

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

První kolo Extraligy v kolové pro SC Svitávku

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Ohlédnutí za letošním ročníkem KALAS CUPu

Přes sedm set závodníků od mladších žáků po elitní muže se postavilo na start některého ze závodu Českého poháru na silnici pod letošním názvem KALAS CUP 2018. Poháry za celkové umístění už byly rozdány při příležitosti posledního závodu seriálu v Židovicích a zde je malá rekapitulace.

Pro elitní kategorie začal pohár tradiční českou jarní klasikou Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš. Mládežnické kategorie a ženy se na první start postavily v nedaleké Zbraslavi. V kalendáři mužů Elite bylo celkem sedm podniků nejvyšší české soutěže.

„Takto postavený kalendář zajišťuje určitou prestiž soutěže a větší účast závodníků. Závodníci mají čas na přípravu, nedochází ani k termínovým kolizím s reprezentačními akcemi. Díky tomu na nich může být reprezentační trenér, který sleduje výkony závodníků v závodech poháru kvůli nominacím. Samotné výsledky jim totiž nemusejí vždy odpovídat, hlavně, když je v popředí týmová taktika,“ říká k seriálu jeho ředitel Jakub Edr a dodává: „Všem pořadatelům, kteří se organizace chopili patří velké poděkování. Uspořádat silniční závody není jednoduché, přesto se toho vždy zhostí výborně.“

Loňskému ročníku elitního poháru dominoval Elkov Author. Na začátku letošní sezóny ale avizovali, že domácí závody pro ně nebudou prioritou a nebudou vždy na startu v kompletní sestavě. Přesto se scénář opakoval a v první desítce bylo, kromě celkového vítěze Matěje Zahálky, dalších pět závodníků z hradeckého týmu. Druhé místo nakonec vybojoval Petr Hampl z brněnského TJ Favoritu, třetí místo ale už zase putovalo do Elkovu zásluhou Jana Rajcharta, který také zvítězil v kategorii do 23 let. Soutěž týmů ovládli také suverénně. Druhé místo obsadil tým CK Příbram - Fany Gastro, třetí AC Sparta Praha. Nejlepším nováčkem soutěže se stal Tomáš Bárta z Pardus Tufo Prostějov.

„Většinu závodů letos měl opět v režii Elkov Author. Na Bítěši, v Židovicích a ve Valticích se ale sešla také silná zahraniční konkurence a doufáme, že bude v příštích letech ještě větší. Příležitost poměřit síly s elitou opět dostali i nadějní junioři, doufejme tedy, že je v příštím roce uvidíme na startu. Kategorie nováčků byla oproti loňskému roku obsazenější, tak snad tomu bude i v příští sezóně,“ doufá Edr.

Reprezentační trenér Tomáš Konečný pak dodává: „Z juniorů do elitní kategorie přestupuje další silná generace. Věřím, že budou v kategorii mužů držet krok, učit se od zkušenějších a konkurence opět posílí. Úroveň závodů je vysoká, pořadatelé to skvěle zvládli, závody byly vždycky dobře uspořádané. Počet startujících se zvedá a na samotných závodech bylo vidět, že jsou pro všechny týmy důležité. Z každého závodu jsou navíc sestřihy nejdůležitějších momentů pravidelně v pořadu Spurt na ČT, což opět ukazuje na prestiž soutěže, její váhu mezi domácími závody a zároveň je to dobrou prezentací silniční cyklistiky.“ 

 

Foto: Jan Brychta /Světcyklistiky.cz

 

Soubory:

Judita Lorencová
09.10.2018 | zobrazeno 700x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC