Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019

Dráha Dráha

Machačová šestá v bodovačce na SP v Paříži

MTB MTB

Cesnaková a Adel vítězi finále ČP v maratonu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Havlíková i Nesvadba vyhráli i v Jičíně

Sálovka Sálovka

Rozřazovací turnaje juniorů v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

V Berlíně naposledy podle starých pravidel

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

TÉMA PRO HOSTY V ČESKÉ TELEVIZI
Včerejší pořad České televize na programu ČT Sport, Téma pro hosty Michala Dusíka, se věnoval Mistro..

Upozornění ČSC
Dne 24.9.2018 bude z důvodu odstávky elektřiny v areálu ČSC uzavřen sekretariát.

Cyklistika v TV / zobrazit vše
SP 2018/19 Francie ČT4 SPORT 21.10.2018 Záznam ze závodu světové série z francouzského Saint-Quentin...
Paříž - Tours 2018 ČT4 SPORT 23.10.2018 Sestřih z průběhu jednoho z nejstarších jednorázových cyklis...
Český pohár 2018 ČT4 SPORT 24.10.2018 Ohlédnutí za letošním ročníkem domácího cyklistického poháru

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Ohlédnutí za letošním ročníkem KALAS CUPu

Přes sedm set závodníků od mladších žáků po elitní muže se postavilo na start některého ze závodu Českého poháru na silnici pod letošním názvem KALAS CUP 2018. Poháry za celkové umístění už byly rozdány při příležitosti posledního závodu seriálu v Židovicích a zde je malá rekapitulace.

Pro elitní kategorie začal pohár tradiční českou jarní klasikou Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš. Mládežnické kategorie a ženy se na první start postavily v nedaleké Zbraslavi. V kalendáři mužů Elite bylo celkem sedm podniků nejvyšší české soutěže.

„Takto postavený kalendář zajišťuje určitou prestiž soutěže a větší účast závodníků. Závodníci mají čas na přípravu, nedochází ani k termínovým kolizím s reprezentačními akcemi. Díky tomu na nich může být reprezentační trenér, který sleduje výkony závodníků v závodech poháru kvůli nominacím. Samotné výsledky jim totiž nemusejí vždy odpovídat, hlavně, když je v popředí týmová taktika,“ říká k seriálu jeho ředitel Jakub Edr a dodává: „Všem pořadatelům, kteří se organizace chopili patří velké poděkování. Uspořádat silniční závody není jednoduché, přesto se toho vždy zhostí výborně.“

Loňskému ročníku elitního poháru dominoval Elkov Author. Na začátku letošní sezóny ale avizovali, že domácí závody pro ně nebudou prioritou a nebudou vždy na startu v kompletní sestavě. Přesto se scénář opakoval a v první desítce bylo, kromě celkového vítěze Matěje Zahálky, dalších pět závodníků z hradeckého týmu. Druhé místo nakonec vybojoval Petr Hampl z brněnského TJ Favoritu, třetí místo ale už zase putovalo do Elkovu zásluhou Jana Rajcharta, který také zvítězil v kategorii do 23 let. Soutěž týmů ovládli také suverénně. Druhé místo obsadil tým CK Příbram - Fany Gastro, třetí AC Sparta Praha. Nejlepším nováčkem soutěže se stal Tomáš Bárta z Pardus Tufo Prostějov.

„Většinu závodů letos měl opět v režii Elkov Author. Na Bítěši, v Židovicích a ve Valticích se ale sešla také silná zahraniční konkurence a doufáme, že bude v příštích letech ještě větší. Příležitost poměřit síly s elitou opět dostali i nadějní junioři, doufejme tedy, že je v příštím roce uvidíme na startu. Kategorie nováčků byla oproti loňskému roku obsazenější, tak snad tomu bude i v příští sezóně,“ doufá Edr.

Reprezentační trenér Tomáš Konečný pak dodává: „Z juniorů do elitní kategorie přestupuje další silná generace. Věřím, že budou v kategorii mužů držet krok, učit se od zkušenějších a konkurence opět posílí. Úroveň závodů je vysoká, pořadatelé to skvěle zvládli, závody byly vždycky dobře uspořádané. Počet startujících se zvedá a na samotných závodech bylo vidět, že jsou pro všechny týmy důležité. Z každého závodu jsou navíc sestřihy nejdůležitějších momentů pravidelně v pořadu Spurt na ČT, což opět ukazuje na prestiž soutěže, její váhu mezi domácími závody a zároveň je to dobrou prezentací silniční cyklistiky.“ 

 

Foto: Jan Brychta /Světcyklistiky.cz

 

Soubory:

Judita Lorencová
09.10.2018 | zobrazeno 500x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC