Sedm sálovců pojede na MS

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Urban World Championship

STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ HOLICE
jako jediná škola v České republice nabízí exklusivní učební obor se specializací na jízdní kola ...

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 15. 10. 2018 na sekretariátu ČSC.

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

TOI TOI Cup 2018 ČT4 SPORT 13.11.2018 Záznam ze závodu mužů Českého poháru v cyklokrosu z Kolína
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Přímý přenos závodu žen z Tábora

Domácí report. dráha

Belgičan de Vylder vyhrál GP Favorit Brno

Třídenní mezinárodní dráhové závody na brněnském oválu otevřelo Grand Prix Favorit Brno v olympijském omniu. Na startu se sešla výborná konkurence a mezi jezdci světových jmen se neztratili ani naši dráhaři.

Hlavní závod v kategorii mužů, kterých se na startu sešlo rovných čtyřicet vyhrál belgický reprezentant Lindsay de Vylder se 114 body, druhý Ital Matteo Donega jich nasbíral jen o jediný méně, třetí skončil Adrian Kaiser z Polska. Z našich jezdců si vedl nejlépe na šestém místě nadějný Danil Babor (Pardus-Tufo Prostějov), hned za ním byl klasifikován Denis Rugovac (Favorit Racing). Neuspěli dva největší favorité: Moreno de Pauw z Belgie skončil patnáctý a medailista z MS i ME Polák Wojciech Pszczolarski jedenáctý.

Mezi ženami kralovala Norka Anita Stenbergová se 134, o deset méně jich nasbírala Kristina Clonanová z Austrálie. V silné konkurenci se ve výborném světle předvedla mladičká Kateřina Kohoutková (Dukla Praha), která vybojovala čtvrté místo a porazila i dvojnásobnou světovou šampionku Amy Cureovou z Austrálie, která se musela spokojit se šestým místem.

V závodě juniorů byl nejlepší slovenský jezdec Dávid Sikora, který vyhrál před Jakubem Roháčkem (Mapei Merida Kaňkovský).