Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre představil tým a plány na sezónu

Dráha Dráha

Velodrom na Třebešíně přes zimu nespí

MTB MTB

Druhá sezona GAPP System–Cabtech MTB Racing Team

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Vyjádřené rozhodčích k vyloučení Hekeleho na MČR

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem obsadili na MS páté místo

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Registrace UCI Mountain Bike Teams 2019
Od roku 2019 se UCI MTB týmy musí registrovat přes online platformu dataride. V příloze naleznete př..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. dráha

Brněnský velodrom uvidí světovou extra třídu

Ve čtvrtek a pátek (13. a 14. září) se na brněnském velodromu koná Grand Prix Favorit Brno + Přilba Moravy 2018. Dvoudenní závodní program bude s mezinárodní účastí a pořádající Tělovýchovné jednotě Favorit Brno se podařilo zajistit hvězdné obsazení.

Ve čtvrtek je od 16:00 je na programu druhý ročník mezinárodního olympijského dráhového omnia Grand Prix Favorit Brno. Po loňské vydařené premiéře, která se konala v rámci oslav 60 let od založení Favoritu Brno, se k letošnímu závodu přihlásila ještě kvalitnější konkurence.

V mužské kategorii stojí za zmínku Belgičan Moreno de Pauw, který se svým krajanem Kennym de Ketelem tvoří prakticky neporazitelnou dvojici v madisonu. Na paty mu bude šlapat polský závodník Wojciech Psczolarski, dvojnásobný mistr Evropy v bodovacím závodě jednotlivců a bronzový medailista ve stejné disciplíně z loňského mistrovství světa. Kvalitní výkony se dají také očekávat od australského dráhaře Joshui Harrisona a velezkušených Rakušanů Andreasů Grafa a Müllera. Zahraniční konkurenci pak ještě tvoří cyklisté z Itálie, Maďarska a Slovenska. Pořádající oddíl budou reprezentovat Adam Sekanina, Tomáš Zechmeister a Michal Procházka.

V ženském závodě je největší favoritkou Australanka Amy Cureová, dvojnásobná mistryně světa na dráze. Silné budou také reprezentantky Německa, které mají ve svém středu evropskou šampiónku Tatjanu Pallerovou, či závodnice z Běloruska. Věříme, že i česká děvčata z Dukly Praha budou bojovat o nejvyšší příčky.

Hlavní program je připraven na následující den pátek 14. září, kdy závodní odpoledne vyvrcholí prestižním mezinárodním bodovacím závodem na 50 km Přilba Moravy 2018, jehož historie sahá až do roku 1939, kdy se jel první ročník. Většina závodníků z předcházejícího dne je přihlášena i na tento závod a letošní rok tak bude jedním z nejkvalitněji obsazených ročníků tohoto atraktivního podniku, který se jede za umělého osvětlení a odstartuje v 19:00.

Součástí pátečního programu bude výstava historického velomateriálu a kronik pokrývající šedesátiletou historii pořádající TJ Favorit Brno. Ke zhlédnutí je připravena také bohatá fotogalerie a videoprojekce z úspěšné historie brněnské cyklistiky.

Prezentovány budou rovněž architektonické studie nového velodromu, jejichž autory jsou studenti stavební fakulty VUT v Brně pod vedením profesora Jiljího Šindlara. Společenskou část pátečního odpoledne vyplní setkání cyklistických legend, které jsou neodmyslitelně spojeni s brněnským velodromem. V sobotu 15. září se pak na velodromu uskuteční mistrovství České republiky v bodovacím závodě dvojic všech kategorií.

Časový harmonogram:

čtvrtek 13. září, 16:00: olympijské omniu mužů, žen a juniorů

pátek 14. září, 14:00: závody mládežnických kategorií Přilby Moravy

19:00: Přilba Mravy - mezinárodní bodovací závod na 50 km

sobota 15. září, 11:00: mistrovství ČR v bodovacím závodě dvojic (madison)

CÍCHA JAROSLAV
12.09.2018 | zobrazeno 563x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC