Sedm sálovců pojede na MS

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Urban World Championship

STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ HOLICE
jako jediná škola v České republice nabízí exklusivní učební obor se specializací na jízdní kola ...

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 15. 10. 2018 na sekretariátu ČSC.

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

TOI TOI Cup 2018 ČT4 SPORT 13.11.2018 Záznam ze závodu mužů Českého poháru v cyklokrosu z Kolína
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Přímý přenos závodu žen z Tábora

Domácí report. silnice

Předposlední KALAS CUP mládeže a žen má své vítěze

V Hodkovicích nad Mohelkou, na trase loňského mládežnického mistrovství republiky, se v neděli konal předposlední závod Českého poháru na silnici mládeže a žen KALAS CUP 2018. Závod se jel zároveň jako mistrovství hned několika krajů.

Nejmenší počet okruhů čekal na starší žákyně a mladší žáky. Nejsilnější v těchto kategoriích byla Simona Spěšná (MS Bike Academy Racing) a Jan Podařil (Dukla Praha). Mezi staršími žáky si připsal letos už třetí vítězství Adam Seeman (TJ Stadion Louny) a v posledním závodě by měl startovat ve dresu pro průběžného lídra soutěže. Rovněž třetí letošní triumf vybojovala i kadetka Gabriela Bártová (Pardus Tufo Prostějov) a svůj už tak vysoký náskok v průběžném vedení před finálovým závodem navýšila.

Celkové vítězství v poháru si prvním místem mezi kadety pojistil také Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský), tomu se podařilo porazit Josefa Čekala (CK Příbram – Fany Gastro), který nedávno uspěl na mezinárodním etapovém závodě v konkurenci juniorů v Polsku. Třetí místo obsadil Jakub Daněk (Ivas CS – Author Team).

Aktivně si počínaly juniorky a ženy. Asi v polovině závodu se na čele utvořila skupinka složená ze dvou žen a dvou juniorek. Čtveřice ve složení Nikola Bajgerová (Dukla Praha), Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonc n. Nisou), Veronika Jandová (TJ Favorit Brno) a Markéta Hájková (SKP Duha Lanškroun) vzorně spolupracovala a náskok bez problémů navyšovala až do cíle. O vítězkách se rozhodlo ve spurtu této čtveřice, první ženou v cíli byla Nikola Bajgerová před Pavlou Havlíkovou, v juniorkách pak přespurtovala Markéta Hájková Veroniku Jandovou. Třetí mezi ženami dojela Elizabeth Ungermanová (KC Kooperativa Jablonec n. Nisou), mezi juniorkami doplnila stupně vítězů Anna Součková (TJ Kovo Praha).

Vzrůstající formu před mistrovstvím světa ukázal v juniorech Vojtěch Řepa (TJ Favorit Brno), když se radoval z letošního prvního pohárového vítězství, pro které si navíc dojel osamoceně před ostatními soupeři. Druhé místo vybojoval Lukáš Kolařík (Pardus-Tufo Prostějov) a třetí Michal Volf (Roman Kreuziger Cycling Academy).

Nedělnímu pohárovému závodu předcházelo jablonecké kritérium v lyžařském areálu Břízky. Výsledky obou závodů naleznete pod článkem.