Handicapovaní na MS na medaili nedosáhli

Dne 30.7.2018 bylo zahájeno zadávací řízení na poskytování služeb cestovního ruchu za účelem zajiště..

Změny pravidel cyklokros
V sekci administrativa naleznete aktualizovaná pravidla cyklokrosu UCI a ČSC pro sezónu 2018/2019.

Zahraniční report. mtb

Biker Cink skončil na ME desátý

Nejvýše z českého kvartet bikerů skončil na mistrovství Evropy ve skotském Glasgowě Ondřej Cink, který projel cílem na desátém místě. Zlatou medaili vybojoval Švýcar Lars Förster.

Závod nevyšel dvojnásobnému evropskému šampionovi Jaroslavu Kulhavému. Olympijský šampion z Londýna 2012, který o čtyři roky později na olympiádě v Rio de Janeiro skončil druhý, se dlouho pohyboval v popředí v elitní desítce. Z bojů o přední umístění jej vyřadil defekt, po němž se propadl hluboko do startovního pole. Do cíle dorazil jako dvaačtyřicátý s devítiminutovým odstupem za Försterem.

„Trochu jsem ufouknul zadní kolo, a jak bylo měkké, tak první trefený kámen znamenal defekt. Ještě jsem to opravil ucpávkou, jenže ta mi pak vypadla a prakticky dva a půl kilometru jsem se proběhnul do depa. Ve finále jen proto, abych dojel do cíle. Tím pro mě závod v podstatě skončil, což byla škoda, protože si myslím, že desítka byla reálná,“ řekl Kulhavý.

Cink se do první desítky dostal v závěrečném kole, v němž předstihl obhájce zlata Floriana Vogela ze Švýcarska. Na vítěze ztratil jeden a půl minuty, Jan Škarnitzl a Jan Vastl se seřadili v závěru třetí desítky. „

Startoval jsem ze čtvrté řady, na oválu to hodně klouzalo, hodně se bojovalo o pozice. Do terénu jsem najel okolo dvacátého místa a okamžitě se to natáhlo. Kdybych byl více vepředu, trak mohl být výsledek asi lepší. Zdejší trať je hodně rychlá, takže byl o každou pozici velký boj. Škoda toho startu,“ zalitoval Cink, který na startu horší pozici kvůli loňské vynechané bikerské sezoně, kterou strávil na silnici.

Bývalý juniorský mistr Evropy v cyklokrosu Förster si dojel pro životní úspěch s náskokem 24 sekund před Italem Lucou Braidotem, jehož setřásl v posledním okruhu. Bronz získal Španěl David Valero.

Výsledky:

Muži:

1. Förster (Švýc.) 1:33:01, 2. Braidot (It.) +24, 3. Valero (Šp.) +35, 4. L. Flückiger +39, 5. Indergand (oba Švýc.) +50, 6. Tempier (Fr.) +55, ...10. Cink +1:32, 27. Škarnitzl +3:59, 28. Vastl +4:03, 42. Kulhavý (všichni ČR) +9:08.