Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Babor druhý v etapě Tour of Estonia UCI 2.1

Dráha Dráha

500+1 kolo vede Polák Staniszewski

MTB MTB

Bikerka Neumanová dvaadvacátá v SP

BMX BMX

Bikrosaři Hladíková a Topinka úspěli v Pardubicích

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Stříbrní Hrdlička st. s Loskotem v SP v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Medailová žeň na SP handicapovaných v Ostende

Trial Trial

Trial čeká nabitý začátek června

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
POZVÁNKA NA KONFERENCI ČSC
POZVÁNKU NA KONFERENCI ČSC o novelizaci stanov ČSC naleznete v příloze.

Prodej užitkového vozu
ČSC nabízí k prodeji užitkový vůz značky Renault Master rok výroby 2010, stav KM 260 700. Vaše nabí..

Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 07.06.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...
Spurt ČT4 SPORT 08.06.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Domácí report. handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Těžká autonehoda, po které zůstal Václav Antal upoután na invalidní vozík zmařila jeho život cyklisty. Dnes čtyřiačtyřicetiletý Antal však i přesto sportuje a sportuje velmi dobře. Jen místo jednostopého kola sedlá dvoustopý handbike a jeho cílem jsou paralympijské hry v Toku v roce 2020.

„Po té nehodě jsem měl velkou touhu a vůli vrátit se do ´normálního´ života a měl jsem velkou chuť opět něčeho dosáhnout. Vrátit se ke sportu, který byl velkou náplní mého života a dosahovat opět těch nejlepších výsledků,“ říká Václav Antal.

Celý život sportoval, dvacet let hrál hokej, pak jej chytla cyklistika. V počátcích bikingu u nás jezdil na horském kole. „A hodně mě chytla, ale autonehoda mě upoutala na vozík. Lákali mě sledge hokejisté, ale to by mi nepřinášelo uspokojení. Pak někdo přivezl handbike a tím to pomalu začalo. Pořídil jsem si stroj za 150.000 korun, ale jak jsem velký, tak mi neseděl. V Čechách to nebyl takový problém, ale v zahraničí jsem již nestačil. Nevěděl jsem jak jezdit a hlavně mi nesedělo kola. Věděl jsem, že sílu a potenciál mám …,“ říká Václav Antal.

Již když jezdil n normálním biku tak si své kolo vylepšoval. „Proto jsem vrhl na výrobu svého speciálu abych mě dobrý posed a zabíraly mi svaly. Změnil jsem trénink a po letech uspěl i na mezinárodní scéně, když jsem byl druhý v závodu Světového poháru v Emmenu. Pro mě je důležité, že jsem se dostal do desítky, kde bych se mohl pohybovat,“ pokračuje Václav Antal, který na hanbiku seděl poprvé v roce 2006.

V současné době se intenzivně věnuje vývoji nového závodního speciálu. „Mým velkým koníčkem a vášní je design a grafika“ říká a výsledkem je celokarbonový speciál BLADE KOOMA. Handbike je celý zkonstruován výhradně z kompozitních materiálů, kde je zaručena vysoká pevnost při zachování nízké váhy. Velký důraz byl kladen na propojení designu a funkčnosti. Jedná se zcela o monokokovou konstrukci. Tvar rámu byl navržen tak, aby bylo zaručeno ideální obtékání vzduchu, jeho pevnost umožňuje dokonalý přenos síly na vozovku.

Jak Václav Antal říká na hanbiku se dá se jezdit dlouho. „Mistrům světa je přes padesát let, dá se na vrcholové úrovni do šedesátky. Já bez sportu nemohu být, takže pokud budou sloužit ruce, tak na tom budu sedět třeba do sedmdesátky. Nyní mě čeká od 2. do 5. srpna mistrovství světa v italském Maniagu a pak je mým velkým snem paralympiáda v Tokiu,“ plánuje závodník, který nemá trenéra.

„Já jsem takový samorost. Na internetu sice informace, ale člověk rychle zjistí, že každé tělo chce něco jiného. Hodně důležitá je i strava. Vše si dělám sám“ pokračuje Václav Antal. V Maniagu touží uspět. „Dříve jsem časovky nenáviděl, ale postupně jim přicházím na chuť, ale prioritou je silniční závod. Na šampionátu bych strašně rád skončil do pátého místa. To je reálné, ale člověk vždy chce medaili, ovšem v této kategorii je startovní pole strašně vyrovnané,“ dodal Václav Antal.

CÍCHA JAROSLAV
16.07.2018 | zobrazeno 702x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC