Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Karel Tyrpekl druhý na Visegrádské 4 v Maďarsku!

Dráha Dráha

Bábek vyhrál keirin v Picenu

MTB MTB

Bikovými mistry ČR Kulhavý a Škarnitzlová

BMX BMX

Mistrem ČR v bikrosu je Dominik Topinka

Cyklokros Cyklokros

Změny pravidel cyklokros

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Trial Trial

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin


Domácí report. silnice

Favorit Brno má v polovině sezóny skvělou bilanci

Velmi úspěšné vystoupení má za sebou Favorit Brno v rámci vrcholu první poloviny závodní sezóny. Po dílčích úspěších v závodech Českého poháru na silnici a účasti členů týmu na několika reprezentačních akcích, získali závodníci brněnského týmu celkem osm medailí na Mistrovství republiky v silniční cyklistice mládeže.

Po třech bronzových medailích, které získali Vojtěch Řepa a Veronika Jandová na nedávných šampionátech v Karlových Varech a Plzni, podtrhli prozatím úspěšnou sezónu také závodníci mládežnických kategorií. Ve středu, kdy začal mládežnický šampionát časovkami jednotlivců, začali do sbírky přidávat další medaile.

„První medaili získal Štěpán Telecký v časovce žáků. Jel skvěle, nemám mu co vytknout. Na titul mu chyběly jen čtyři vteřiny,“ prozradil šéftrenér Favoritu Brno František Trkal.

Další cenné medaile pro tým následně získali také junioři a muži v rámci vloženého mistrovství republiky v časovce družstev. Družstvo juniorů ve složení Řepa, Voneš, Křenek, doplněno o Rottera z SKP Duhy Lanškroun, získalo titul i přes technické problémy Rottera, jemuž spadl řetěz. „Křenek sice dojel do cíle po limitu, ale do půlky závodu odváděl velmi dobrou práci. Celkově to kluci zvládli výborně a titul mají zaslouženě,“ chválil trenér své svěřence.

V následné časovce mužských družstev získal Favorit Brno ve složení Zechmeister, Sekanina, Hampl a Šorm, druhé místo za Topforex-Lapierre. „Sice nestartoval náš nejlepší tým Elkov Author, ale to úspěch kluků nijak nesnižuje. Stříbrná medaile je výborná,“ řekl František Trkal.

Druhý titul pro barvy Favoritu vybojovaly v časovce dvojic juniorky Veronika Jandová s Markétou Hájkovou. Bronz navíc vybojovala dvojice žáků Štěpán Telecký a Viktor Padělek, když jim na první místo scházelo pouhých pět vteřin.

„Je to opravdu málo. Štěpán měl po 8 kilometrech defekt, měnili jsme celé kolo a přes tu smůlu jsme ještě získali medaili, takže jsem maximálně spokojen,“ tvrdil šéftrenér Favoritu.

Štěpán Telecký pak přidal v silničním závodě žáků ještě čtvrté místo a kadet Štěpán Široký obsadil stejnou příčku v týmové časovce s Duklou Praha, v jejímž dresu jel jako host.

„Z celkového pohledu šlo o jedno z nejvydařenějších vystoupení na silnici v historii Favoritu. Jsem spokojen jak s výkony, tak s medailovou sbírkou. Dva tituly a celkem osmmedailí, to je velmi dobrá bilance. Rád bych poděkoval celému realizačnímu týmu i všem závodníkům,“ hodnotil František Trkal.

Pro Veroniku Jandovou a Vojtěcha Řepu bude mít první část sezónu ještě jeden velmi významný vrchol navíc. Na základě výborných výkonů, které letos předvádí, byli nominováni na nadcházející Mistrovství Evropy v silniční cyklistice. Oba dva budou hájit české barvy v silničním závodě ve Zlíně, Veronika se navíc postaví také na start časovky na domácí půdě v Brně.

 

Foto: Favorit Brno

Judita Lorencová
10.07.2018 | zobrazeno 283x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Cyklistika v TV / zobrazit vše
Informace ČSC
Změny pravidel cyklokros
V sekci administrativa naleznete aktualizovaná pravidla cyklokrosu UCI a ČSC pro sezónu 2018/2019.

Nominace MČR dráha - Praha Třebešín
V příloze naleznete nominaci na MČR vytrvalců na dráze, které se uskuteční v Praze na Třebešíně v te..

LVÍ STOPA V ČESKÉ TELEVIZI
Dnes se v pořadu Téma pro hosty, na programu ČT Sport hovořilo o cyklistice, o Českém svazu cyklisti..