Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP

Dráha Dráha

Babor a Lichnovský mistr ČR v madisonu

MTB MTB

Před finálem Pražského poháru vede Dukla o bod

BMX BMX

Bikros King of Prague

Cyklokros Cyklokros

Havlíková druhá, Nesvadba sedmý v Badenu

Sálovka Sálovka

Zlín uvidí ME v kolové U23

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Jahoda má další medaili

Trial Trial

Deštivé Slunečné údolí

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Upozornění ČSC
Dne 24.9.2018 bude z důvodu odstávky elektřiny v areálu ČSC uzavřen sekretariát.

Kvalifikační kritéria LOH TOKYO 2020
Na zasedání Prezídia ČSC dne 10. 09. 2018 byl schválen český překlad kvalifikačních kritérií pro LOH..

UŽ JSTE ZANECHALI LVÍ STOPU ?
Oslavte sté výročí naší republiky pořádnou jízdou ... ŠKODA AUTO každý týden odměňuje nejpočetněj..


Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Favorit Brno má v polovině sezóny skvělou bilanci

Velmi úspěšné vystoupení má za sebou Favorit Brno v rámci vrcholu první poloviny závodní sezóny. Po dílčích úspěších v závodech Českého poháru na silnici a účasti členů týmu na několika reprezentačních akcích, získali závodníci brněnského týmu celkem osm medailí na Mistrovství republiky v silniční cyklistice mládeže.

Po třech bronzových medailích, které získali Vojtěch Řepa a Veronika Jandová na nedávných šampionátech v Karlových Varech a Plzni, podtrhli prozatím úspěšnou sezónu také závodníci mládežnických kategorií. Ve středu, kdy začal mládežnický šampionát časovkami jednotlivců, začali do sbírky přidávat další medaile.

„První medaili získal Štěpán Telecký v časovce žáků. Jel skvěle, nemám mu co vytknout. Na titul mu chyběly jen čtyři vteřiny,“ prozradil šéftrenér Favoritu Brno František Trkal.

Další cenné medaile pro tým následně získali také junioři a muži v rámci vloženého mistrovství republiky v časovce družstev. Družstvo juniorů ve složení Řepa, Voneš, Křenek, doplněno o Rottera z SKP Duhy Lanškroun, získalo titul i přes technické problémy Rottera, jemuž spadl řetěz. „Křenek sice dojel do cíle po limitu, ale do půlky závodu odváděl velmi dobrou práci. Celkově to kluci zvládli výborně a titul mají zaslouženě,“ chválil trenér své svěřence.

V následné časovce mužských družstev získal Favorit Brno ve složení Zechmeister, Sekanina, Hampl a Šorm, druhé místo za Topforex-Lapierre. „Sice nestartoval náš nejlepší tým Elkov Author, ale to úspěch kluků nijak nesnižuje. Stříbrná medaile je výborná,“ řekl František Trkal.

Druhý titul pro barvy Favoritu vybojovaly v časovce dvojic juniorky Veronika Jandová s Markétou Hájkovou. Bronz navíc vybojovala dvojice žáků Štěpán Telecký a Viktor Padělek, když jim na první místo scházelo pouhých pět vteřin.

„Je to opravdu málo. Štěpán měl po 8 kilometrech defekt, měnili jsme celé kolo a přes tu smůlu jsme ještě získali medaili, takže jsem maximálně spokojen,“ tvrdil šéftrenér Favoritu.

Štěpán Telecký pak přidal v silničním závodě žáků ještě čtvrté místo a kadet Štěpán Široký obsadil stejnou příčku v týmové časovce s Duklou Praha, v jejímž dresu jel jako host.

„Z celkového pohledu šlo o jedno z nejvydařenějších vystoupení na silnici v historii Favoritu. Jsem spokojen jak s výkony, tak s medailovou sbírkou. Dva tituly a celkem osmmedailí, to je velmi dobrá bilance. Rád bych poděkoval celému realizačnímu týmu i všem závodníkům,“ hodnotil František Trkal.

Pro Veroniku Jandovou a Vojtěcha Řepu bude mít první část sezónu ještě jeden velmi významný vrchol navíc. Na základě výborných výkonů, které letos předvádí, byli nominováni na nadcházející Mistrovství Evropy v silniční cyklistice. Oba dva budou hájit české barvy v silničním závodě ve Zlíně, Veronika se navíc postaví také na start časovky na domácí půdě v Brně.

 

Foto: Favorit Brno

Judita Lorencová
10.07.2018 | zobrazeno 385x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 24.09.2018 Záznam časovky družstev na světovém šampionátu v silniční cy...
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 24.09.2018 Přímý přenos časovky mužů do 23 let na světovém šampionátu v...
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 25.09.2018 Přímý přenos časovky mužů do 23 let na světovém šampionátu v...