Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre a Elkov-Author ve Španělsku

Dráha Dráha

Trenér dráhařů Kadlec: šance na OH jsou malé

MTB MTB

Kolíský tým mění název teamu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Tábor bude opět hostit SP v cyklokrosu

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem obsadili na MS páté místo

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Závod V4 se letos na českých silnicích nepojde


Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Spurt ČT4 SPORT 22.02.2019 Měsíční souhrn nejdůležitějších akcí a událostí v domácím cy...

Partneři ČSC

Zahraniční report. silnice

Junioři sbírali zkušenosti v Lucembursku

Na start dalšího dílu ze světové juniorské série Nation’s cup se postavil reprezentační výběr juniorů. Tentokrát ale v netradičním složení, mezi nominovanými chyběla jména jako Vacek nebo Kelemen. Prostor naopak dostali závodníci, kteří ještě neměli v letošní sezóně šanci poměřit své síly ve světové konkurenci.

Dvouetapový závod GP General Patton v Lucembursku patří k tradičním destinacím, kde se každoročně schází juniorská světová konkurence. Na programu jsou dvě etapy ve zvlněném terénu, trasy mnohdy vedou po úzkých cestách a závod je velmi členitý. Česká reprezentace do dějiště přicestovala ve složení Jan Kašpar, Antonín Kostiha, Lukáš Kolařík, Tomáš Konečný, Tomáš Kopecký a Adam Doležal. 

Smůla potkala český výběr ještě den před závodem při obhlídce trati, když řidička v nepřehledném úseku vjela do zákazu vjezdu a poslala Tomáše Konečného k zemi. Výsledkem bylo zhmožděné rameno a četné naraženiny.

První etapa našim závodníkům nevyšla podle představ. Vysoké tempo, které nasadil vítěz Závodu míru juniorů Remco Evenepoel, si vybíralo svou daň a peloton se v jednom ze stoupání rozdělil na menší skupiny. Naši závodníci nestihli nezareagovat a přišli o naděje na dobré umístění. Nejvýše se tak z českých reprezentantů umístil na 38. místě Jan Kašpar. Ze závodu navíc kvůli bolestivému zranění odstoupil Tomáš Konečný a etapu nedokončil ani Lukáš Kolařík.

Druhý den tak nastupoval tým značně oslaben. Profil etapy opět naznačoval, že závod nebude vůbec jednoduchý, o čemž vypovídá také skutečnost, že etapu dokončilo pouze padesát závodníků. Ve výsledkové listině se tentokrát dostal trochu výše Adam Doležal, který dojel na 22. příčce a byl tak nejlépe klasifikovaným Čechem. 

„Kromě Kašpara to byl pro kluky první start na světovém poháru, na celkovém výkonu týmu se navíc podepsala páteční kolize s autem, kluci z toho byli rozhození. Zároveň taky zaplatili nováčkovskou daň, stejně jako třeba sestava na Závodě míru v první etapě, nevěděli přesně, co je čeká, nikdy předtím srovnání se světovou konkurencí neměli. Na druhou stranu jsou to zkušenosti, které je mohou posunout dále, každý takový start jim něco dá, snad nabyté zkušenosti zúročí,“ hodnotí závod reprezentační trenér Tomáš Konečný.

 

Výsledky naleznete zde: https://www.procyclingstats.com/race/gp-general-patton/2018/gc

 

Judita Lorencová
09.07.2018 | zobrazeno 783x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC