Bikovými mistry ČR Kulhavý a Škarnitzlová

Handbiker Antal chce uspět na MS a chce do Tokia

Šesté místo Pečínkové ve Světovém poháru

Zahraniční report. silnice

Úspěchy českých týmů na etapových závodech UCI

Elkov Author se v minulém týdnu postavil na start závodu Sibiu Cycling Tour kategorie UCI 2.1, týmy AC Sparta Praha a Pardus Tufo Prostějov zase bojovaly na polském závodě UCI 2.2 Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques. Češi přitom zaznamenali několik umístění v top ten včetně jednoho pódia.

Nejvýraznějšího úspěchu ve čtyřdenním závodě Sibiu Cycling Tour dosáhli v konkurenci ProContinentálních týmů závodníci Elkovu Author. V sestavě Jan Rajchart, Jakub Otruba, Matěj Zahálka, Tomáš Bucháček, Josef Černý a Jan Bárta obsadili v časovce družstev vynikající třetí místo. Lepší než hradecký tým, už byl pouze vítězný celek CCC Sprandi Polkowice, v jehož sestavě byl další český závodník František Sisr, a druhý oddíl Gazprom-Rusvelo. Kvalitní sedmé místo navíc obsadil Jan Bárta v celkové klasifikaci.

Pět etap ve dvacátém devátém ročníku polského závodu zase absolvovaly šestice závodníků AC Sparty Praha (Tomáš Kalojíros, Pavel Stöhr, Tomáš Schüler, Jan Ryba, Petr Fiala a Jan Stöhr) a Pardus Tufa Prostějov (Marek Dolníček, Karel Hník, Karel Tyrpekl, Tomáš Bárta, Wojciech Pszczolarski a Mykyta Zubenko). Prvního umístění v top ten dosáhl ve druhé etapě Jan Stöhr (AC Sparta Praha), když v hromadném dojezdu uzavřel první desítku. Ještě lepší umístění zaznamenal mladý závodník Tomáš Bárta (Pardus Tufo Prostějo) ve čtvrté etapě, když vybojoval sedmou příčku. V celkovém hodnocení pak byl na devátém místě nejlépe klasifikovaným českým závodníkem Jan Stöhr. V konkurenci dvaceti jedna týmů brala Sparta pátou příčku, Pardus Tufo Prostějov sedmou.