Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

PARDUS-TUFO Prostějov vychovává mladé talenty

Dráha Dráha

Maxbike mistrovství Planety

MTB MTB

Slavnostní večer TOMKET Pražského MTB poháru

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Nash našla českou přemožitelku

Sálovka Sálovka

Sedm sálovců pojede na MS

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
STŘEDNÍ ŠKOLA AUTOMOBILNÍ HOLICE
jako jediná škola v České republice nabízí exklusivní učební obor se specializací na jízdní kola ...

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 15. 10. 2018 na sekretariátu ČSC.

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Přímý přenos závodu žen z Tábora
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Přímý přenos závodu mužů z Tábora
SP 2018/19 Česko ČT4 SPORT 17.11.2018 Záznam závodu žen z Tábora

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Národní šampionáty na silnici startují už zítra

Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice odstartuje už zítra z kolonády v Karlových Varech časovkami jednotlivců. Na její start se postaví hvězdy jako Jan Bárta (Elkov Author), několikanásobný mistr republiky v této disciplíně, Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) nebo Josef Černý (Elkov Author), který je před mistrovstvím ve výborné formě.

Ještě před těmito jmény se ale na trasu vydá předjezdec a ambasador celé akce Jiří Ježek.

Pořadatelé si pro závodníky připravili dvacetikilometrový okruh, na který se nejprve vydají kategorie juniorek a žen, následovány juniory, muži U23 a nakonec muži Elite. Poslední dvě jmenované kategorie pak okruh absolvují celkem dvakrát.

„Trať pro časovku jsme vybírali tak, aby byla pěkná i na pohled. Jde o starou lázeňskou cestu, startovat se bude z krásného prostředí Divadelního náměstí. O týden později tam budou jezdit festivalové limuzíny, ale teď cyklisté,“ říká Michaela Kreuzigerová, ředitelka šampionátu.

Celkově bude ve Varech bojovat o tituly na dvě stě závodníků a závodnic. Vedle mužského bude velmi dobře obsazené také startovní pole žen a juniorů. Na startu by neměla chybět obhájkyně titulu Nikola Nosková (Bepink), která v loňském roce o pár vteřin porazila Jarmilu Machačovou (Dukla Praha), která dlouhodobě patří k našim nejlepším závodnicím na časovku a ve startovní listině také nechybí. V juniorech je pak určitě horkým kandidátem na zisk titulu Karel Vacek, který v nedávné době bodoval v časovkách v rámci etapových závodů světového poháru. 

Na víkend se pak celá událost přesouvá do Plzně, kde se bude bojovat o dres šampiona na silničním okruhu se startem a cílem u Obchodního centra Plzeň. Program opět zahájí juniorky, tentokrát společně se ženami odstartují v sobotu v 9:30 a vydají se na pět okruhů o celkové délce 80 kilometrů. Tentýž den v 15:00 se na trasu vydají také junioři. 

V neděli mistrovství vyvrcholí závodem mužů do 23 let a Elite. Obě kategorie absolvují dvanáct okruhů, celkem tedy 192 kilometrů. Na startu se přitom sejde opravdu hvězdná konkurence v čele s bratry Saganovými a českými závodníky z WorldTour pelotonu. Kromě domácího Romana Kreuzigera (Mitchelton-Scott) nebude chybět ani Zdeněk Štybar nebo Jan Hirt (Astana Pro Team). 

Oba víkendové dny navíc nabídnou fanouškům bohatý doprovodný program. V sobotu se uskuteční charitativní časovka českých osobností a závod pro děti. Ve stejný den by se pak měl pozdravit s fanoušky Peter Sagan. Po celou dobu silničních závodů bude možnost navštívit ČEZ ENERGY zónu, otestovat si kola Scott, nebo si na vlastní kůži vyzkoušet náraz či jízdu na kole v opilosti na simulátoru od BESIPu. Fanzóna plná zábavy navíc nebude pouze v Plzni, ale také v Kyšicích na trase závodu a také v Karlových Varech při časovkách. 

Už nyní se navíc můžete zastavit v Obchodním centru Plzeň – Rokycanská, kde bude až do neděle umístěna expozice Historie a současnost cyklistiky, která se koná ve spolupráci s Muzeem závodní cyklistiky v Terezíně. 

Průběh závodů pak bude komentovat moderátor Libor Bouček spolu s bývalým závodníkem Martinem Hačeckým. 

 

Konkrétní program doprovodného programu naleznete zde: http://www.silnice2018.cz/cs/divaci

Program závodů zde: http://www.silnice2018.cz/cs/zavody

 

 

Foto: Silnice2018

 

Judita Lorencová
20.06.2018 | zobrazeno 3087x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC