Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP

Dráha Dráha

Babor a Lichnovský mistr ČR v madisonu

MTB MTB

Před finálem Pražského poháru vede Dukla o bod

BMX BMX

Bikros King of Prague

Cyklokros Cyklokros

Havlíková druhá, Nesvadba sedmý v Badenu

Sálovka Sálovka

Zlín uvidí ME v kolové U23

Handicapovaní Handicapovaní

Handbiker Jahoda má další medaili

Trial Trial

Deštivé Slunečné údolí

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Upozornění ČSC
Dne 24.9.2018 bude z důvodu odstávky elektřiny v areálu ČSC uzavřen sekretariát.

Kvalifikační kritéria LOH TOKYO 2020
Na zasedání Prezídia ČSC dne 10. 09. 2018 byl schválen český překlad kvalifikačních kritérií pro LOH..

UŽ JSTE ZANECHALI LVÍ STOPU ?
Oslavte sté výročí naší republiky pořádnou jízdou ... ŠKODA AUTO každý týden odměňuje nejpočetněj..


Partneři ČSC

Domácí report. silnice

Národní šampionáty na silnici startují už zítra

Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice odstartuje už zítra z kolonády v Karlových Varech časovkami jednotlivců. Na její start se postaví hvězdy jako Jan Bárta (Elkov Author), několikanásobný mistr republiky v této disciplíně, Zdeněk Štybar (Quick-Step Floors) nebo Josef Černý (Elkov Author), který je před mistrovstvím ve výborné formě.

Ještě před těmito jmény se ale na trasu vydá předjezdec a ambasador celé akce Jiří Ježek.

Pořadatelé si pro závodníky připravili dvacetikilometrový okruh, na který se nejprve vydají kategorie juniorek a žen, následovány juniory, muži U23 a nakonec muži Elite. Poslední dvě jmenované kategorie pak okruh absolvují celkem dvakrát.

„Trať pro časovku jsme vybírali tak, aby byla pěkná i na pohled. Jde o starou lázeňskou cestu, startovat se bude z krásného prostředí Divadelního náměstí. O týden později tam budou jezdit festivalové limuzíny, ale teď cyklisté,“ říká Michaela Kreuzigerová, ředitelka šampionátu.

Celkově bude ve Varech bojovat o tituly na dvě stě závodníků a závodnic. Vedle mužského bude velmi dobře obsazené také startovní pole žen a juniorů. Na startu by neměla chybět obhájkyně titulu Nikola Nosková (Bepink), která v loňském roce o pár vteřin porazila Jarmilu Machačovou (Dukla Praha), která dlouhodobě patří k našim nejlepším závodnicím na časovku a ve startovní listině také nechybí. V juniorech je pak určitě horkým kandidátem na zisk titulu Karel Vacek, který v nedávné době bodoval v časovkách v rámci etapových závodů světového poháru. 

Na víkend se pak celá událost přesouvá do Plzně, kde se bude bojovat o dres šampiona na silničním okruhu se startem a cílem u Obchodního centra Plzeň. Program opět zahájí juniorky, tentokrát společně se ženami odstartují v sobotu v 9:30 a vydají se na pět okruhů o celkové délce 80 kilometrů. Tentýž den v 15:00 se na trasu vydají také junioři. 

V neděli mistrovství vyvrcholí závodem mužů do 23 let a Elite. Obě kategorie absolvují dvanáct okruhů, celkem tedy 192 kilometrů. Na startu se přitom sejde opravdu hvězdná konkurence v čele s bratry Saganovými a českými závodníky z WorldTour pelotonu. Kromě domácího Romana Kreuzigera (Mitchelton-Scott) nebude chybět ani Zdeněk Štybar nebo Jan Hirt (Astana Pro Team). 

Oba víkendové dny navíc nabídnou fanouškům bohatý doprovodný program. V sobotu se uskuteční charitativní časovka českých osobností a závod pro děti. Ve stejný den by se pak měl pozdravit s fanoušky Peter Sagan. Po celou dobu silničních závodů bude možnost navštívit ČEZ ENERGY zónu, otestovat si kola Scott, nebo si na vlastní kůži vyzkoušet náraz či jízdu na kole v opilosti na simulátoru od BESIPu. Fanzóna plná zábavy navíc nebude pouze v Plzni, ale také v Kyšicích na trase závodu a také v Karlových Varech při časovkách. 

Už nyní se navíc můžete zastavit v Obchodním centru Plzeň – Rokycanská, kde bude až do neděle umístěna expozice Historie a současnost cyklistiky, která se koná ve spolupráci s Muzeem závodní cyklistiky v Terezíně. 

Průběh závodů pak bude komentovat moderátor Libor Bouček spolu s bývalým závodníkem Martinem Hačeckým. 

 

Konkrétní program doprovodného programu naleznete zde: http://www.silnice2018.cz/cs/divaci

Program závodů zde: http://www.silnice2018.cz/cs/zavody

 

 

Foto: Silnice2018

 

Judita Lorencová
20.06.2018 | zobrazeno 3000x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 24.09.2018 Záznam časovky družstev na světovém šampionátu v silniční cy...
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 24.09.2018 Přímý přenos časovky mužů do 23 let na světovém šampionátu v...
ČT4 SPORT MS 2018 Rakousko 25.09.2018 Přímý přenos časovky mužů do 23 let na světovém šampionátu v...