Topforex-Lapierre představil tým a plány na sezónu

Velodrom na Třebešíně přes zimu nespí

Druhá sezona GAPP System–Cabtech MTB Racing Team

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Vyjádřené rozhodčích k vyloučení Hekeleho na MČR

Hrdlička s Loskotem obsadili na MS páté místo

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Urban World Championship

Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Registrace UCI Mountain Bike Teams 2019
Od roku 2019 se UCI MTB týmy musí registrovat přes online platformu dataride. V příloze naleznete př..

Domácí report. silnice

V Blatné odstartuje pátý díl KALAS CUPu 2018

Jako Memoriál Christiana Bataglii GP Fany Gastro se pojede v sobotu 16. 6. 2018 pátý díl Českého poháru na silnici KALAS CUP 2018. Při poslední příležitosti, kdy se mohou závodníci porovnat s konkurencí před blížícím se mistrovstvím republiky, se opět sejde početné startovní pole, včetně vedoucího muže poháru Matěje Zahálky (Elkov Author).

Pořadatelé si pro závodníky připravili silniční okruh o délce 15 kilometrů se startem a cílem na náměstí v Blatné. Celkem elitní muži absolvují 11 okruhů, urazí tedy 165 kilometrů. Poměřit své síly budou moci v sobotu také junioři a kadeti druhým rokem, pro které je vypsaný otevřený závod na 90 kilometrů, není ale na rozdíl od toho elitního zahrnutý mezi závody KALAS CUPu.

„Okruh nepatří k nejnáročnějším, jsou na něm ale otevřená místa, kde může hodně foukat, takže bude určitě hrát roli týmová taktika. V Blatné by se nemusel opakovat scénář z Rokycan, kdy takových podmínek využije Elkov, protože nebudou startovat v tak početné sestavě, bude to zajímavé,“ říká k trase závodu ředitel soutěže Jakub Edr a dodává: „za pozornost také bude stát vývoj v soutěži týmů. Elkov má jistě nakročeno k vítězství, další místa jsou ala prozatím otevřená. V Rokycanech nikdo jiný kromě Elkovu nebodoval a některým oddílům se nepodařilo získat body ani na Visegradské 4 a v Blatné to určitě budou chtít napravit, což by mohlo závod z taktického hlediska ještě více zatraktivnit.“

Ve startovní listině nalezneme více než sto jmen, nejpočetnější sestavu by měl mít tým AC Sparta Praha, který figuruje na průběžném třetím místě v soutěži týmů po Elkovu Author a celku CK Příbram Fany-Gastro, posilněný o navrátilce z marodky by měl být také Topforex-Lapierre.

V čele tabulky průběžného pořadí KALAS CUPu po pěti závodech figurují na prvních třech místech závodníci Elkovu Author Matěj Zahálka, Jakub Otruba a Piotr Konwa. V soutěži do 23 let pak vede Jakub Otruba před týmovým kolegou Janem Rajchartem a Jiřím Petrušem (Topforex-Lapierre). Otrubu bychom ale tentokrát ve startovní listině hledali marně a můžeme tedy v této kategorii očekávat změny v pořadí. Dres pro nejlepšího nováčka v Blatné poveze Karel Tyrpekl (Pardus-Tufo Prostějov)

Průběžné pořadí před pátým závodem KALAS CUPu 2018 je k dispozici zde: http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/files/online_vysledky/13_prubezne-poradi-cp-2018-po-rokycanech.pdf

Soubory:

Judita Lorencová