Handicapovaní na MS na medaili nedosáhli

Dne 30.7.2018 bylo zahájeno zadávací řízení na poskytování služeb cestovního ruchu za účelem zajiště..

Změny pravidel cyklokros
V sekci administrativa naleznete aktualizovaná pravidla cyklokrosu UCI a ČSC pro sezónu 2018/2019.

Domácí report. silnice

Vidnava hostila 4.závod ČP mládeže a žen KALAS CUP

Na nové a velmi povedené trati se dnes jel v pořadí už čtvrtý závod Českého poháru na silnici mládeže a žen KALAS CUP 2018. Na start závodu se postavilo téměř tři sta mladých závodníků, kteří se poprali o body do celkového hodnocení poháru.

Jako první měli nelehký závod za sebou kategorie žáků a žákyň. Mezi mladšími žáky si pro vítězství dojel Jan Podařil (Dukla Praha). Z velmi početného startovního pole starších žákyň, byla nejlepší Anna Jaborníková (Sportcomplex Břeclav). Pouhých pět minut po těchto kategoriích se na trať vydali také žáci starší a kadetky. V těchto kategoriích byli nejúspěšnější Adam Seeman (TJ Stadion Louny) a Tereza Obořilová (Drahanský Sport team).

Velmi zajímavý závod se mezitím odehrával v kategorii juniorů. Do úniku se vydalo hned několik závodníků, kteří utvořili na čele čtyřčlennou skupinu ve složení Bruno Stoček (Ivar CS–Author Team), Jan Kašpar (Mapei Merida Kaňkovský), Michal Rotter (SKP Duha Lanškroun) a Josef Hladík (Ivar CS-Author Team), který ale později odpadl. Tuto skupinu se pokoušela dostihnout nejdříve dvojice Tomáš Konečný (Pardus-Tufo Prostějov) a Adam Doležal (ČEZ Cyklo Team Tábor), později se k nim připojili také Lukáš Kolařík (Pardus-Tufo Prostějov), David Kulhánek (CK MTB Maraton) a Luboš Komínek (Dukla Praha). Po dvou okruzích, kdy se pokoušeli dojet závodníky na čele, ale byli dostiženi pelotonem. Tempo nakonec neudrželi ani Michal Rotter a Bruno Stoček, do cíle tak dojel osamoceně před pelotonem pro vítězství Jan Kašpar (Mapei Merida Kaňkovský). Druhý nakonec skončil Jan Voneš (TJ Favorit Brno) a třetí Jakub Říman (Cyklo Team Kolárna).

Pro první pohárové vítězství si také sólově dojela žena Tereza Korvasová (Dukla Praha), která zvítězila s náskokem téměř dvou minut před svými týmovými kolegyněmi Melissou Van Neck a Nikolou Bajgerovou. Závodnice Dukly opět ukázaly svou sílu, kterou ve své početnosti mají a připsaly si další úspěch na domácích závodech. V juniorkách se z vítězství radovala Anna Součková (TJ Kovo Praha).

Mezi kadety byl opět nejsilnější Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský), který v letošní sezóně vybojoval už třetí pohárové vítězství. Jako druhý protnul cílovou pásku Jan Zatloukal (Cyklo Team Kolárna) a třetí Josef Čekal (CK Příbram-Fany Gastro).

Kompletní výsledky ze čtvrtého pohárového závodu naleznete níže.