Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Dominik Neuman je celkovým vítězem ŠKODA CUPu

Dráha Dráha

Sprinteři třikrát na stupních vítězů v Pruszkowě

MTB MTB

Hynek vybojoval stříbro na MS v maratonu

BMX BMX

Topinka má skalp mistra světa

Cyklokros Cyklokros

Skvělá Nash: zvítězila v bahně ve Waterloo

Sálovka Sálovka

SC Svitávka vyhrála Elite Škoda Extraligu

Handicapovaní Handicapovaní

Čtyři čtvrtá místa na MS handicapovaných

Trial Trial

Třetí místo Pečínkové ve Světovém poháru

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Výběrového řízení na dva 8 až 9 místné automobily
Vážení, dovolujeme si vás touto cestou informovat o vypsání výběrového řízení na dva 8 až 9 místn..

Informace pro pořadatele závodů
Zájemci o pořádání závodu Českého poháru Elite a Českého poháru mládeže a žen v silniční cyklistice ..

Výběrové řízení - dodávkové automobily


Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Zahraniční report. silnice

Ženy Dukly Praha získaly UCI body ve Švýcarsku

V neděli se na start závodu SwissEver GP Cham – Hagendorn kategorie UCI 1.2 postavily dva české týmy žen. V barvách Dukly Praha se představila pětice závodnic ve složení Nikola Bajgerová, Ema Cetkovská, Melissa Van Neck, Tereza Neumanová a Tereza Korvasová. Ve dresech TJ Uničova pak startovaly Naďa Voráčová, Šárka Dýrová Macháčková, Daniela Trčková, Daniela Čunderlová a dvě juniorky Hana Heřmanovská a Markéta Hájková.

Závod byl úspěšný především z pohledu Dukly Praha, když se podařilo Melisse Van Neck probojovat do první desítky a obsadit 7. místo, díky čemuž si připsala body do žebříčku UCI. Dobrý týmový výkon navíc podtrhla na 14. místě mladá závodnice Nikola Bajgerová. 

„Původně měla být lídrem Machačová, ta ale bohužel spadla na dráhových závodech, takže jsme přijeli v oslabené sestavě. V průběhu závodu v kopci odjely čtyři závodnice, naše holky se to snažily dojíždět a být aktivní, ve finále na čele vydržela jen jedna z úniku, která dojela osamoceně do cíle. V závěru jsme pak vsadili na Nikolu s Melissou, kterým byla až do samého závěru k dispozici Ema Cetkovská, ostatní holky si odvedly svou práci v průběhu závodu,“ hodnotí výkon závodnic trenér Jaromír Friede a dodává: „Závěrečné tři kilometry byly hodně technické a nebezpečné, jsem rád, že se tam nic nestalo. Holky tady nasbíraly další zkušenosti, v celém závodě pracovaly dobře a byly vidět, jsem s jejich výkonem spokojený.“ 

Mezi elitními závodnicemi se neztratila ani věkem teprve juniorka Markéta Hájková, která se vešla svým 19. místem do elitní dvacítky.

Závodnice pražské Dukly teď čeká náročný program v podobě jednorázového závodu kategorie UCI 1.1 na Ukrajině, po němž absolvují dvě soustředění.

„V minulém roce se nám závod na Ukrajině z pohledu výsledků povedl, letos by měla být pro holky výhoda, že už závod znají a vědí, do čeho jsou. Cílem bude minimálně obhájit loňské výsledky, samozřejmě ale uděláme vše pro jejich vylepšení,“ vzhlíží k následujícímu závodu Friede, který tam bude závodnice v roli trenéra doprovázet. 

 

Výsledky: https://www.procyclingstats.com/race/swissever-gp-cham-hagendorn/2018/result

 

Foto: Dukla Praha

 

Judita Lorencová
28.05.2018 | zobrazeno 2149x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC