Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

I druhou virtuální Grand Prix vyhrál Daniel Turek

Dráha Dráha

Mistrovství Olomouckého kraje na dráze

MTB MTB

Registrace ŠKODA TOMKET Pražského poháru startuje

BMX BMX

Trénuj s repre BMX - 7. díl Matěj Bohuslávek

Cyklokros Cyklokros

Cyklokros do nové sezóny se změnami

Sálovka Sálovka

Trénuj s repre SÁLOVKA - 2. díl Adéla Přibylová

Handicapovaní Handicapovaní

Zrušení SP Para-cycling v kanadském Baie-Comeau

Trial Trial

Trénuj s repre TRIAL - 5. díl Vašek Kolář

Trial Ženská cyklistika

Tour de Feminin 2020 - zrušení

Informace ČSC
ČSC vypisuje výběrová řízení - investice


Revidovaný UCI silniční kalendář 2020


ČSC vypisuje výběrové řízení - investice
Předmětem veřejné zakázky je dodávka kamerového systému pro zabezpečení sportoviště. Dodávka kam..

Cyklistika v TV / zobrazit vše
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 28.05.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 29.05.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California
Příběh bikera - Jan Kopka ČT4 SPORT 08.06.2020 Příběh bikera aneb cesta za Hotelem California

Partneři ČSC

Informace ČSC

PROJEKT LVÍ STOPA STARTUJE

Letos slavíme 100. let naší republiky ... WWW.LVISTOPA.CZ

Český svaz cyklistiky se přidal k projektu se Škodou Auto ...

Více informací je v nálsedujícím článku a také na webu www.lvistopa.cz, tak se přidejte ...

 

ŠKODA AUTO zve cyklisty do Lví stopy

 

  • Spojení národní hrdosti se sportovním výkonem – unikátní oslava stého výročí vzniku republiky v podání automobilové značky ŠKODA
  • V mapových podkladech České republiky na internetovém portálu Mapy.cz vznikne největší GPS obrazec státního symbolu ČR na světě, ve tvaru dvouocasého lva, vyobrazený pomocí tras cyklistických stezek, o celkové délce téměř 2 000 km
  • Výzva pro celou rodinu s podporou ambasadorů a účastí olympioniků
  • Webová platforma pro registraci pro pokus o vytvoření rekordu: www.lvistopa.cz

 

Praha, 23. května 2018 – Československo letos slaví 100 let od svého založení. Netradiční oslavu výročí samostatné republiky připravila ŠKODA AUTO ve spolupráci s dalšími partnery projektu pod názvem - Lví stopa. Jako dlouholetý sponzor profesionálních i amatérských cyklistických závodů, přichystala domácí automobilka pro tuto příležitost unikátní akci v podobě vytvoření největšího obrazu státního symbolu ČR na světě, ve tvaru dvouocasého lva. Ten bude zanesen v mapě České republiky, pomocí tras jednotlivých cyklistických stezek o celkové délce dosahující téměř 2 000 km. Trasy jsou připraveny pro širokou veřejnost, jak pro rodiny s dětmi, tak i pro aktivní cyklisty.

 

ŠKODA AUTO pojme oslavu 100 let české státnosti netradičním způsobem. Spojuje národní hrdost se sportovním výkonem a pokusem o vytvoření světového rekordu - největšího obrazu státního symbolu ČR na světě, ve tvaru dvouocasého lva vykresleného v mapě pomocí GPS souřadnic tras jednotlivých cyklistických stezek. Výsledkem je zábavná akce pro náruživé cyklisty, hobby jezdce ale i celé rodiny, jíž se může zúčastnit každý podle své chuti, místa bydliště a aktuální fyzické kondice.

 

„Jako hrdý partner cyklistiky jsme se rozhodli spojit oslavy výročí vzniku republiky s pohybovou aktivitou, do níž chceme zapojit nejen vyznavače jízdních kol,“ vysvětluje vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika. „Rádi bychom vyzvali všechny aktivní občany bez ohledu na věk, aby se stali součástí připomínky stého výročí založení Československa ať už aktivně, nebo prostřednictvím sociálních sítí,“.

 

V České republice tak, v prostředí mapového rozhrání Mapy.cz, vznikne 100 cyklostezek různé obtížnosti o délce přibližně 20 km. Každá z nich bude mít vlastní popisek a bude upozorňovat na zajímavá místa v okolí. Hlavní cílovou skupinou jsou rodiny s dětmi, které mohou pojmout tuto sportovní aktivitu jako vlastivědné výlety za poznáním České republiky. Na své si však přijdou i zkušení cyklisté. Každý účastník se bude moci přihlásit pomocí jednoduchého webového formuláře na webových stránkách www.lvistopa.cz.

 

Jako předjezdec bude působit cyklistický nadšenec Milan „Forest“ Silný, jenž vyrazí po Lví stopě 26. května a během následujících 12 dnů ji absolvuje celou. Z jeho cesty bude vznikat unikátní obsah, který bude prezentovat zajímavosti na trase i situace, s nimiž se setkává každý cyklista. Měl by tak motivovat další zájemce a cyklistické nadšence, aby ho následovali. Zapojit se může každý, kdo se bude právě nacházet v jeho okolí. Pro cyklisty, kteří se přidají, budou připraveny zajímavé ceny. Kde přesně se Milan „Forrest“ Silný momentálně nachází, bude možné sledovat na webových stránkách i sociálních sítích projektu Lví stopa. Inspirativní předjezdec bude mít během cesty oporu v podobě doprovodného vozu ŠKODA OCTAVIA, který poveze jeho cyklistické vybavení a dva náhradní bicykly z cyklistické kolekce značky ŠKODA.

Oficiální záštitu akci udělil mj. Český olympijský výbor v čele s jeho předsedou Jiřím Kejvalem.

„Tuto aktivitu dlouholetého partnera ČOV vítáme a podporujeme, protože má za cíl rozhýbat Česko, a zároveň tím oslavit sto let republiky. Byl bych rád, aby se do projektu zapojilo co nejvíc sportovců i běžné populace, neboť to dává smysl,“ uzavírá Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

V rámci projektu Lví stopa se počítá se zapojením ambasadorů z řad sportovců a známých osobností jako např. nejúspěšnějším cyklistou paralympijské historie ČR a mistrem světa Jiřím Ježkem, olympioniky Dušanem Kožíškem, Vavřincem Hradílkem a dalšími. Na jednotlivých trasách se pak v roli aktivních účastníků objeví řada dalších českých olympioniků.

Ani při této příležitosti ŠKODA AUTO nezapomene na své aktivity společenské odpovědnosti, konkrétně v oblasti bezbariérové mobility, které se dlouhodobě věnuje. Při zapojení dostatečného množství jezdců poskytne ve spolupráci s Nadací Konto Bariéry finanční podporu ve výši 150 000 Kč na nákup speciálně upravených ručních kol pro děti se zdravotním postižením. Zároveň bude pod záštitou Konta Bariéry odstartována DMS sbírka právě na podporu hendikepovaných cyklistů, kterým bude možné zasláním jedné DMS přispět 30 Kč po celou dobu trvání projektu.

Součástí spolupráce s Českým olympijským výborem bude i podpora olympijské nadace. Jejími patrony jsou medailisté z olympijských her, kteří plní dětem jejich sportovní přání.

Unikátní spojení oslav 100. výročí založení republiky, sportovního výkonu a společensky prospěšné aktivity v režii značky ŠKODA právě startuje.


ŠKODA AUTO

  • má v současnosti následující modelové řady osobních automobilů: CITIGO, FABIA, RAPID, OCTAVIA, KAROQ, KODIAQ a SUPERB,
  • v roce 2017 dodala zákazníkům celosvětově více než 1,2 milionu vozů,
  • od roku 1991 patří koncernu Volkswagen, jednomu z globálně nejúspěšnějších automobilových výrobců. ŠKODA  AUTO v koncernovém svazku samostatně vyrábí a vyvíjí vedle vozů také komponenty jako motory a převodovky,
  • provozuje tři výrobní závody v České republice; vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále také na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery,
  • zaměstnává celosvětově více než 35 000 pracovníků a je aktivní na více než 100 trzích.

KOPECKÝ MICHAL
24.05.2018 | zobrazeno 1317x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Exkluzivní partner ČSC