Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Jan Stöhr ovládl RBB Tour

Dráha Dráha

Petr Kelemen a Jan Voneš vyhráli v Singenu madison

MTB MTB

Kulhavý ani Cink v Albstadtu nedojeli

BMX BMX

Nominačníí kritéria pro výjezd reprezentace 2018

Cyklokros Cyklokros

Táborští cyklokrosaři výrazně posílili

Sálovka Sálovka

Dvě juniorské medaile krasojezdců z ME

Handicapovaní Handicapovaní

Všichni Češi na SP handicapovaných v TOP 10

Trial Trial

Cyklotrial zahajuje v Blansku

Trial Ženská cyklistika

Ženy Dukly Praha chtějí vytvořit úspěšný tým


Domácí report. silnice

ČP KALAS CUP mládeže a žen v Milevsku

Na startu třetího závodu Českého poháru mládeže a žen na silnici se sešlo přes tři sta mladých nadějí. Náročný okruh s technickým průjezdem milevským náměstím a cílovým stoupáním udělal závody všech kategorií velmi zajímavými.

Jako první se vydali na trasu v 10 hodin junioři. Hned od začátku závodili aktivně a každou chvíli se někdo pokoušel o únik. Ve zhruba polovině závodu vypadal velmi nadějně výkon trojice Lukáš Kolařík (Pardus-Tufo Prostějov), Vojtěch Řepa (TJ Favorit Brno) a Jan Kašpar (Mapei Merida Kaňkovský), kteří si vybudovali na peloton až minutý náskok. Za trojicí se ještě osamoceně vydal Vladimír Mikšaník (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí), který hned po jejím dostižení atakoval a pokračoval v samostatném úniku až do cíle. Peloton po chvíli dostihl trojici jedoucí za Mikšaníkem a skupina byla opět kompaktní. Tři okruhy před cílem se už značně prořídlý peloton rozdělil na dvě části, když v první skupině zůstalo přibližně 15 závodníků, do předposledního kola už ale opět najížděli všichni pospolu, Mikšaníka už ale nikdo ze závodníků neohrozil a ten si dojel pro své první letošní vítězství. Druhé místo vybojoval Petr Kelemen (Dukla Praha) a třetí Jakub Bouček (CK Příbram-Fany Gastro).

Po juniorech se na start společně postavili žáci a žákyně. Mezi nimi byli nejúspěšnější Karolína Černá (Dukla Praha) v mladších žákyních, Simona Spěšná (MS Bike Academy Racing) ve starších žákyních a Jan Podařil (Dukla Praha) zvítězil v mladších žácích.

Po nájezdu juniorů do posledního okruhu zazněl výstřel pro kategorie kadetů, žen a juniorek. Také kadeti nasadili vysoké tempo a hlavní skupina se při každém průjezdu cílem ztenčovala. Do posledního cílového stoupání najíždělo společně pouze 12 závodníků. Nejvíce sil v závěru měl Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský), který je také průběžně vedoucím závodníkem seriálu, když za sebou nechal druhého Davida Šulce (Ivar CS-Author Team) a třetí Tomáše Obdržálka (Mapei Merida Kaňkovský). Mezi juniorkami se podařilo letos poprvé zvítězit Petře Ševčíkové (Team Dukla Praha), mezi ženami pak Jarmile Machačové (Team Dukla Praha). 

Program vyvrcholil závodem starších žáků a kadetek. Vítězství si v obou případech připsali favorité obou kategorií. V žácích si tak náskok v průběžném hodnocení navýšil Daniel Mráz (TJ Uničov), v kadetkách zase Gabriela Bártová (Pardus-Tufo Prostějov). 

 

 

Soubory:

Judita Lorencová
13.05.2018 | zobrazeno 1339x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss
Visegrad 4 pohár mtb český pohár - silnice 2015
silnice 2018
Cyklistika v TV / zobrazit vše
ČT4 SPORT MAGAZÍN CYKLISTIKY - KVĚTEN 2018... 01.06.2018 Informace o dění v cyklistice doma i ve světě za posledních ...
ČT4 SPORT MAGAZÍN CYKLISTIKY - KVĚTEN 2018... 02.06.2018 Informace o dění v cyklistice doma i ve světě za posledních ...
Informace ČSC
VYPLŇTE SVŮJ CYKLOŽIVOTOPIS A JEĎTE !!!
NA TOUR DE FRANCE !!! Dokažte svou vášeň pro cyklistiku a jeďte na Tour de France !!!

ČSC hledá dodavatele na Krále cyklistiky
Český svaz cyklistiky hledá dodavatele na zajištění galavečeru Král cyklistiky na období od roku 201..

Používání diskových brzd na národních závodech
Na jednání silniční komise dne 23.3.2018 bylo rozhodnuto, že možnost používání diskových brzd nebude..