Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Topforex-Lapierre představil tým a plány na sezónu

Dráha Dráha

Velodrom na Třebešíně přes zimu nespí

MTB MTB

Druhá sezona GAPP System–Cabtech MTB Racing Team

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Vyjádřené rozhodčích k vyloučení Hekeleho na MČR

Sálovka Sálovka

Hrdlička s Loskotem obsadili na MS páté místo

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

Urban World Championship

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Informace z jednání Prezídia ČSC
Jednání Prezídia ČSC se uskutečnilo 8. 1. 2019.

Vánoční provoz ČSC
Upozorňujeme, že od 24.12.2018 do 2.1.2019 bude areál ČSC uzavřen. Přejeme hezké svátky a v novém..

Registrace UCI Mountain Bike Teams 2019
Od roku 2019 se UCI MTB týmy musí registrovat přes online platformu dataride. V příloze naleznete př..

Cyklistika v TV / zobrazit vše

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

ČP KALAS CUP mládeže a žen v Milevsku

Na startu třetího závodu Českého poháru mládeže a žen na silnici se sešlo přes tři sta mladých nadějí. Náročný okruh s technickým průjezdem milevským náměstím a cílovým stoupáním udělal závody všech kategorií velmi zajímavými.

Jako první se vydali na trasu v 10 hodin junioři. Hned od začátku závodili aktivně a každou chvíli se někdo pokoušel o únik. Ve zhruba polovině závodu vypadal velmi nadějně výkon trojice Lukáš Kolařík (Pardus-Tufo Prostějov), Vojtěch Řepa (TJ Favorit Brno) a Jan Kašpar (Mapei Merida Kaňkovský), kteří si vybudovali na peloton až minutý náskok. Za trojicí se ještě osamoceně vydal Vladimír Mikšaník (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí), který hned po jejím dostižení atakoval a pokračoval v samostatném úniku až do cíle. Peloton po chvíli dostihl trojici jedoucí za Mikšaníkem a skupina byla opět kompaktní. Tři okruhy před cílem se už značně prořídlý peloton rozdělil na dvě části, když v první skupině zůstalo přibližně 15 závodníků, do předposledního kola už ale opět najížděli všichni pospolu, Mikšaníka už ale nikdo ze závodníků neohrozil a ten si dojel pro své první letošní vítězství. Druhé místo vybojoval Petr Kelemen (Dukla Praha) a třetí Jakub Bouček (CK Příbram-Fany Gastro).

Po juniorech se na start společně postavili žáci a žákyně. Mezi nimi byli nejúspěšnější Karolína Černá (Dukla Praha) v mladších žákyních, Simona Spěšná (MS Bike Academy Racing) ve starších žákyních a Jan Podařil (Dukla Praha) zvítězil v mladších žácích.

Po nájezdu juniorů do posledního okruhu zazněl výstřel pro kategorie kadetů, žen a juniorek. Také kadeti nasadili vysoké tempo a hlavní skupina se při každém průjezdu cílem ztenčovala. Do posledního cílového stoupání najíždělo společně pouze 12 závodníků. Nejvíce sil v závěru měl Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský), který je také průběžně vedoucím závodníkem seriálu, když za sebou nechal druhého Davida Šulce (Ivar CS-Author Team) a třetí Tomáše Obdržálka (Mapei Merida Kaňkovský). Mezi juniorkami se podařilo letos poprvé zvítězit Petře Ševčíkové (Team Dukla Praha), mezi ženami pak Jarmile Machačové (Team Dukla Praha). 

Program vyvrcholil závodem starších žáků a kadetek. Vítězství si v obou případech připsali favorité obou kategorií. V žácích si tak náskok v průběžném hodnocení navýšil Daniel Mráz (TJ Uničov), v kadetkách zase Gabriela Bártová (Pardus-Tufo Prostějov). 

 

 

Soubory:

Judita Lorencová
13.05.2018 | zobrazeno 1780x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC