Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Používání kotoučových brzd od 1.1.2019

Dráha Dráha

V Paříži startuje SP dráhařů

MTB MTB

Cesnaková a Adel vítězi finále ČP v maratonu

BMX BMX

Freestylisté budou bojovat o páté místo

Cyklokros Cyklokros

Havlíková i Nesvadba vyhráli i v Jičíně

Sálovka Sálovka

Rozřazovací turnaje juniorů v kolové

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní Antošová a Koblasa vítězi EP

Trial Trial

V Berlíně naposledy podle starých pravidel

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
Používání kotoučových brzd od 1.1.2019
Prezídium schvaluje používání kotoučových brzd v silniční závodech ve všech kategoriích (ŽM, ŽS, KAD..

TÉMA PRO HOSTY V ČESKÉ TELEVIZI
Včerejší pořad České televize na programu ČT Sport, Téma pro hosty Michala Dusíka, se věnoval Mistro..

Upozornění ČSC
Dne 24.9.2018 bude z důvodu odstávky elektřiny v areálu ČSC uzavřen sekretariát.

Cyklistika v TV / zobrazit vše
SP 2018/19 Francie ČT4 SPORT 21.10.2018 Záznam ze závodu světové série z francouzského Saint-Quentin...
Paříž - Tours 2018 ČT4 SPORT 23.10.2018 Sestřih z průběhu jednoho z nejstarších jednorázových cyklis...
Český pohár 2018 ČT4 SPORT 24.10.2018 Ohlédnutí za letošním ročníkem domácího cyklistického poháru

Partneři ČSC

Domácí report. silnice

ČP KALAS CUP mládeže a žen v Milevsku

Na startu třetího závodu Českého poháru mládeže a žen na silnici se sešlo přes tři sta mladých nadějí. Náročný okruh s technickým průjezdem milevským náměstím a cílovým stoupáním udělal závody všech kategorií velmi zajímavými.

Jako první se vydali na trasu v 10 hodin junioři. Hned od začátku závodili aktivně a každou chvíli se někdo pokoušel o únik. Ve zhruba polovině závodu vypadal velmi nadějně výkon trojice Lukáš Kolařík (Pardus-Tufo Prostějov), Vojtěch Řepa (TJ Favorit Brno) a Jan Kašpar (Mapei Merida Kaňkovský), kteří si vybudovali na peloton až minutý náskok. Za trojicí se ještě osamoceně vydal Vladimír Mikšaník (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí), který hned po jejím dostižení atakoval a pokračoval v samostatném úniku až do cíle. Peloton po chvíli dostihl trojici jedoucí za Mikšaníkem a skupina byla opět kompaktní. Tři okruhy před cílem se už značně prořídlý peloton rozdělil na dvě části, když v první skupině zůstalo přibližně 15 závodníků, do předposledního kola už ale opět najížděli všichni pospolu, Mikšaníka už ale nikdo ze závodníků neohrozil a ten si dojel pro své první letošní vítězství. Druhé místo vybojoval Petr Kelemen (Dukla Praha) a třetí Jakub Bouček (CK Příbram-Fany Gastro).

Po juniorech se na start společně postavili žáci a žákyně. Mezi nimi byli nejúspěšnější Karolína Černá (Dukla Praha) v mladších žákyních, Simona Spěšná (MS Bike Academy Racing) ve starších žákyních a Jan Podařil (Dukla Praha) zvítězil v mladších žácích.

Po nájezdu juniorů do posledního okruhu zazněl výstřel pro kategorie kadetů, žen a juniorek. Také kadeti nasadili vysoké tempo a hlavní skupina se při každém průjezdu cílem ztenčovala. Do posledního cílového stoupání najíždělo společně pouze 12 závodníků. Nejvíce sil v závěru měl Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský), který je také průběžně vedoucím závodníkem seriálu, když za sebou nechal druhého Davida Šulce (Ivar CS-Author Team) a třetí Tomáše Obdržálka (Mapei Merida Kaňkovský). Mezi juniorkami se podařilo letos poprvé zvítězit Petře Ševčíkové (Team Dukla Praha), mezi ženami pak Jarmile Machačové (Team Dukla Praha). 

Program vyvrcholil závodem starších žáků a kadetek. Vítězství si v obou případech připsali favorité obou kategorií. V žácích si tak náskok v průběžném hodnocení navýšil Daniel Mráz (TJ Uničov), v kadetkách zase Gabriela Bártová (Pardus-Tufo Prostějov). 

 

 

Soubory:

Judita Lorencová
13.05.2018 | zobrazeno 1669x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC