Disciplíny ČSC
Silnice Silnice

Pardus-Tufo Prostějov na startu Okolo Maďarska

Dráha Dráha

Juniorští sprinteři šestí na světě

MTB MTB

Cink dojel šestnáctý v Mont-Sainte-Anne

BMX BMX

Bikrosaři na ME nepostoupili

Cyklokros Cyklokros

SP cyklokrosařů v Táboře uvidí více diváků

Sálovka Sálovka

Sálovci na ME bez medaile

Handicapovaní Handicapovaní

Handicapovaní na MS na medaili nedosáhli

Trial Trial

Medaile českého týmu mládeže

Trial Ženská cyklistika

V Krásné Lípě ve čtvrtek startuje Tour de Feminin

Informace ČSC
ŠKODA AUTO NAVAZUJE PARTNERSTVÍ ...
Škoda Auto navazuje partnerství s Českým svazem cyklistiky ...

Výběrové řízení- služby cestovního ruchu
Dne 30.7.2018 bylo zahájeno zadávací řízení na poskytování služeb cestovního ruchu za účelem zajiště..

Změny pravidel cyklokros
V sekci administrativa naleznete aktualizovaná pravidla cyklokrosu UCI a ČSC pro sezónu 2018/2019.


Partneři ČSC

Domácí report. silnice

ČP KALAS CUP mládeže a žen v Milevsku

Na startu třetího závodu Českého poháru mládeže a žen na silnici se sešlo přes tři sta mladých nadějí. Náročný okruh s technickým průjezdem milevským náměstím a cílovým stoupáním udělal závody všech kategorií velmi zajímavými.

Jako první se vydali na trasu v 10 hodin junioři. Hned od začátku závodili aktivně a každou chvíli se někdo pokoušel o únik. Ve zhruba polovině závodu vypadal velmi nadějně výkon trojice Lukáš Kolařík (Pardus-Tufo Prostějov), Vojtěch Řepa (TJ Favorit Brno) a Jan Kašpar (Mapei Merida Kaňkovský), kteří si vybudovali na peloton až minutý náskok. Za trojicí se ještě osamoceně vydal Vladimír Mikšaník (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí), který hned po jejím dostižení atakoval a pokračoval v samostatném úniku až do cíle. Peloton po chvíli dostihl trojici jedoucí za Mikšaníkem a skupina byla opět kompaktní. Tři okruhy před cílem se už značně prořídlý peloton rozdělil na dvě části, když v první skupině zůstalo přibližně 15 závodníků, do předposledního kola už ale opět najížděli všichni pospolu, Mikšaníka už ale nikdo ze závodníků neohrozil a ten si dojel pro své první letošní vítězství. Druhé místo vybojoval Petr Kelemen (Dukla Praha) a třetí Jakub Bouček (CK Příbram-Fany Gastro).

Po juniorech se na start společně postavili žáci a žákyně. Mezi nimi byli nejúspěšnější Karolína Černá (Dukla Praha) v mladších žákyních, Simona Spěšná (MS Bike Academy Racing) ve starších žákyních a Jan Podařil (Dukla Praha) zvítězil v mladších žácích.

Po nájezdu juniorů do posledního okruhu zazněl výstřel pro kategorie kadetů, žen a juniorek. Také kadeti nasadili vysoké tempo a hlavní skupina se při každém průjezdu cílem ztenčovala. Do posledního cílového stoupání najíždělo společně pouze 12 závodníků. Nejvíce sil v závěru měl Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský), který je také průběžně vedoucím závodníkem seriálu, když za sebou nechal druhého Davida Šulce (Ivar CS-Author Team) a třetí Tomáše Obdržálka (Mapei Merida Kaňkovský). Mezi juniorkami se podařilo letos poprvé zvítězit Petře Ševčíkové (Team Dukla Praha), mezi ženami pak Jarmile Machačové (Team Dukla Praha). 

Program vyvrcholil závodem starších žáků a kadetek. Vítězství si v obou případech připsali favorité obou kategorií. V žácích si tak náskok v průběžném hodnocení navýšil Daniel Mráz (TJ Uničov), v kadetkách zase Gabriela Bártová (Pardus-Tufo Prostějov). 

 

 

Soubory:

Judita Lorencová
13.05.2018 | zobrazeno 1557x
Za tuto sekci zodpovídá: Veronika Račkay rss

Generální partner ČSC

Cyklistika v TV / zobrazit vše